Přeskočit na obsah

Vysoká výhra mužů v Bystřickém derby a nedělní výsledky 25. září

Ml. dorostenci: HK Bystřice p. Host. – Házená Velká Bystřice        34 : 43     (19 : 24).

V bystřickém derby ml. dorostu se domácím hráčům zápas Bystřice p. Host. s Velkou Bystřicí vůbec nepovedl. Měli sice dobrý začátek, vedli 3 : 0, ale hosté se rychle otrkali, brzy srovnali a šli do vedení. Bohužel hráči domácí Bystřice p. Host. vyrobili spoustu technických chyb, přihrávali míče do rukou soupeře a ten je trestal. Navíc neproměňovali vyložené šance a tak konečný výsledek je pro mladé družstvo, ve kterém je dost hráčů ještě žákovské kategorie  víc něž krutý.

Hostujícím hráčům nejvíce konkurovali Navrátil O. a Hrabal. To bylo na vyspělejší družstvo hostí málo. I když bojovnost se domácím upřít nedá.

Sestava a branky BpH: Hofman J. – Navrátil O. 14/5, Hrabal 9/1, Hofman V. 4, Bell 2, Hefka 2, Klesnil 1, Kocfelda 1, Machala 1, Pecháček, Dytrych, Bárta, Valter, Kasala.

Muži: HK Bystřice p. Host. – Házená Velká Bystřice       40 : 32      (21 : 15).

Bystřické derby mělo nefalšovanou atmosféru pravého derby. Výborný zápas dvou vyspělých soupeřů, kteří předváděli rychlou a pohlednou házenou. Vedení se ujali domácí, hosté ještě stihli otočit na 1 : 2, ale to bylo z jejich vedení vše. Pak už kontrolovala utkání domácí Bystřice p. Host., která si hlídala vývoj utkání a do konce zápasu již nezaváhala. Hosté se sice párkrát přiblížili na rozdíl 3 branek, ale víc jim domácí nedovolili.

Bystřice p. Host. byla lepší ve hře jeden na jednoho, byla rychlejší na nohách, měla účinnější střelbu a výborného brankáře Rybiáře. Útočná vozba Cibulec, Randýsek, Kyryljuk, Kolařík a Salvet nejvíce zatápěla Velké Bystřici svým gólovým přídělem. Domácí hráči předvedli vynikající výkon, kterým se prezentovali divákům. Bohužel hosté neunesli utkání psychicky, byli dost nervózní, což nahrávalo domácím hráčům.

Parádní výkon přinesl i parádní výsledek, 40 branek v síti hostů a první 2 body v soutěži.

„V dnešním utkání jsme věděli, že nás čeká velmi těžký soupeř, což také potvrdil. Rozhodla první čtvrtina utkání, kdy jsme dobrou obranou a se skvělým Rybiářem v bráně dostali soupeře pod tlak a vytvořili si 5 gólový náskok. Dobrou kombinační hrou a skvělou koncovkou v útoku jsme i v druhé půli tento náskok udrželi. Dnes zaslouží tým pochvalu za skvělý přístup k zápasu,“ řekl po utkání trenér týmu Martin Žůrek.

Sestava a branky BpH: Horák, Rybiář – Cibulec 9, Randýsek 9/2, Kyryljuk 7, Kolařík 6, Salvet 5, Jurajda 2, Vlk 1, Matela 1, Mozola, Válek, Šerek, Kramoliš, Měchura.

Ml. žáci: Bystřice p. Host. B s – Bystřice p. Host A ch             9 : 31      (6 : 15).

Souboj bystřických nadějí byl jednoznačnou záležitostí chlapců. Musíme však vzít v úvahu, že v týmu děvčat hrála děvčata, která přišla do oddílu teprve letos na podzim a z tohoto pohledu nebyl zas tak jejich výkon vůbec špatný. Dobré bylo, že oba týmy hráli s chutí a zápalem, takže jejich začátečnické chyby se daly omluvit. Navíc oba celky hrály ve značně oslabených sestavách. Hvězdou utkání byl suverénní Proček.

Sestava a branky BpH B s: Kopecká – Chlápková 6, Matelová 2, Adamíková 1, Hradilíková, Doleželová, Škarpichová, Tellingerová.

Sestava a branky BpH A ch: Drobík – Proček 12/1, Humpolíček 5, Šebesta 4, Ondroušek 3, Měsíček 3, Burdík 3, Režňák 1, Kocurek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *