Přeskočit na obsah

Víkend 18.-19. září: Suverénní výhry žáků i prvoligová prohra v Litovli

Sobota 17. 9. 2022

Ml. dorost: Tatran Litovel – HK Bystřice p. Host.     37:25      (17:12).

První utkání bystřických dorostenců bylo na půdě horkého favorita Litovle vyrovnané do 25. minuty. Pak domácí zvětšili svůj náskok a půli vyhráli 17:12.

Ještě do 40. min. nebyl náskok domácích nijak tristní, v posledních 20 min. však došly hostům síly a domácí zvyšovali svůj náskok až na konečných 37 : 25.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J. – Navrátil O. 8/1, Hrabal 6, Hofman V. 3, Klesnil 2, Hefka 2, Valter 2, Bell 1, Murín 1, Kocfelda, Dytrych.

Muži: Tatran Litovel – HK Bystřice p. Host.         38:28 (17:15).

Na půdě jednoho z aspirantů na vítězství v soutěži nepodali Bystřičtí tak špatný výkon, jak napovídá skóre. Poměrně vyrovnané skóre bylo do 17. min., ale pak domácí utekli ve 25. min. až na 17:11. Hosty to však nezlomilo a do konce poločasu mohutným finišem dokázali snížit na poločasových 17:15.

Ve II. poločase ještě do 45. min. se Bystřice držela na dostřel 26:22. Pak došlo k velmi přísnému vyloučení bystřického hráče, následovalo přísné nařízení 7m hodu, domácí toho gólově využili a když pak Bystřice nevyužila 2 rychlé brejky, dostala se Litovel do rozhodujícího náskoku 32:24 a hosté již na to nedokázali reagovat.

Škoda tak velkého rozdílu ve skóre, protože hosté nebyli o takový rozdíl horší, jejich projev byl již konkurence schopný, ale na domácí to nestačilo, protože ti předváděli rychlou moderní házenou. Výkon Bystřice však dává naději do dalších ligových bodů.

Sestava a branky BpH: Janků 1, Horák, Rybiář – Randýsek 8/2, Kyryljuk 5, Cibulec 4, Kolařík 4, Jurajda 3, Salvet 3, Mozola, Vlk, Válek, Šerek, Kramoliš, Měchura.

Neděle 18. 9. 2022

Ml. žáci: TJ FS Napajedla ch – HK Bystřice p. Host. B d         35:11    (16:5).

Bystřickým nadějím se vstup do soutěže vůbec nepovedl. Domácí hráči byli nad jejich síly. I přes zjevnou snahu se hostujícím děvčatům hrajícím jen v základním počtu 7 hráček nedařilo vzdorovat v plné síle hrajícím domácí hráčům.

Sestava a branky BpH: Chlápková 5, Matelová 3, Drozdová 1, Hradilíková 1, Tellingerová 1, Škarpichová, Kopecká.

Ml. žáci: HK Bystřice p. Host. A – TJ Uh. Hradiště ch       31:9   (14:1).

V tomto zápase to byl koncert domácího týmu. Hosté dali první gól až za stavu 12:0. Ve druhé části pokračovalo navyšování domácího skóre. Nejlepšími hráči domácích byli Proček, Šenk a Burdík.

Sestava a branky BpH: Humpolíček – Proček 9, Šenk 8, Burdík 6, Režňák 4, Ondroušek 2, Kocurek 2, Adamec, Hruška, Stolařík, Šebesta, Kubíček.

St. žáci: HK Bystřice p. Host. – KH BEECH Vsetín        22:24     (9:10).

Velmi vyrovnané a dramatické utkání, bohužel se šťastným koncem pro hosty. V první půli se přelévalo vedení z jedné strany na druhou, ale do kabin se šlo za stavu 9 : 10.

Ve II. půli získali hosté ve 12. min. čtyřbrankový náskok a domácím se již nepodařilo výsledek utkání srovnat a otočit. Přesto domácí podali slušný výkon, ale bohužel udělali spoustu technických chyb a to rozhodlo. Tahouny týmu byli Pecháček a Navrátil O.

Sestava a branky BpH: Král, Humpolíček – Pecháček 10, Navrátil O. 8/3, Pham Anh Tuan 2, Valter 1, Matela J. 1, Kocfelda, Dytrych, Kasala, Proček, Šaradin, Šebesta, Burdík, Šenk.

St. žáci: HK Bystřice p. Host. – TJ Holešov       21:9      (11:3).

V místním žákovském derby Bystřice a Holešova byli lepší domácí hráči, kteří nepřipustili žádné okamžiky, které by mohli hosté použít ke zvratu ve skóre. Zápas ovládlo trio bystřických hráčů Pecháček, Navrátil, Dytrych.

Domácí se vyvarovali chyb z předešlého zápasu a šli cílevědomě za vítězstvím. Podali sebevědomý výkon, i když nebyl úplně bez chyb a zaslouženě zvítězili.

Sestava a branky BpH: Král, Humpolíček – Navrátil O. 7, Pecháček 6, Dytrych 4,Pham Anh Tuan 2, Kocfelda 1, Valter 1, Kasala, Matela J., Šaradín, Šebesta, Burdík, Šenk.