Přeskočit na obsah

Český pohár mužů: Vydřená výhra v Holešově

Muži 2. kolo ČP: TJ Holešov – HK Bystřice p. Host. 30:31 (15:14)

Překvapivě velké drama se odehrálo na palubovce holešovské haly mezi domácím druholigovým Holešovem a hostující prvoligovou Bystřici p. Host. při utkání 2. kola ČP mužů v házené.

Začátek byl vyrovnaný, ale v 11. min. již hosté vedli 5:8 a nic nenasvědčovalo velkému dramatu. Pak však se Bystřice přizpůsobila zpomalovacímu tempu hry Holešova, přestala bránit a při střelbě dělala z holešovského brankáře Cagáška, bývalého brankáře Bystřice, mistra světa. Není divu, že se domácí chopili hozené rukavice a šli do vedení 10:8. A tak hra pokračovala celý I. poločas, hosté jen dotahovali náskok domácích za bouřlivých ovací domácích diváků. Do kabin se šlo za stavu 15:14.

Ve druhém poločase pokračovala hra ve stejném duchu, i když Bystřice dvakrát srovnala skóre a v 46. min. vedla dokonce 23:25. Jenže domácí se nevzdávali, srovnali a znovu šli do vedení 28:27. V posledních třech minutách se však projevila větší psychická odolnost a zkušenost prvoligové Bystřice. V 57. min. sice domácí ještě vedli 30:29, ale v 59. min. Bystřice srovnala na 30:30 a přidala ještě vítězný gól na 30:31. V poslední min. udělali holešovští technickou chybu a 19 vteřin před koncem si vzal trenér hostí oddechový čas. Jenže v posledních 8 vteřinách hosté ztratili míč a domácí šli do brejku. 2 vteřiny před koncem však domácí hráč Jaroš, také bývalý hráč Bystřice, brejk nevyužil, bravurním zákrokem hostující brankář Rybiař zachránil hostům vítězství.

Nakonec šťastně vydřené vítězství Bystřice, která ač se jí herně nedařilo, prokázala velkou bojovnost a vůli po vítězství v tomto místním derby. Zajistila si tak postup do 3. kola ČP.

Sestava a branky BpH: Janků, Rybiař – Cibulec 8, Randýsek 5/1, Kyryljuk 5, Salvet 4, Kolařík 3, Vlk 3, Jurajda 2, Kramoliš 1, Juránek, Mozola, Válek, Šerek, Měchura, Matela.