Přeskočit na obsah

Víkendová házená 1. a 2. října 2022

Sobota 1. 10. 2022

Muži        Sokol Vršovice A – HK Bystřice p. Host.       27 : 24    (15 : 11)

Bystřice oslabená o hráče základního kádru Janků, Cibulce, Kyryljuka, Randýska a Kramoliše se přijela do Vršovic o body poprat. Začátek měla velmi dobrý a ujala se vedení 0 : 2. V 6. min. domácí srovnali na 3 : 3 a pak šli do vedení, které už po celý zápas nepustili. Hosté však do 17. min. drželi  celkem vyrovnaný stav 10 : 9,  až potom Vršovice odskočily na 14 : 9 a do kabin se šlo za stavu 15 : 11.

Nástup do II. půle patřil domácím a už ve 33.min. vedli 19 : 12. Pak byl hrubým faulem zraněn hráč Bystřice Kolařík, který již do zápasu nezasáhl. Domácí hráč dostal ČK a Bystřice se začala dotahovat. V 52. min. až na 23 : 22. Pak ovšem dovolila domácím svými chybami a zbrklou střelbou odskočit na 25 : 22. Dvě vteřiny před koncem ještě hosté za stavu 27 : 24 neproměnili 7m hod, který by ovšem na výsledku již nic nezměnil.

Bystřice podala bojovný výkon, ale nahradit absentující hráče se jim úplně nepovedlo. Zápas si však prohrála sama. Vždy, když se přiblížila ve skóre na dostřel udělala zbytečnou technickou chybu nebo ukvapeně a zbrkle vystřelila z nepřipravené pozice. Je to škoda, protože tento zápas byl hratelný a dva body byly blízko. Nejlepším střelcem Bystřice byl skvělý Vlk, výborný byl i tradičně Salvet, až do doby než byl zraněn i Kolařík a v bráně odvedl dobrý standard Rybiář.

Sestava a branky BpH: Horák, Rybiář – Vlk 9/4, Salvet 5, Matela 5, Kolařík 2, Mozola 1, Válek 1, Měchura 1, Juránek. Šerek, Jurajda.

Neděle 2. 10. 2022

Ml. žáci       HC Zubří B – HK Bystřice p. Host. B      39 : 7    (20: 3)

Velmi krutou prohru utrpěli bystřické házenkářské naděje na půdě největšího favorita soutěže Zubří. O vítězi zápasu nebylo vůbec pochyb, ale pro hosty to byla dobrá házenkářská škola.

Sestava a branky BpH: Kopecká – Hruška 2/1, Ondroušek 2, Chlápková 2, Šebesta 1, Adamíková, Kocurek, Matelová, Škarpichová, Tellingerová.

St. žáci      HC Zubří B – HK Bystřice p. Host.    14 : 20    (9 : 8)

Parádního výsledku dosáhli st. žáci na palubovce v Zubří. První poločas ještě vyhráli o gól domácí. Ve druhé části však Bystřice přidala na obrátkách a šla do vedení, které pomalu navyšovala a nakonec bezpečně udržela až do konce zápasu. Za svůj obětavý výkon si Bystřice výhru plně zasloužila.

Sestava a branky BpH: Kasala – Navrátil O. 10/2, Pecháček 4, Kocfelda 2, Valter 2, Proček 1, Humpolíček 1, Dytrych, Burdík,  Šenk, Pham Anh Tuan.

St. žáci     TJ Holešov – HK Bystřice p. Host.         9 : 19     (1 : 8)

Další výborný zápas st. žáků v místním derby s Holešovem. Bystřice měla impozantní nástup a o svém vysokém a jasném vítězství rozhodla ji ž v I. poločase. Ve II. části si už jen udržovala svým výborným výkonem náskok a bezpečně zvítězila.

Sestava a branky BpH: Kasala – Dytrych 6, Proček 3, Valter 3, Pecháček 2, Kocfelda 2, Navrátil O. 2,  Pham Anh Tuan 1, Burdík, Humpolíček, Šenk.