Přeskočit na obsah

Víkendová házená 9. – 10. 10. 2022: Body z Jičína

Sobota 8. 10. 2022.

Ml. žáci        Handball Club Zlín, z.s. A – HK Bystřice p. Host. A     41 : 20     (23 : 11).

Bystřické mladé házenkářské naděje na svého vyspělého soupeře v jeho prostředí vůbec nestačili. I když jim nelze upřít snahu o co nejlepší výsledek, byla pro ně porážka velmi krutá.

Sestava a branky BpH: Drobík – Burdík 7, Šenk 7, Ondroušek 4, Šebesta 2, Hruška, Režňák, Měsíček, Stolařík.

St. žáci       HC Zubří B – HK Bystřice p. Host.         14 : 23     (6 : 10).

Začátek zápasu byl vyrovnaný, ale od 10. min. získávala Bystřice převahu, kterou dokázala vyjádřit i střelecky. První půli vyhrála 6 : 10. Ve druhé části hosté ještě přidali na obrátkách, zvýšili své vedení a zaslouženě po výborném výkonu zvítězili.

Sestava a branky BpH: Kasala, Král – Navrátil O. 6/2, Dytrych 5, Humpolíček 4, Kocfelda 3, Valter 3/1, Proček 2, Pecháček.

St. žáci     HK Bystřice p. Host. – Handball club Zlín, z.s.           16 : 29    (8 : 17).

Toto utkání se Bystřici nepovedlo. Začátek byl vyrovnaný jen do stavu 2 : 2, ale pak Zlín získával brankovou i herní převahu a nedopustil již žádný zvrat v utkání a zcela bezpečně i přes bojovnost bystřických hráčů dokráčel k jasnému vítězství.

Sestava a branky BpH: Kasala, Král – Navrátil O. 7/1, Proček 4, Valter 3, Pecháček 1, Humpolíček 1, Kocfelda, Dytrych.

Neděle 9. 10. 2022.

Muži           HBC Jičín B – HK Bystřice p. Host.      32 : 36    (14 : 16)

K tomuto utkání s velmi nepříjemným soupeřem nastoupila Bystřice v kompletní sestavě a bylo to na jejím herním projevu znát. Jičín měl lepší nástup do utkání, vedl 3 : 0, ale hosty to nesložilo. Výbornou obranou, kterou jistili oba bystřičtí brankáři výbornými výkony a dobrou střeleckou muškou šli hosté do vedení a I. poločas vyhráli 14 : 16.

Ve II. půli si hosté stále udržovali svůj náskok, ale domácí se ještě na chvíli vypjali k velkému náporu a šli do vedení 26 : 24. To však nakoplo hosty k ještě lepšímu výkonu. Dali 4 góly v řadě a bylo prakticky rozhodnuto. Od této chvíle Bystřice kontrolovala hru a výsledek a zápas dotáhla bezpečně do jistého vítězství.

Bystřice hrála skvěle v obraně, výborně chytali oba brankáři, střelecky se dařilo hlavně Cibulcovi s Randýskem. Ovšem celý tým zaslouží pochvalu za předvedený výkon a zisk 2 bodů.

Sestava a branky BpH: Janků, Rybiář – Cibulec 10, Randýsek 8/1, Kolařík 4, Kyryljuk 4, Salvet 3, Válek 3, Jurajda 2, Vlk 1, Šerek 1, Mozola, Kramoliš, Měchura, Matela.

Ml. dorostenci     SK Žeravice – HK Bystřice p. Host.        38 : 34       (19 : 19).

Ani excelentní střelecký výkon bystřického Hrabala, se 14-ti zásahy nejlepšího střelce utkání nezajistil hostům vítězství. Celé utkání bylo velmi vyrovnané a napínavé, kdy se nevědělo, kdo bude tím šťastnějším týmem. Nakonec to bylo bohužel pro Bystřici, šťastné vítězství domácích. Ještě 3 min. před koncem to bylo 34 : 33, ale potom hosté nezvládli závěr utkání a prohráli. Škoda, dalo se to vyhrát.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J. – Hrabal 14/1, Navrátil O. 8/3, Hofman V. 7, Kocfelda 2, Hefka 2, Machala 1, Bell, Klesnil, Pecháček, Bárta, Valter.