Přeskočit na obsah

Vítězné derby s Holešovem 1. 10. 2023.

Ml. dorostenci        HK Bystřice p. Host. – TJ Cement Hranice        35 : 21   (17 : 7).

V tomto utkání domácí tým potvrdil roli favorita, proti hostům podal přesvědčivý výkon a v zápase zcela dominoval. Vedl od začátku do konce a nenechal nikoho na pochybách, kdo je na hřišti pánem. Utkání bylo rozhodnuto prakticky již v I. poločase (17 : 7) a ve II. půli domácí ještě svůj náskok navýšili a zaslouženě zvítězili 35 : 21.

Brankáři podali dobrý výkon a v poli se nejvíce dařilo tradičně O. Navrátilovi a V. Hofmanovi. Jim zdárně sekundovali ostatní hráči zejména Adámek, Klesnil, Konečný a Valter. Přidali se však i další hráči a vysoké vítězství bylo doma.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J., Král – Hofman V. 8, Navrátil O. 8, Adámek 4, Klesnil 4, Konečný 4, Valter 3, Dytrych 2, Murín 2, Kocfelda, Matela J., Studený.

Muži     HK Bystřice p. Host. – TJ Holešov       34 : 25    (15 : 11).

Po sestupu Bystřice do II. ligy došlo po letech k tradičnímu věhlasnému derby mezi házenkáři Bystřice a Holešova. Tomuto derby se v dřívějších dobách mohlo svým věhlasem rovnat snad jen derby Sparty a Slavie.

Domácí začali lépe, získali dvou brankový náskok 2 : 0 a 4 : 2, ale hostům se podařilo dokonce otočit skóre v 9. min. 4 : 5. Od této chvíle Bystřice zpřesnila hru a začala si budovat náskok, který byl na konci I. poločasu 15 : 11 a vytvořil tak základ pro další vývoj utkání.

Ve druhé půli se ještě do 45. min. podařilo hostům přiblížit na rozdíl dvou branek, ale víc jim už Bystřice nedovolila. Domácí šňůrou 6-ti branek získala rozhodující náskok, v 52. min. 28 : 20, hosté potom zcela odpadli a bylo jen otázkou o kolik branek domácí zvítězí.

V bráně byl opět skvělý Janků a druhý brankář Horák, který zasáhl v posledních minutách do hry, byl dokonce stoprocentní. Z hráčů v poli se nejvíce dařilo Kyryljukovi, Hubovi, Mozolovi, Hrabalovi, Měchurovi a Válkovi. Zahráli si však skoro všichni hráči a podíleli se tak na velmi pěkném vítězství Bystřice v obnoveném derby.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák – Kyryljuk 10, Hub 7/3, Měchura 5, Válek 4, Hrabal 3, Mozola 3, Navrátil F. 1, Kolařík 1, Gajdoš, Janovský, Machala, Šerek.

Ml. žáci     HC Zubří A – HK Bystřice p. Host. smíšené družstvo     25 : 17   (11 : 9).

Proti favoritovi zápasu se domácí hráči dlouho drželi dobrého výsledku. Měli lepší vstup do utkání a vedli až do 15. min. 7 : 8. Zubří pak čtyř brankovou šňůrou získalo rozhodující náskok a vyhráli poločas 11 : 9. Ve II. půli se náskok Zubří i přes veškerou snahu Bystřice zvětšoval a vyústil v jejich konečné vítězství  25 : 17. Nejlepším hráčem Bystřice byl Burdík, dobře hráli i Šenk a Mozola J.

Sestava a branky BpH: Drobík, Vystavěl – Burdík 7, Šenk 4, Mozola J. 3/1, Marconi 2, Kroupa 1, Machač, Valter J., Kozák, Vymětalík, Měsíček, Šebesta, Kostrbel.

Ml. žáci   HK Bystřice p. Host. smíšené družstvo – TJ Rožnov p. R.    24 : 11  (13 : 2).

Bystřice v tomto utkání potvrdila roli favorita a v drtivém náporu již na začátku zápasu nenechala nikoho na pochybách, kam poputují oba body. Již I. poločas rozhodl o vysokém vítězství Bystřice. Po jasném zisku první půle 13 : 2, byl II. poločas přece jen trochu mírnější, ale na vysokém vítězství domácích to nic nezměnilo. Tempo diktovali Šenk, Burdík, Mozola J. a Šebesta. Přidali se se svým výkonem i další a hráči a body zůstali zaslouženě doma.

Sestava a branky BpH: Drobík, Vystavěl – Burdík 6, Šenk 5, Mozola J. 4, Šebesta 4, Vymětalík 2, Kroupa 1, Měsíček 1, Marconi 1, Machač, Kozák, Kostrbel.