Přeskočit na obsah

Víkendová házená Bystřice p. Host.

Sobota  23. 9. 2023.

Ml. žačky       HK Bystřice p. Host. – Handball club Zlín, z.s. B          8 : 10    (5 : 5).

Velmi napínavé a vyrovnané utkání mezi nejmladšími házenkářskými nadějemi Bystřice a Zlína. V prvním poločase se přelévalo vedení z jedné strany na druhou, aby nakonec I. půle skončila smírně 5 : 5. Ve II. části však hráčky Zlína získaly menší náskok, který si udržely až do konce zápasu.

Sestava a branky BpH: Sitárová, Kopecká – Matelová 4, Chlápková 2, Pecháčková 1, Adamíková 1, Kuželová, Vaculíková, Pročková, Kurfurstová, Hradilíková, Hurtová, Doleželová, Tellingerová.

Ml. žačky        Lesana Zubří – HK Bystřice p. Host.     8 : 12     (4 : 6).

V tomto utkání měly navrch od začátku zápasu děvčata z Bystřice p. Host. Udržovaly si mírný náskok a I. půli vyhrály 4 : 6. Rozhodující pro výsledek utkání byl úsek mezi sedmou a jedenáctou minutou II. poločasu, kdy hosté vstřelily 4 branky v řadě, získali si tak rozhodující náskok a vyhráli. Největší oporou byla Matelová, která byla se sedmi góly nejlepší střelkyní zápasu. Bystřice tak získala první vítězství a první dva body v novém soutěžním ročníku.

Sestava a branky BpH: Sitárová, Kopecká – Matelová 7, Chlápková 4, Pecháčková 1, Kuželová, Vaculíková, Pročková, Kurfurstová, Hradilíková, Hurtová, Doleželová, Adamíková, Tellingerová.

Muži      KHK TAEDA Karviná – HK Bystřice p. Host.      31 : 31     (18 : 16).

V infarktovém utkání II. ligy v Karviné nastoupila Bystřice oslabená o Kyryljuka, ale přesto měla lepší vstup do utkání. Ve 4. min. vedla 0 : 3 a potom ještě do 18. min. si udržovala dvou gólový náskok 10 : 12. V této části zápasu se hosté přizpůsobili  hře domácích, hráli špatně v obraně a zhoršili se ve střelbě a ani brankáři se nedařilo, což domácí využili k obratu skóre a ve 21. min. vedli 13 : 12. Do konce první části si udržovali mírný náskok a vyhráli ji 18 : 16.

Ve II. části se domácí dostali až na 4 brankové vedení, v 36. min. 21 : 17. Bystřice však nesložila ruce do klína ve 43. min. bylo srovnáno na 22 : 22. Pak nastal boj o každou branku a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou až do infarktového závěru. V 57. min. byl stav 30 : 29, v 58. min. 30 : 30. V poslední min. 30 : 31 a v závěrečných vteřinách domácí srovnali na 31 : 31. V posledních vteřinách vsítil ještě hostující brankář Janků gól do prázdné brány, který však už nebyl přes avizovaný timeout uznán a tak velké drama skončilo zřejmě spravedlivým  smírem 31 : 31. Utkání bylo velmi tvrdé s řadou faulů a vyloučení.

Bystřice tentokrát nepodala dobrý výkon, přizpůsobila svou hru Karviné, ani brankáři se moc nedařilo a výsledkem je jen jeden bod. Ale je to bod z venku a ten platí.

Sestava a branky BpH: Janků 1, Horák – Hub 13/3, Kolařík 6, Měchura 3, Matela 3, Mozola 2, Navrátil 2, Válek 1, Gajdoš, Hrabal, Šerek.

St. žáci      Handball club Zlín, z.s. – HK Bystřice p. Host.        35 : 20      (15 : 10).

V utkání starších žáků tahala Bystřice za kratší konec. Zlín si vypracoval již na začátku utkání dostatečný náskok, který ještě do konce zápasu stále navyšoval. První půli ovládl 15 : 10 a ve II. části pokračoval ve svém vítězném tažení až na konečných 35 : 20. Bohužel Bystřice s pouze jedním hráčem na střídání to měla velmi těžké a proti kompletnímu týmu domácích neměla moc nadějí. Proto i přes bojovný výkon nakonec vysoká porážka.

Sestava a branky BpH: Kasala – Humpolíček 5, Matela J. 5, Proček 4, Ondroušek 4, Burdík 1/1, Režňák 1, Šebesta.

St. žáci      Bystřice p. Host. – HBC Olomouc 1966      25 : 37     (12 : 27).

Bystřice opět ve značně oslabené sestavě neměla proti favoritovi moc šancí. Olomouc si získala již na začátku utkání rozhodující náskok a Bystřice pak nestíhala kontrovat. Prakticky již I. poločas rozhodl o celém utkání 12 : 27. I ve II. části pokračovala Olomouc v nastaveném tempu, ale přece jen bojovnost Bystřice přinesla alespoň dílčí úspěch a podařilo se ji vyhrát II. poločas 13 : 10 a kosmeticky tak upravit konečné skóre na 25 : 37.

Sestava a branky BpH: Kasala – Humpolíček 7, Ondroušek 7/1, Proček 3, Burdík 3, Matela J. 3, Režňák 1, Šebesta 1, Šenk.

Neděle  24. 9. 2023.

Ml. dorostenci        HC Nový Jičín – HK Bystřice p. Host.       20 : 39      (7 : 18).

V tomto utkání potvrzovala Bystřice roli favorita a od začátku do konce zápasu kráčela jistě za bezpečným vítězstvím. Již začátek zápasu byl v režii hostů a náskok, který si vypracovali byl značný v 15. min. 2 : 10 a poločas pak vyzněl jasně pro hosty 7 : 18. I ve II. poločase se brankostroj Bystřice nezasekl a dovedl hosty až k vysokému vítězství 20 : 39. Střelecky se zaskvěl Hofman V. s 11 góly nejlepší střelec zápasu. Jemu zdatně sekundovali Adámek, Navrátil O. a Valter. Zasloužené vítězství a dva body.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J. Král – Hofman V. 11, Adámek 7, Navrátil O. 6/3, Valter 6, Murín 4, Bárta 3, Klesnil 2, Kocfelda, Dytrych, Matela J.