Přeskočit na obsah

Nedělní házená 17. 9. 2023: Muži na úvod sezóny vyhráli nad Lesanou

Ml. žáci       TJ Sokol Centrum Haná – HK Bystřice p. Host. smíšené družstvo       29 : 21    (14 : 14).

Do utkání vstoupil lépe celek Centrum Haná, který si až do 15. min. udržoval 2 – 3 brankové vedení. Potom však bystřičtí zlepšili souhru a skóre srovnali. Poločas byl 14 : 14. Na začátku druhé půle však domácí 4 brankovou šňůrou Bystřici odskočili, ale to ještě nebylo rozhodující. Ještě v 11. min. II. půle drželi hosté poměrně vyrovnaný stav 21 : 19. Bohužel další 5-ti branková šňůra již byla pro výsledek utkání rozhodující a domácí si již vítězství nenechali vzít a zvítězili 29 : 21. Bystřice statečně bojovala, ale v závěru již nestačila.

Sestava a branky BpH: Vystavěl, Drobík – Šenk 8/1, Burdík 6/1, Šebesta 3, Mozola J. 2, Valter J. 1, Kroupa 1, Svoboda, Machač, Kostrbel, Režňák, Kozák, Vymětalík, Marconi.

Ml. žáci    HK Bystřice p. Host. smíšené družstvo – TJ Slovácká Slavia Uh. Hradiště     19 : 19    (12 :  10).

Druhý nedělní zápas s Uh. Hradištěm přinesl bojovnou hru a vyrovnaný průběh utkání. V I. poločase měla většinu hry navrch Bystřice, která si udržovala mírný náskok a získala I. půli 12 : 10. Ve II. poločase bylo utkání velmi dramatické, obě družstva se střídala ve vedení aby se nakonec rozešla smírně 19 : 19. V dresu Bystřice se střelecky dařilo nejvíce Šenkovi, ale celý tým bojoval a získal tak svůj první mistrovský bod.

Sestava a branky BpH: Vystavěl, Drobík – Šenk 9/2, Šebesta 4, Burdík 2/1, Kroupa 2, Režňák 1, Mozola J. 1, Svoboda, Machač, Kostrbel, Valter J., Kozák, Vymětalík, Marconi.

Ml. dorostenci   HK Bystřice p. Host. – SHK Polanka n. O.         26 : 26    (15 : 13).

V prvním poločase jsme viděli vyrovnanou hru obou soupeřů, ale přece jen měli domácí mírnou převahu a získali I. půli v poměru 15 : 13. Ve II. poločase měla Bystřice drtivý nástup a v 38. min vedla již 20 : 14. Udržovala si pak čtyř brankový náskok. Bohužel v 43. min. musel ze hry ze služebních důvodů odstoupit nejlepší hráč utkání bystřický O. Navrátil, což bylo na hře domácích hned vidět. Nikdo ho nedokázal zastoupit, výkon domácích klesl o 50%. Bystřice pak kupila jednu technickou chybu za druhou a hosté toho využili a do konce utkání skóre vyrovnali a nakonec získali cenný bod.

Škoda výborně rozehraného utkání. Domácí tak přišli zbytečně o bod.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J. – Hofman V. 7/1, Navrátil O. 6/1, Valter O. 4, Adámek 4, Klesnil 2, Kocfelda 2, Matela J. 1, Dytrych, Bárta, Murín.

Muži    HK Bystřice p. Host. – Lesana Zubří          38 : 26    (18 : 11).

Bylo to první utkání Bystřice po sestupu do druhé ligy. Domácí nastoupili v nejsilnější sestavě, ale prvních 14. min. byli hráči nervózní a tak drželi hosté vyrovnaný stav 7 : 6. Čtyř brankovou šňůrou se však domácí uklidnili a pak probíhal celý zápas už je v jejich režii. Do konce I. půle si vybudovali slušný náskok a vyhráli ji 18 : 11.

Ve druhém poločase pokračovala Bystřice ve svém náporu a navyšování skóre. V prostřední části byla na hřišti vidět doslova střelnice, ale to už byli domácí rozjetí na plný pecky a skóre bylo už o 15 gólů pro domácí. V 53. min. 35 : 20. V závěrečné části se tempo utkání přece jen trochu zklidnilo a hosté upravili kosmeticky na konečných 38 : 26.

V bráně byl opět skvělý Janků a v posledních 10. min. dostal příležitost i druhý brankář Bystřice Nezhyba.  Plusem utkání bylo, že se dostali do hry všichni hráči sestavy. Střelecky se nejvíce dařilo Hubovi a pak Kolaříkovi a Kyryljukovi a i další hráči si zastříleli a skórovali. Vstup do nové sezóny tak vyšel Bystřici skvěle a získali první vítězství a první dva body.

Sestava a branky BpH: Janků, Nezhyba – Hub 11/3, Kolařík 7, Kyryljuk 6, Mozola T. 5, Válek 4, Gajdoš 3, Hrabal 1, Matela 1, Šerek, Navrátil F., Měchura.