Přeskočit na obsah

Nedělní házená 10. 9. 2023: Muži postoupili do 3. kola ČP, mládež vstoupila do sezóny

Starší žáci          TJ Holešov – HK Bystřice p. Host.         28 : 22     (14 : 7).

V regionálním derby měli navrch hráči Holešova. Domácím utekl začátek, kdy holešovští v 10. min. vedli již 8 : 2. I přes veškerou snahu se domácím nepodařilo výsledek zvrátit. Poločas byl 14 : 7. I ve druhé části Holešov udržoval svoje vedení a nakonec bezpečně zvítězil.

U Bystřice chytal velmi dobře Kasala. V útoku pak se dařilo nejvíce Matelovi, kterého dobře podporovali Proček s Ondrouškem. Na to, že Bystřice hrála jen v sedmi lidech v poli a někteří hráči jsou věkově ještě mladší žáci, hrála dobře a výsledek také není špatný. Dobré je i to, že se na skóre podíleli kromě brankáře všichni hráči v poli.

Sestava a branky BpH: Kasala – Matela 7/3, Proček 4, Ondroušek 4, Humpolíček 3, Režňák 2, Šebesta 1, Hruška 1.

Starší žáci               HK Bystřice p. Host. – Klub házené Vsetín           29 : 31     (14 : 17).

V dalším regionálním derby se bystřičtí už lépe drželi. I když jim opět utekl začátek utkání. V 5. min. 0 : 5. Vzhledem k psychickému úrazu hráče Mately, hráli domácí jen v 6 lidech a neměli tak nikoho na střídání. Přesto však statečně bojovali. Poločas byl už jen 14 : 17.

Ve druhé části Bystřice stále mohutně dotahovala a nakonec prohrála jen 29 : 31. Vlastně druhý poločas o 1 branku vyhrála. V bráně exceloval opět Kasala a o přísun branek se starala výborně hrající a střílející dvojice Proček, Humpolíček. Byl to opět i přes porážku skvělý výkon domácích.

Sestava a branky BpH: Kasala – Proček 12, Humpolíček 11/1, Ondroušek 2, Hruška 2, Režňák 2, Matela, Šebesta.

2. kolo ČP

Muži         SK Kuřim – HK Bystřice p. Host.            27 : 29      (12 : 14).

Bystřice měla famózní nástup do zápasu.  V 11. min. 0 : 7, což bylo tak trochu na škodu, protože po tomto povedeném úvodu hosté zpomalili, přizpůsobovali se domácím hráčům, ale hlavně velmi špatně stříleli. Zvláště u některých hráčů byla střelba přímo tragická. Nicméně si hosté udržovali neustále náskok 2 – 3 branek. Poločas ovládli 12 : 14.

Ve druhé části pokračovali bystřičtí v zahazování vyložených šancí a drželi tak domácí neustále v naději na lepší výsledek. V 53 min. se domácím podařili vyrovnat na 24 : 24. Hosté však třemi brankami v řadě dali jasně najevo, kdo je na hřišti pánem a nepřipustili už žádné další překvapující momenty a utkání dovedli do vítězného konce 27 : 29 a postupu do 3. kola ČP.

V bráně Bystřice byl opět skvělý Janků. V útoku i přes neproměněné šance hrál prim Hub, sekundoval mu Kolařík. Hosté měli zápas pod svou kontrolou, ale díky neproměněným šancím byl výsledek málo výrazný. Výhra mohla být o hodně branek vyšší, ale dobré je, že i když se Bystřici střelecky nedařilo, bojovala a nedala si zasloužené vítězství vzít.

Sestava a branky BpH: Janků, Apolenář – Hub 11, Kolařík 6, Válek 4, Hrabal 4, Měchura