Přeskočit na obsah

V repríze 1. kola muži v Žeravicích vyhráli

Opakovaný zápas I. kola ČP.

Muži     SK Žeravice –  HK Bystřice p. Host.         26 : 27   (15 : 11).

Opakovaný zápas I. kola ČP začal mnohem lépe pro domácí tým. Dostal se rychle do vedení, v 9. min. 6 : 2, v 19. min. 11 : 5 a ještě ve 24. min. 12 : 6. Hostující Bystřice hrála velmi špatně v obraně, nedařilo se brankáři a měla mizernou střelbu. Za 23 min. jen 5 branek. Jakoby hosté čekali na probuzení. V posledních minutách přece jen přidali na důrazu, zlepšili obranu a začali dávat branky. Nakonec snížili na poločasových 15 : 11.

Ve druhé části Bystřice ještě více zpevnila obranu, rozchytal se Janků v bráně a střelecky začali úřadovat především Válek, s 9-ti góly nejlepší střelec zápasu a Hub. Začali se přidávat i druzí hráči a v 34. min. bylo srovnáno 19 : 19. Pak bystřičtí otočili skóre a v 53. min. vedli 22 : 24. Domácí se však nepoložili a opět šli do vedení. V 56. min. 26 : 25. V této části zápasu dostal poměrně přísně ČK bystřický Kolařík, ale hosty to už nerozhodilo a v 60. min. šli do rozhodujícího vedení 26 : 27. Poslední útok domácích zlikvidoval skvělý Janků v bráně hostí a o vítězi Bystřice a postupu do II. kola ČP bylo rozhodnuto.

Bystřice nepodala oslnivý výkon, ale nepřestávala bojovat a nepřipouštěla si možnost prohry a nakonec vítězství těžce vydřela. Pozitivní bylo, že i když se Bystřici nedařilo, tak jak si představovala, tak bojovala po celý zápas až do konce utkání.

Sestava a branky BpH: Janků 1, Nezhyba – Válek 9, Hub 8/1, Kolařík 4, Mozola 3, Navrátil 2, Gajdoš, Janovský, Šerek, Měchura.