Přeskočit na obsah

Utkání 1. kola ČP v Žeravicích se nedohrálo kvůli kluzké palubovce

1. kolo ČP

Muži     SK Žeravice – KH Bystřice p. Host.       22 : 28        (18 : 17)

Vstup do utkání měli lepší domácí, kteří vedli  2 : 0 a v 5. min. ještě 4 : 2. Bystřice poprvé vyrovnala v 7. min. na 4 : 4. Od té doby se mužstva střídala ve vedení, aby nakonec I. půli vyhráli nadšeně bojující domácí 18 : 17. V této fázi zápasu nehrála Bystřice důsledně v obraně, což umožnilo Žeravicím hrát s hosty vyrovnanou partii.

Ve II. poločase hosté zpevnili obranu, rozchytal se Janků, Bystřice otočila skóre a od 38. min. nepřipustila domácí k vážnějšímu ohrožení své branky a navyšovala své vedení až na 22 : 28. V čase 45:12 min. rozhodčí ukončili předčasně utkání pro nezpůsobilý terén. Plocha byla mokrá a hráči padali na zem jako zralé hrušky. Hrozilo nebezpečí zranění hráčů.

V týmu Bystřice zachytal výborně Janků, zvláště ve II. půli, kdy mu domácí posledních 7 minut nedokázali dát gól. V útoku nejvíce vynikal Hub se 14 góly suverénně nejlepší střelec zápasu. Zvláště jeho rychlé brejky byly smrtící. Ovšem i ostatní hráči nezůstávali pozadu a měli ve II. části hru ve své moci. Utkání mělo bojovný charakter, ale hrálo se slušně bez záludných faulů.

O osudu utkání rozhodne až ČSH. Týmy se předběžně domluvili na náhradním termínu na středu 30. 8. 2023 na 19 hod. v Žeravicích. Žeravice požadují odehrání nového utkání, Bystřice ovšem souhlasí s tímto konečným výsledkem, nebo jen s dohráním zbývajícího času.

Sestava a branky BpH: Janků, Nezhyba – Hub 14/2, Válek 4, Mozola 3, Hrabal 2, Janovský 2, Gajdoš 1, Navrátil 1, Měchura 1, Šerek, Matela.