Přeskočit na obsah

Muži v přípravě zvítězili nad prvoligovým mistrem ze Vsetína

Středa 23. 8. 2023.

Muži         KH BEECH Vsetín – HK Bystřice p. Host.             34 : 35    (16 : 18).

Přátelský zápas před zahájením mistrovských bojů druholigové Bystřice s vítězem I. ligy loňského ročníku Vsetína na jeho palubovce. Bystřice s výraznými změnami a omlazeným a ne zcela ještě úplným týmem a s několika dorostenci, podala na půdě vítěze I. ligy velmi dobrý výkon.

Bystřice měla lepší vstup do zápasu a vedla 2 : 0 a 3 : 1. Domácím se poté podařilo otočit skóre 4 : 6, ale hosty to nezlomilo a šli opět do vedení, které si udržovali po celé utkání. Bystřice neustále vedla rozdílem dvou až tří branek a poločas byl 16 : 18.

Ve druhé části se na vedení hostí až do závěrečné minuty nic neměnilo. Závěr však byl hodně napínavý a domácí v poslední minutě srovnali na 34 : 34. V posledním útoku Bystřice došlo k faulu na hostujícího hráče a se závěrečným klaksonem rozhodčí nařídili 9m hod. Míč si vzal bystřický Válek a přes postavenou zeď domácích vsítil rozhodující 35. gól.

Utkání mělo rychlý a strhující průběh a na začátek sezóny celkem málo technických chyb a docela slušnou úroveň. Střelecky vynikl zuberský Kyryljuk, hájící barvy Bystřice. Byl s 11 góly nejlepším střelcem zápasu. Dobře mu sekundovali Hub, který se po několika letech vrátil do bystřického dresu a Válek. Ale i góly Mozoly, Mately a ostatních hráčů i dorostenců přispěly k překvapivé výhře.

V brance Bystřice chytal výborně Janků, který v 35. min. přepustil bránu svému dorosteneckému kolegovi Skácelovi. Hosté stačili domácím takticky i rychlostí a překvapivě, ale zaslouženě získali skalp loňského vítěze I. ligy, s kterým ještě loni hráli stejnou soutěž. Je to pro Bystřici pěkný úspěch. Doufejme, že je to povzbudí do nastávající sezóny. Již tuto sobotu sehrají v Žeravicích I. kolo ČP.

Sestava a branky BpH: Janků, Skácel – Kyryljuk 11, Válek 6, Hub 6/1, Mozola 4, Matela 3, Měchura 2, Hofman V. 1, Gajdoš 1, Šerek 1, Hrabal.