Přeskočit na obsah

Rozlučka Matěje Salveta

V sobotu 1. 7. 2023 se konala rozlučka s bystřickým vynikajícím pivotem a dlouholetou oporou Matějem Salvetem. Rozlučku zorganizovala a zajistila jeho žena Pavla Salvetová.

V bystřické hale se tak sešli současní ale i bývalí hráči Bystřice p. Host., jeho trenéři a kamarádi. Byli zde hráči, kteří již ukončili svou sportovní dráhu, ale také hráči, kteří ještě hrají v první lize a extralize. Ovšem největší hvězdou byl reprezentační brankář Šimon Mizera, který působí v Norsku a teď je doma na dovolené v Zubří.

Sehráno bylo exhibiční utkání mezi modrým a červeným týmem. Salvet nastoupil v každém týmu 1 poločas. Utkání bylo plné technických fines a upřímného nadšení pro věc. Zápas skončil zcela nečekaně remízou 23 : 23. A protože oba týmy už byly totálně vyčerpané, tak se už neházely ani 7m hody. Utkání řídil nejlepší střelec bystřické házenkářské historie Rostislav Dobeš.

Nakonec Salvet obdržel od manželů Tillerových zarámovaný obraz dorosteneckého týmu, ve kterém on sám působil.

Závěr této krásné akce se konal v restauraci u Luďka, kde se mohli těžce vysílení hráči nakrmit a napojit a zavzpomínat na roky strávené házenou.

Přejme Salvetovi hodně štěstí v jeho dalším osobním životě a doufejme, že se časem vrátí k bystřické házené, ovšem už v jiné roli, třeba trenéra mládeže nebo funkcionáře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *