Přeskočit na obsah

Bystřický Handball Day 2023

V sobotu dne 24. 6. 2023 se uskutečnil na hřišti u Sokolovny 1. oficiální ročník Házenkářského dne oddílu házené Bystřice p. Host. Ještě v době před covidem však házenkáři připravili házenkářský den, ale ten byl pouze neoficiální tudíž nultý.

Po loňských velkolepých oslavách 100 let bystřické házené a po letošním ročníku tak trochu nešťastném sestupu mužů do II. ligy se rozhodli bystřičtí házenkáři propagovat svůj sport herními ukázkami svých nejmenších nadějí a všech dalších mládežnických celků Bystřice p. Host. a jejich rodičů.

Sportovní část házenkářského dne byla rozdělena do 4 celků. V prvním utkání připravili trenéři souboj těch nejmladších hráček a hráčů, minižáků. Celky byly posíleny o své rodiče, kteří si tak mohli na vlastní kůži ověřit, co to vlastně ta házená je. Bojovného ducha nezapřeli jak rodiče tak jejich ratolesti. Děti ukázali svým rodičům, co se už v oddíle naučili a bojovný zápas tak skončil ku oboustranné spokojenosti.

V dalším klání se pak představili ve dvou týmech mladší žáci oddílu házené a předváděli všem zúčastněným, jak už se jejich hra zlepšila od té doby, co byli ještě oni sami minižáky. Předváděli urputné souboje a nedali si ani píd´ hřiště zadarmo. Pěkné utkání bylo oceněno nesčetněkrát potleskem přihlížejících diváků.

Třetí duel byl bojem starších žáků proti svým rodičům. Takový souboj generací. Ačkoliv byli rodiče větší a silnější, ale zase méně trénovaní, dostali rodiče do vínku náskok 5 : 0. Mladíci se však nezalekli a některé jejich akce přiváděli rodiče do role statistů. Rodiče se pak mohli zase přesvědčit, že ta házená je úplně něco jiného než jak vypadá z tribuny. Velmi vyrovnaný a bojovný duel, avšak vedený ve fair play duchu nakonec skončil možná trochu překvapivě, ale asi spravedlivě remízou 19 : 19.

Závěrečným zlatým hřebem zdařilého sportovního odpoledne byl zápas mladších dorostenců proti kombinovanému družstvu bývalých hráček a hráčů Bystřice a současných trenérů a funkcionářů. Krásné utkání bylo vyvrcholením duelů a některé akce, zvláště pak ze strany kombinovaného celku potěšili oko nezaujatého diváka. Mladící se však nenechali zahanbit a svým přístupem a bojovností dokázali, že v nich vyrůstají nadějní házenkáři. I přes to všechno však na kombinovaný tým nestačili a po vyrovnaném průběhu nakonec podlehli 18 : 23.

Pro těžce utahané hráčky a hráče, ale i pro všechny ostatní byli k dispozici na doplnění sil a kaloríí výtečné grilované klobásky a špekáčky a k zahnání ukrutné žízně tu pak pro dospělé bylo pivo a pro děti a mládež limonády. Navíc se stadionem linula podmanivá reprodukovaná hudba, která dokreslovala tento výborný sportovní a kulturní počin.

Na stadionu na Sokolce se sešlo velké množství dětí, rodičů, kamarádů a přátel házené, bývalých hráček a hráčů, trenérů a funkcionářů, kteří spolu mohli diskutovat o minulosti, přítomnosti a budoucnosti bystřické házené.

Celé odpoledne bylo velmi zdařilé jak po sportovní, tak i společenské části. Lze si jen přát do dalších ročníků aby byli stejně zdařilé a úspěšné jako ten letošní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *