Přeskočit na obsah

III. kolo ČP – prohra v Karviné

Muži    MHK TAEDA Karviná – HK Bystřice p. Host.      30 : 25   (13 : 13).

Vzhledem k nevhodnému termínu ČP a pracovní vytíženosti hráčů odjela Bystřice do Karviné jen s osmi hráči do pole a z toho byli ještě čtyři dorostenci. Přesto však nezačala špatně, od začátku utkání si udržovala mírný náskok, který se podařilo domácím srovnat až ve 26. min. na 12 : 12 a hned na to otočit skóre na 13 : 12. Bystřice však ještě ve 29. min. dokázala srovnat na poločasových 13 : 13.

Na začátku II. poločasu získali domácí tří brankové vedení, což se ukázalo nakonec pro vývoj zápasu jako rozhodující. Bystřice nedokázala eliminovat hru Karviné v dohrávce na pivota a ta z této pozice dávala rozhodující góly. Největšího rozdílu dosáhli domácí v 56. min., kdy vedli už 29 : 21. Hosté však dokázali v posledních minutách zmobilizovat všechny síly a upravili celkové skóre na konečných 30 : 25.

Bohužel se ukázalo, že mladým hráčům chybí hráčské zkušenosti a v malém počtu pak nemohli ve hře domácím konkurovat. V brance podali solidní výkon oba brankáři. V poli byl výborný mladý Hrabal, dařilo se i Hubovi a F. Navrátilovi, v první čtvrtině utkání Válkovi a v obraně Šerekovi. Touto prohrou Bystřice v ČP poháru v letošní sezóně končí a bude již hrát jen soutěžní zápasy v II. lize.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák – Hub 9/4, Hrabal 7, Válek 5, Navrátil F. 2, Matela 2, Gajdoš, Machala, Šerek.