Přeskočit na obsah

Vítězná neděle bystřických házenkářů 18. 2. 2024.

Ml. dorostenci       HK Bystřice p. Host. – HC Nový Jičín        29 : 24     (17 : 14).

Bystřice nastupovala v utkání proti oslabenému celku Nového Jičína v roli favorita a svou roli beze zbytku splnila. Kromě počátečního vedení hostí 0 : 1 a 1 : 2 měla vedení zápasu ve svých rukách. Udržovala si po celý I. poločas 3 – 5-ti brankový náskok a půle skončila 17 : 14.

Ve druhém poločase pokračovali domácí ve své hře a svůj konečný náskok ještě navýšili až na 29 : 24. Vítězství mohlo být ještě vyšší, ale hosty zachránilo to, že domácí neproměnili několik výhodných střeleckých pozic. Nicméně domácí byli po celý zápas lepším celkem a zaslouženě zvítězili. Střelecky táhli celek za vítězstvím Klesnil, Navrátil O. a Konečný. A i brankáři předvedli dobrý standard a dva body tak zůstali doma.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J. Král – Navrátil O. 8/2, Klesnil 7, Konečný 6, Adámek 4, Ondroušek 2, Kocfelda 1, Dytrych 1, Hofman V., Proček, Matela J., Studený.

Muži     HK Bystřice p. Host. – MHK TAEDA Karviná         31 : 29     (14 : 15).

Utkání druhého celku se čtvrtým týmem tabulky nebyla vůbec žádná pěkná podívaná, ale byl to velký a nervově vypjatý souboj. Bystřice hrála bez Kyryljuka a zraněných Kolaříka a Šereka. Domácí nevstoupili do zápasu dobře a v 6. min. prohrávali 1 : 4. I když v 17. min. překlopili vedení na svou stranu 8 : 7, tak hosté získali vedení zpět a udržovali si po celý první poločas mírný náskok a nakonec ho ovládli 14 : 15. V této fázi utkání se nedařila domácím střelba a ani brankář Janků nepředváděl svůj obvyklý standard.

Ve druhém poločase ještě Karviná vedla v 33. min. 14 : 17, ale to bylo již její poslední vedení v zápase. Domácí otočili skóre v 38. min. 20 : 17 a od této chvíle si začali budovat svůj náskok. V 51. min to bylo již 28 : 21 a nikdo nepředpokládal velké drama v posledních 10-ti minutách. Hosté však vysunuli obranu, hráli na dva až tři hráče osobku a s tím se Bystřice nedokázala vyrovnat. V 59. min. to bylo 30 : 29, ale poslední gól vsítili bystřičtí a zvítězili 31 : 29. V posledních 10-ti minutách dával rozhodující branky Janovský a závěrečnou trefu vsítil Hub, s 10-ti góly nejlepší střelec zápasu.

Od druhé půle začal v bráně opět excelovat Janků, zlepšila se hra obrany, kde opět zahrál výborně Gajdoš, v útoku pak nejlépe stříleli Hub, Válek, Měchura a Janovský. Bystřice zahrála skvěle jako tým a svou bojovností nakonec vítězství vydřela i v momentech kdy se jí moc nedařilo.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák – Hub 10/2, Válek 7, Měchura 5, Janovský 4, Mozola 2, Navrátil 2,Gajdoš 1, Hrabal, Machala, Salvet.