Přeskočit na obsah

Další vítězná neděle 25. 2. 2024: Muži vyhráli derby v Holešově, dorostenci porazili Hranice

Ml. dorost       TJ Cement Hranice – HK Bystřice p. Host.       20 : 27   (8 : 13).

Do zápasu s posledním celkem soutěže nastupovali hosté v roli favorita, kterou nakonec beze zbytku splnili. Lepší vstup do utkání však měli domácí hráči a až do 19. min. si udržovali mírné vedení. Ve 20. min. však Bystřice vyrovnala a pak šňůrou 3 branek otočila skóre, získala si 3 brankové vedení, které již nepustila a stále ho navyšovala. Poločas byl 8 : 13.

I ve druhé části pokračovala Bystřice v navyšování skóre, které bylo v 56. min. dokonce 10-ti brankové. Domácí pak stihli jen kosmeticky upravit stav na konečných 20 : 27. Útočnou vozbu ovládl O. Navrátil, s 9-ti zásahy nejlepší střelec utkání. Jemu však dobře sekundovali Adámek, Kocfelda a Hofman V. Bystřice měla zápas ve své moci a zaslouženě zvítězila a získala tak další 2 body.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J., Král – Navrátil O. 9/1, Adámek 6, Hofman V. 5, Kocfelda 4, Klesnil 2, Matela J. 1, Dytrych, Proček, Ondroušek, Studený.

Muži     TJ Holešov – HK Bystřice p. Host.       28 : 32   (15 : 14).

Bystřice vstoupila do Holešovem halasně oznamovaného derby oslabená o Kyryljuka, F. Navrátila a zraněných Šereka s Kolaříkem, ale naštěstí v tomto utkání s V. Matelou, jedním s hlavních tvůrců vítězství a opět s veteránem Salvetem, který tvrdil muziku v obraně. Naproti tomu za Holešov nastoupil hráč J. Hradil, který před 2 roky ukončil v Bystřici svou dlouholetou závodní činnost.

Lepší vstup do zápasu měla Bystřice, v 5. min. 1 : 3, ale jakoby ji to ukolébalo, nechala si skóre vyrovnat a dokonce pustit domácí do vedení. V 12. min. 5 : 4. Od té doby hosté jen dotahovali náskok domácích. Hráli nesoustředěně, slabě v obraně, nedařilo se ani oběma brankářům, udělali spoustu technických chyb, čímž posadili urputně bojující domácí hráče na koně a ti tak vyhráli I. poločas 15 : 14.

V tomto duchu začal i druhý poločas. Až do 38. min., kdy domácí naposledy vedli 19 : 18. Poté se začala více prosazovat herní jistota a dovednost hostujícího týmu, šňůrou 4 branek otočil skóre a již nepřipustil změnu, i když v 55. min. se ještě domácí dotáhli na 1 gól, ale to bylo vše. V této části utkání začal opět v bráně úřadovat vynikající Janků, obrana hostí nestíhala, začala faulovat a byla za to trestána 7m hody, které bystřický Hub jistě proměňoval. Vynikající výkon v útoku předváděli Matela V., Válek, Měchura a nejlepší střelec utkání Hub.

Ačkoliv se v zápase nedařilo Bystřici tolik, jak by si představovala, nesložila ruce do klína a svou bojovností získala vedení na svou stranu a konec utkání měla již zcela pod kontrolou. Všichni hráči si zaslouží za bojovnost velkou pochvalu a dík za vítězství v tomto regionálním derby.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák – Hub 10/6, Válek 6, Matela V. 6, Měchura 5, Mozola 2, Gajdoš 1, Janovský 1, Salvet 1, Hrabal, Machala.