Přeskočit na obsah

A opět je tu vítězná neděle bystřických házenkářů 3. 3. 2024.

Ml. dorostenci     HK Bystřice p. Host. – Pepino SKP Frýdek-Místek B        31 : 26    (14 : 8).

Do utkání dvou sousedů v tabulce vstoupili lépe hosté a v 9. min. byl stav 3 : 5. Bystřice však šňůrou 6-ti branek otočila skóre a v 24. min. to bylo 9 : 5. To bylo základem pro jasné vítězství v I. půli 14 : 8. Největší zásluhu na tom měl brankář Bystřice Skácel, který svými bravurními zákroky přiváděl útočníky Frýdku-Místku do role diváků.

Ve druhém poločase dostali příležitost druzí dva brankáři domácích, ale těm už se tak dobře nevedlo a hosté začali náskok domácích snižovat. Ještě v 36 min. byl stav 18 : 11, ale pak se náskok domácích neustále tenčil až v 55. min. na stav 28 : 26. V těchto kritických chvílích se však do branky domácích vrátil Skácel a hosté si pak už ani jeden gól nedali a domácí tak dokráčeli k vítězství 31 : 26.

V útoku se nejvíce dařilo Konečnému, O. Navrátilovi a V. Hofmanovi. Přidali se však i druzí hráči a svým bojovným výkonem dosáhli znovu na výhru a dva body.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J., Král – Konečný 10, Navrátil O. 6, Hofman V. 5, Adámek 3, Klesnil 2, Kocfelda 2, Proček 2, Dytrych 1, Matela J., Ondroušek, Studený.

Muži       HK Bystřice p. Host. – Pepino Frýdek-Místek juniorka            38 : 33    (17 : 17).

Bystřice nastoupila proti Frýdku-Místku oslabena o Kyryljuka a o stále zraněné Šereka a Kolaříka, ovšem znovu s V. Matelou a Salvetem. Frýdek-Místek je jediným celkem, který zatím dokázal Bystřici na podzim v domácím prostředí o 1 gól porazit.

Domácí však vstoupili do zápasu velmi špatně, vyrobili hodně technických chyb a stříleli pánubohu do oken. Nelze se tak divit, že ve 3. min. byl stav 0 : 3. Bystřice tak byla nucena po celý I. poločas dohánět náskok hostí, i když se ve 20. min. dostala do vedení 12 : 11, ale hosté se nevzdávali a tak byla I. půle 17 : 17.

Na začátku II. poločasu nezachytili hosté nástup domácích a ti otočili v 34. min. skóre na 21 : 18. Zdaleka však nebylo vyhráno. Hosté se po chybách domácích dostali v 39. min. znovu do vedení 23 : 24. To však bylo jejich již poslední vedení. Domácí zagresivněli hru, zpřesnili střelbu a skóre začalo narůstat v jejich prospěch. Hosté začali více faulovat, dostali 2 ČK a byly nařízeny proti nim tři 7m hody, které famózní Hub bezpečně proměňoval. Posledních 10 min. už měli domácí hru plně pod kontrolou a skóre bylo jen otázkou o kolik.

V bráně domácích byl opět skvělý Janků, v útoku exceloval 17-ti brankový nejlepší střelec utkání Hub a mu velmi dobře sekundovali V. Matela a F. Navrátil. Tito tři střelci vsítili téměř tolik branek jako celý tým Frýdku-Místku. Nesmíme však zapomínat i na ostatní hráče, kteří svou agresívní a odvážnou hrou v obraně i v útoku pomáhali k zisku cenných dvou bodů a k zaslouženému vítězství.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák – Hub 17/3, Navrátil F. 7, Matela V. 7, Měchura 3, Mozola 2, Hrabal 1, Janovský 1, Gajdoš, Machala, Válek, Salvet.