Přeskočit na obsah

Házenkářský víkend Bystřice p. Host. 9. a 10. 3. 2024.

Sobota 9. 3. 2024.

Muži        TJ Sokol Ostrava – HK Bystřice p. Host.          31 : 40     (10 : 22).

Do utkání prvního celku Bystřice p. Host. s posledním týmem Ostravou nastoupila Bystřice bez Kyryljuka, zraněných Šereka, Kolaříka, Salveta. Navíc F. Navrátil hrál jen první poločas, kvůli jiným herním povinnostem. Přesto hra I. půle odpovídala postavení obou celků v soutěži. Bystřice naprosto dominovala a skóre rychle narůstalo v její prospěch. Skvěle chytali oba brankáři a v poli dostali příležitost i ti hráči, kteří nedostávají tolik možností. Domácí tým byl na ručník. A tak poločasové skóre bylo famózní 10 : 22.

Ve druhém poločase však přišlo něco, co vůbec nikdo nečekal. Katastrofální výpadek bystřických. Ti vstřelili první branku II. půle až v 37. min., kdy mezitím domácí již 4x skórovali. Hosté chybovali v obraně, brankářům se přestalo dařit a střelba byla mizerná. Tato fáze trvala až do 46. min., kdy byl stav 22 : 26. Ostrava I. část druhého poločasu vyhrála 12 : 4 a to bylo velké varování. Trenér hostí Žůrek si vzal svůj poslední oddechový čas, aby hráčům domluvil. Bystřice pochopila, že se utkání nevyhraje samo, přidala na obrátkách a šňůrou 6-ti gólů se dostala na +10 branek a tento náskok více méně udržovala až do konce.

A na závěr utkání ještě jedna perla. 2 vteřiny před koncem nařídili rozhodčí 7m hod proti domácímu celku. Exekutorem pokutového hodu byl bystřický Hrabal, který ho prováděl po závěrečném klaksonu a k všeobecnému úžasu celé haly místo střely na branku odhodil míč na zem. Možná, že tento nevídaný počin vejde do análů házené jako Hrabalova sedma.

Nejlépe stříleli Mozola, Hub a F. Navrátil. Brankově však byli vidět i Měchura, Válek a V. Matela. V I. půli byli vynikající oba brankáři, ale celý tým nebyl pozadu. Ve druhé půlce už to bylo v I. části mizérie a v druhé údržba. Ale vítězství 31 : 40 se počítá a Bystřice je pořád první.

Sestava a branky: Janků, Horák – Mozola 10/1, Hub 8/2, F. Navrátil 5, Měchura 5, Válek 4, V. Matela 4, Hrabal 2, Janovský 1, Machala 1, Gajdoš.

Neděle 10. 3. 2024.

Ml. žačky    SK Žeravice/Velká Bystřice – HK Bystřice p. Host.          29 : 16     (11 : 6).

Děvčata Bystřice narazila v I. kole hned na největšího favorita a vedoucí celek soutěže. Celý I. poločas se však statečně držela na dostřel a Žeravice/V.Bystřice získaly rozhodující náskok až ve II. půli. Bystřičanky statečně bojovaly, ale 1. tým soupeře byl moc silný. Nejlépe se střelecky dařilo Chlápkové a Matelové.

Sestava a branky BpH: Sitárová, Kopecká – Chlápková 7/3, Matelová 5/1, Kurfurstová 2, Adamíková 2/1, Pecháčková, Mičková, Kuželová, Vaculíková, Johnová, Doleželová, Tellingerová, Káčerková, Koutná, Hurtová.

Ml. žáčky    HK Bystřice p. Host. – TJ Holešov        23 : 5    (11 : 0).

V derby s Holešovem si Bystřice zchladila žáhu po prvním zápase a celek Holešova totálně rozebrala. Již I. poločas byl úchvatný a skóre 11 : 0 bylo výmluvné. Nápor Bystřice pokračoval i ve II. půli, kdy si Holešov dal 1. branku až za stavu 16 : 0. Dobré brankářky a celá obrana podporovala střelecky úspěšné Matelovou, Kurfurstovu a Chlápkovou. Díky celému celku a všem hráčkám za předvedenou hru a pěkné vítězství.

Sestava a branky BpH: Sitárová, Kopecká – Matelová 7, Kurfurstová 6, Chlápková 4/1, Adamíková 2, Pecháčková 1, Doleželová 1, Tellingerová 1, Káčerková 1, Mičková, Kuželová, Vaculíková, Johnová, Koutná, Hurtová.

Ml. žáci   Klub házené Vsetín – HK Bystřice p. Host. smíš. druž.           22 : 13        (11 : 9).

Nástup do utkání vyšel lépe Vsetínu, který získal náskok až 7 : 1 v 6. min. Pak Bystřice zabrala, začala dotahovat skóre a v 15. min. bylo srovnáno 8 : 8. Ovšem Vsetín opět odskočil na poločasových 11 : 9. Ve druhém poločase se začala projevovat převaha Vsetína, který získával čím dál větší náskok a Bystřice mu již nedokázala vzdorovat a prohrála 22 : 13.

Sestava a branky BpH: Drobík, Vystavěl – Burdík 4, Kroupa 3, Mozola J. 2/1, Valter 1, Měsíček 1, Režňák 1, Šebesta 1, Kozák, Vymětalík, Svoboda, Machač, Marconi.

Ml. žáci    HK Bystřice p. Host. smíš. druž. – TJ Slov. Slavia Uh. Hradiště        23 : 29    (12 : 14).

Velmi vyrovnané a bojovné utkání. V tomto zápase však měli navrch po celou dobu hráči Uh. Hradiště. Větší náskok si vybudovali hosté až během druhé části, ale domácí se nevzdávali a i nadále statečně bojovali. Střelecky táhl tým Burdík a mu dobře sekundovali Mozola J. a Šebesta. I přes prohru musíme bystřické hráče pochválit za snahu a bojovnost.

Sestava a branky BpH: Drobík, Vystavěl – Burdík 10/2, Mozola J. 5, Šebesta 4, Měsíček 2, Režňák 2, Kozák, Valter, Vymětalík, Svoboda, Machač, Marconi, Kroupa.