Přeskočit na obsah

Víkendová házená Bystřice p. Host. 6. a 7. 4. 2024.

Sobota 6. 4. 2024.

Ml. dorost      Fatra-Slavia Napajedla – HK Bystřice p. Host.       33 : 29       (17 : 15).

Bystřice hrála se svým sousedem v tabulce v I. poločase celkem vyrovnanou partii. I když domácí vedli od začátku zápasu a měli stále malý náskok, tak I. půle skončila přijatelným skóre 17 : 15.

Bohužel na začátku II. části zapomněli hosté, že házená není jen útok, ale i obrana, přestali se vracet a domácí toho využili k získání 6-ti gólového náskoku, který se Bystřici již nepodařilo zvrátit, jen kosmeticky upravit na 33 : 29. To byla docela zbytečná prohra.

V útoku se nejvíce dařilo Konečnému, O. Navrátilovi a V. Hofmanovi. V bráně se dařilo Skácelovi, ale na vítězství to nestačilo.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J., Král – Konečný 8/1, Navrátil O. 7/1, Hofman V. 6, Murín 3, Ondroušek 3, Klesnil 1, Kocfelda 1, Adámek, Proček, Matela J., Studený.

Muži      Fatra-Slavia Napajedla – HK Bystřice p. Host.      27 : 34     (12 : 18).

Bystřice oslabená o Kyryljuka, F. Navrátila, Šereka, Janovského, stále bez V. Mately, ale už s uzdraveným Kolaříkem a se Salvetem, pouze s devíti hráči do pole, vletěla do zápasu jako uragán a v 19-té min. to bylo 4 : 14. To byl v podstatě rozhodující náskok. Domácí sice ještě zabojovali a stáhli výsledek na poločasových 12 : 18, ale to bylo z jejich strany vše.

Ve druhém poločase si hosté udržovali 5-ti až 7-mi brankový náskok a dovedli utkání do vítězného konce. Jedna perlička, Bystřice udělala 2x hloupou chybu, kdy hrálo na hřišti 7 hráčů, za což byla potrestána 2 min. trestem a vždy to nezaviněně odnesl mladý Machala. Jednou hrála dokonce ve 4 hráčích. Nic to ovšem neovlivnilo její hru a bezpečné vítězství. V bráně byl opět skvělý Janků, v obraně řádil uzdravený Kolařík a v útoku největší hrozba pro domácí byli Hub s 15-ti góly nejlepší střelec zápasu a celé soutěže a Válek. Celý tým podal výborný a obětavý výkon, hrál skvěle v obraně a úplně odstavil jejich nejlepšího střelce Indráka M., který vyšel střelecky naprázdno.

A ještě jedna velká perla. Domácí paní zapisovatelka udělala v zápise tolik chyb, že by to stačilo jinde na celou sezónu.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák – Hub 15/8, Válek 9, Hrabal 4, Mozola 3, Měchura 2, Machala 1, Gajdoš, Kolařík, Salvet.

Neděle 7. 4. 2024.

St. žáci     SK Žeravice – HK Bystřice p. Host.        19 : 29    (9 : 11).

Bystřice potvrdila v tomto zápase roli favorita, i když to neměla lehké. Žeravice se v I. poločase velmi dobře drželi a prohráli ho jen 9 : 11. Rozhodující náskok získala Bystřice až 15-té min. druhé půle 14 : 20. Od této chvíle už měli zápas plně pod kontrolou a svůj náskok ještě stačili navýšit na konečných 19 : 29.

Střelecky exceloval s 12 zásahy nejlepší střelec utkání Otradovec a mu zdárně sekundoval Uhříček. Celé mužstvo však předvedlo pěkný a bojovný výkon a zaslouženě získalo dva body.

Sestava a branky BpH: Kasala – Otradovec 12/3, Uhříček 7, Ondroušek 4, Humpolíček 3, Matela J. 3, Burdík, Mozola J., Režňák, Šebesta.

St. žáci       HK Bystřice p. Host. – Házená Velká Bystřice     24 : 36    (11 : 15).

Proti velkému favoritovi a vedoucímu celku soutěže držela Bystřice v I. poločase přijatelné skóre. Ještě v 8-mé min. byl stav 6 : 6, ale nakonec šli do kabin za stavu 11 : 15 vítězně hosté.

Od 9-té min. druhé půle se však náskok Velké Bystřice začal zvětšovat a nakonec zvítězili hosté vysokým skóre 24 : 36. Domácí i přes velikou snahu na lídra soutěže nestačili. V útoku se nejvíce dařilo Uhříčkovi, Otradovcovi a Ondrouškovi. Bojovali i ostatní hráči, ale Velká Bystřice byla bohužel lepší.

Sestava a branky BpH: Kasala – Uhříček 8/2, Otradovec 6/2, Ondroušek 5, Humpolíček 2, Matela J. 2, Mozola J. 1, Burdík, Režňák, Šebesta.