Přeskočit na obsah

Víkendová házená Bystřice p. Host. 13. a 14. 4. 2024.

Sobota 13. 4. 1953.

St. žáci         TJ Sokol Centrum Haná – HK Bystřice p. Host.         42 : 20        (22 : 10).

Bystřičtí žáci nastoupili proti 3. celku soutěže a velkému favoritovi s velkým odhodláním, ale soupeř byl nad jejich síly. Hned na začátku zápasu si vypracoval velká náskok. V 6. min. 7 : 1 a ten neustále navyšoval až na poločasových 22 : 10. Ve druhé části domácí pokračovali v nasazeném tempu a zvítězili vysokým poměrem 42 : 20. I přes evidentní snahu hosté na soupeře nestačili.

Sestava a branky BpH: Drobík, Kasala 1 – Otradovec 5/1, Ondroušek 5, Humpolíček 4, Šenk 3, Režňák 1, Matela J. 1, Proček, Burdík, Šebesta, Hruška.

Neděle 14. 4. 2024.

Ml. dorostenci        HK Bystřice p. Host. – Handball club zlín, z.s.         13 : 32      (8 : 13).

Bystřice nastoupila proti 3. celku tabulky a velkému favoritovi bez svých dvou opor Konečného a O. Navrátila. Zlín si vypracoval na začátku utkání 5-ti brankový náskok v 7. min. 1 : 6 a ten si udržoval po celý I. poločas 8 : 13.

Bohužel ve II. části hosté začali svůj náskok zvyšovat. Domácí udělali spoustu technických chyb, špatně střileli a hosté se stále více vzdalovali až na konečných 13 : 32. Domácím se hra úplně rozsypalam a výsledkem je vysoká prohra.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J., Král – Klesnil 3, Hofman V. 3, Adámek 2, Kocfelda 2, Matela J. 2, Murín 1, Dytrych, Proček, Humpolíček, Ondroušek, Studený.

Muži      HK Bystřice p. Host. – Házená Velká Bystřice         25 : 31    (15 : 18).

V bystřickém derby nastoupila domácí Bystřice bez Kyryljuka, Šereka, Kolaříka a F. Navrátila. Naproti tomu Velká Bystřice přijela s několika prvoligovými hráči z HAOLKu Olomouc a Litovle a představila se tu jako dosud nejlepší celek, který se na palubovce Bystřice p. Host. na jaře objevil.

Bohužel domácí Bystřice vstoupila do utkání velmi vlažně, nechala si utéct začátek zápasu. V 7. min. 2 : 7. Hostující Velká Bystřice si pak udržovala dlouho tento náskok. Domácí se však nevzdávali a zvýšenou bojovností se dotáhli ve 27. min. na 15 : 16. Hosté však opět odskočili na poločasových 15 : 18.

Ve druhé části se domácí ještě několikrát dotáhli na -1 gól, ale nikdy se jim nepodařilo skóre překlopit na svou stranu. Naposledy ve 42. min. na 20 : 21. Hosté opět utekli v 48. min. 20 : 25 a domácí již nenašli sílu účinně vzdorovat. V 57. min. už to bylo 22 : 30 a domácí již jen kosmeticky upravili na konečných 25 : 31.

Bystřice p. Host. sice bojovala, ale zradila je střelba. Ta byla opravdu špatná a ve II. půli přímo katastrofální. Domácí neproměňovali své šance, zbrkle stříleli. Hostující Velkou Bystřici přestříleli, ale úspěšnost byla proti Velké Bystřici velmi špatná. Z domácích střelců se prosadili jen Hub a Měchura a ostatním se vůbec nedařilo, zvláště pak Válkovi a Janovskému. Ještě že předvedl v bráně dobrý standard Janků. Škoda této prohry, ale pořád je Bystřice p. Host. na čele tabulky.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák – Hub 7/4, Měchura 6, Janovský 3, Mozola T. 2, Válek 2, Hrabal 2, Matela V. 2, Salvet 1, Gajdoš.

Ml. žákyně       HK Bystřice p. Host. – DHK Olomouc A          12 : 29   (5 : 15).

Proti favoritovi zápasu drželi domácí krok jen do 4. min. 3 : 3. Pak už hosté začali získávat půdu pod nohama a dosáhli již v I. půli na velký náskok 5 : 15. Ve druhém poločase pokračovali hosté v náporu až na konečných 12 : 29. Domácí děvčata sice bojovala, ale na lepšího soupeře nestačila.

Sestava a branky BpH: Sitárová, Kopecká – Kurfurstová 4, Matelová 2, Adamíková 2, Chlápková 2, Pecháčková 1, Koutná 1, Kuželová, Pořízková, Vaculíková, Doleželová, Hradilíková, Hurtová.

Ml. žákyně      Handball club Zlín, z.s. A – HK Bystřice p. Host.      20 : 13    (9 : 8).

Proti dalšímu favoritovi soutěže předváděla bystřická děvčata v I. poločase výborný výkon a držela rovnocenné skóre 9 : 8. Ve druhé části domácí rychle utekli na 14 : 8 a tím bylo prakticky rozhodnuto. Děvčata ze Zlína už si nenechala utkání vzít, navýšila ještě skóre na 20 : 13. Bystřická děvčata však předvedla dobrou a odvážnou hru.

Sestava a branky BpH: Sitárová, Kopecká – Matelová 3, Adamíková 3/1, Chlápková 3/1, Koutná 2, Kurfurstová 1, Hradilíková 1, Pecháčková, Pořízková, Kuželová, Vaculíková, Doleželová, Hurtová.

Ml. žáci     HK Bystřice p. Host, smíš. družstvo – Fatra-Slavia Napajedla B      23 : 12   (10 : 4).

Bystřičtí mladší žáci potvrdili v utkání s posledním celkem soutěže roli favorita. V 10. min. již vedli 7 : 2 a šli si za svým vítězstvím. Poločas 10 : 4. Ve druhé části ještě přidali na bojovnosti a dosáhli tak na bezpečné vítězství 23 : 12. Celý tým zaslouží pochvalu za předvedenou hru. Střelecky se pak nejvíce dařilo Burdíkovi, Mozolovi J. a Kroupovi.

Sestava a branky BpH: Vystavěl, Drobík – Burdík 7, Mozola J. 6/1, Kroupa 5, Šenk 3, Vymětalík 2, Šebesta, Valter, Machač, Matela A., Režňák, Marconi.

Ml. žáci      Házená Velká Bastřice – HK Bystřice p. Host. smíš. družstvo       10 : 24     (5 : 13)

I v tomto bystřickém derby potvrdili ml. žáci Bystřice p. Host. roli favorita a „pomstili“ tak dopolední porážku mužů. Bystřice p. Host. měla navrch již od začátku utkání v 9. min. 2 : 7 a pokračovala tak ve vítězném tažení Poločas 5 : 13. Ve druhé části ještě více zvýšila obrátky a zvítězila jasně 10 : 24. Útočnou vozbu tentokrát představovali Šenk a Burdík. Zapojili se i ostatní hráči a bylo to znát na konečném výsledku.

Sestava a branky BpH: Vystavěl, Drobík – Šenk 8/1, Burdík 7, Mozola J. 3, Kroupa 2, Režňák 2, Šebesta 1, Matela A. 1, Vymětalík, Valter, Machač, Marconi.