Přeskočit na obsah

Bystřická házená v sobotu 20. 4. 2024.

Ml. dorost        KH Kopřivnice – HK Bystřice p. Host.           30 : 23      (15 : 9).

Bystřice oslabená o jednu ze svých opor Konečného a bez brankáře Hofmana J. měla proti velkému favoritovi a vedoucímu celku soutěže velmi těžký úkol. Poměrně vyrovnaný stav držela cca do 13. min. 7 : 5. Potom domácí odskočili na 12 : 7 a poločas získali poměrem 15 : 9.

Ve druhé části domácí pomalu zvyšovali své vedení, které bylo v 44. min. už 22 : 13. Bystřice ještě zabojovala a do konce utkání zmírnila vítězství domácích na 30 : 23. I když se Bystřice nevzdávala vedoucí tým byl nad její síly. Střelecky se nejvíce dařilo Hofmanovi V., Navrátilovi O. a Klesnilovi. Svůj standart předvedli oba hostující brankáři.

Sestava a branky BpH: Skácel, Král – Hofman V. 6, Navrátil O. 5, Klesnil 4/2, Adámek 2, Kocfelda 2, Ondroušek 2, Murín 1, Matela J. 1, Dytrych, Proček, Humpolíček, Studený.

Muži     KH Kopřivnice B – HK Bystřice p. Host.       31 : 29      (15 : 9).

Bystřice oslabená o stále zraněné Šereka a Kolaříka, bez brankáře Horáka a Mately V., ale poprvé v jarní sezóně s Kyryljukem a s F. Navrátilem nezačala začátek utkání úplně špatně. V 7. min. dokonce vedla 2 : 3. Bohužel to bylo její poslední vedení, ale poměrně vyrovnaný stav držela až do 16. min. 8 : 7. Potom ovšem domácí 6-ti gólovou šňůrou odskočili na 14 : 7 a poločas získali poměrem 15 : 9. Bystřice v této části hry hrála mizerně v útoku, bez pohybu, hráči jakoby se na hřišti hledali, což domácí tým dokonale využil.

Ve druhém poločase tato letargie trvala ještě do 34. min. kdy byl již hrůzostrašný stav 17 : 9.

Pak si Bystřice konečně uvědomila, že s takovou hrou se nedá zvítězit a začala konečně pořádně hrát v útoku. Obrat nastartoval Kyryljuk, přidali se další hráči a bystřičtí začali náskok domácích stahovat. V 46. min. už to bylo 21 : 19. Potom ještě několikrát se hosté přiblížili na dostřel -2 branky, ale bohužel otočit výsledek se jim už nepodařilo. Velký výpadek mezi 16. a 34. min. tak byl pro zápas rozhodující, i když hosté vyhráli II. poločas 16 : 20. Nebyl to pohledný zápas ale tvrdý boj třetího a druhého celku soutěže s mnoha fauly a velmi nepřesnými rozhodčími, kteří dělali chyby na obě strany.

V bráně předvedl svůj dobrý standart Janků, v obraně byl nejlepší Salvet a útok řídil nejlepší střelec utkání Kyryljuk. Mu zdatně sekundovali Mozola, Hub a Navrátil F.

Sestava a branky BpH: Janků – Kyryljuk 8, Mozola 5, Hub 5, Navrátil F. 5, Měchura 2, Salvet 2, Janovský 1, Hrabal 1, Gajdoš, Machala, Válek.