Přeskočit na obsah

Bystřická házená o víkendu 27. a 28. 4. 2024.

Sobota 27. 4. 2024.

Ml. žačky       Handball club Zlín, z. s. B – HK Bystřice p. Host.      19 : 13   (11 : 5).

Domácí hráčky získali na začátku utkání náskok 4 : 1, který do konce I. poločasu ještě navýšili na 11 : 5 a jak se nakonec ukázalo byl to náskok rozhodující. Ve II. části se hra vyrovnala i skóre druhé půle bylo 8 : 8 ale vítězství  připadlo Zlínu. Bystřická děvčata bojovala, ale špatný start do utkání už nedokázala obrátit ve svůj prospěch.

Sestava a branky BpH: Sitárová, Kopecká – Adamíková 4/1, Chlápková 3/1, Kurfurstová 2, Hurtová 2, Pecháčková 1, Matelová 1, Kuželová, Vaculíková, Pročková, Doleželová, Tellingerová, Pořízková, Hradilíková, Koutná.

Ml. žačky        HK Bystřice p. Host. – DHK Zora Olomouc B        19 : 12    (7 : 6).

První poločas byl velmi vyrovnaný, ale vítězství v něm strhla děvčata těsně před koncem na svou stranu 7 : 6. Ve druhém poločase předvedla bystřická děvčata několik vítězných šňůr a získala tak cenné vítězství 19 : 12. V útoku se nejvíce dařilo Chlápkové se 7-mi zásahy nejlepší střelkyni utkání a ji dobře sekundovala Adamíková. Bystřice podala výborný výkon a po zásluze zvítězila.

Sestava a branky BpH: Sitárová, Kopecká – Chlápková 7/2, Adamíková 5, Matelová 3, Kurfurstová 2, Hurtová 2, Pecháčková, Kuželová, Vaculíková, Pročková, Doleželová, Tellingerová, Pořízková, Hradilíková, Koutná.

Ml. dorost        SK Žeravice – HK Bystřice p. Host.      42 : 31       (23 : 16).

Bystřice na půdě velkého favorita a prvního celku soutěže hrála bez Konečného a druhý poločas i bez O. Navrátila. Hosté drželi celkem vyrovnaný stav až do 11. min 9 : 8. Potom se již začala ukazovat převaha prvního celku soutěže. Začal si získávat náskok a první půli ovládl zcela jasně 23 : 16.

Ve druhé části se nic neměnilo a Žeravice zvětšovali svůj náskok až na konečných 42 :31. Střelecky táhl tým Hofman V. a mu dobře sekundoval Klesnil. Skácel předvedl v bráně pár skvělých zákroků, ale to na domácí nestačilo.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J. – Hofman V. 11, Klesnil 6, Adámek 4/1, Navrátil O. 3, Kocfelda 2, Murín 2, Matela J. 2, Ondroušek 1, Proček, Humpolíček, Studený.

Muži    SK Žeravice – HK Bystřice p. Host.      31 : 33     (11 : 17).

Bystřice stále ještě bez zraněných Šereka, Kolaříka a také bez Kyryljuka a Mately. Navíc dostal Salvet v 9. min. ČK a Bystřice tak měla jen 9 hráčů do pole. Začátek byl vyrovnaný až do 16. min. 8 : 8. Pak ovšem přidali hosté na důrazu a začali získávat převahu a vedení, které bylo na konci půle 11 : 17. Skvěle chytal Janků a nic nenasvědčovalo nějakému dramatu.

Ve druhé části si Bystřice udržovala 5-ti až 6-ti brankový náskok až do 45. min. 21 : 26. Potom zásluhou neproměňováním vyložených šancí se domácí začali k Bystřici přibližovat. Bohužel navíc se přestalo dařit Janků v bráně a domácí vycítili možnost zvratu v zápasu. Naštěstí Janků vytáhl na konci zápasu dva skvělé zákroky, kterými nedovolil Žeravicím vyrovnat. Navíc střelecky zcela vybouchl nejlepší střelec soutěže Hub, který z deseti šancí proměnil jen jednu. Střelecky se nedařilo ani Hrabalovi a Janovskému. Huba však perfektně zastoupil Válek s 11 góly nejlepší střelec zápasu a mu dobře sekundovali Měchura a F. Navrátil.

Skvělý výkon předvedl Mozola, který výborně útočil, rozehrával a střílel góly. Kromě toho v obraně celkem slušný výkon předvedl Janovský a Gajdoš. Kromě druhého brankáře se dostali do hry všichni hráči. Ke konci zápasu již byla znát na hráčích únava, protože ani jeden jarní zápas nehráli v plném počtu. Vždy měli minimálně o tři hráče méně. Musíme celku poděkovat za velkou bojovnost a zisk dvou bodů. Ovšem kdyby proměnili aspoň polovinu svých vyložených šancí (7m hody, z pivota, rychlé útoky), tak by vyhráli o parník a nebylo by co řešit.

Bystřice si tímto vítězstvím zajistila nejhůře 2. místo v tabulce a v neděli se utká doma s Rožnovem o vítězství v soutěži.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák – Válek 11/1, Navrátil F. 7/1, Měchura 7, Mozola 4, Janovský 1, Hub 1, Salvet 1, Hrabal 1, Gajdoš, Machala.

Neděle 28. 4. 2024.

Ml. žáci       TJ Holešov – HK Bystřice p. Host. smíš. družstvo      21 : 22   (12 : 12).

V místním derby bylo utkání mezi Holešovem a Bystřicí velmi vyrovnané. Lepší vstup do zápasu měla Bystřice, která již vedla ve 3. min. 0 : 4. Domácí to však nevzdali a poločas byl 12 : 12. Ve druhé části se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, aby nakonec tím šťastnějším celkem byla Bystřice o jejíž branky se převážně starali Šenk, nejlepší střelec zápasu a Burdík.

Sestava a branky BpH: Vystavěl, Drobík – Šenk 8/1, Burdík 6/1, Mozola J. 2, Šebesta 1/1, Valter 1, Měsíček 1, Kroupa 1, Režňák 1, Marconi 1, Vymětalík, Machač, Kozák, Matela A.

Ml. žáci    HK Bystřice p. Host. smíš. družstvo – HC Zubří A        20 : 37      (6 : 20).

Těžký souboj čekal Bystřici proti druhému celku soutěže a velkému favoritovi ze Zubří. Hosté hned od začátku předváděli svou převahu, kterou ukazovali svou hrou a brankovým skóre. Zápas byl rozhodnut již po první půli 6 : 20. Ve druhé části hosté neustávali ve svém náporu a výsledkem byla velká prohra domácích 20 : 37.

Sestava a branky BpH: Vystavěl, Drobík – Šebesta 3, Burdík 3/1, Mozola J. 3/1, Kozák 2, Měsíček 2/1, Kroupa 2, Šenk 2, Valter 1, Matela A. 1, Režňák 1, Vymětalík, Machač, Marconi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *