Přeskočit na obsah

Nedělní házená Bystřice p. Host. 5. 5. 2024.

Ml. dorost       HK Bystřice p. Host. – TJ Rožnov p. R.         35 : 37        (17 : 22).

Do utkání Bystřice s favoritem zápasu vstoupil lépe Rožnov. Získal si už na začátku mírný náskok. 10. min. 3 : 8, který dokázal ve 23. min ještě zvýšit na 10 : 18. Domácí to však nevzdali a velkou bojovností stačili snížit na poločasových 17 : 22.

Bohužel ve druhé části hosté opět odskočili až na 26 : 33 v 49. min. Domácí však obrovským úsilím opět začali korigovat, ale ten náskok už nedohnali a tak prohráli 35 : 37. Nepomohli ani brankové zásahy dvou nejlepších střelců zápasu O. Navrátila a V. Hofmana.

Bystřičtí dorostenci tak skončili letos v II. lize mladšího dorostu SM na 10. místě.

Sestava a branky: Skácel, Hofman J. 1, Král – Navrátil O. 12/2, Hofman V. 10/2, Konečný 4, Adámek 3, Klesnil 2, Kocfelda 2, Ondroušek 1, Proček, Murín, Matela J., Studený.


Muži       HK Bystřice p. Host. – TJ Rožnov p. R.       31 : 25       (14 : 14).

Vynikající zápas byl k vidění na bystřické palubovce v boji o první místo a vítězství v celé soutěži mezi 1. a 2. celkem tabulky. Hala byla zaplněná k prasknutí, vynikající atmosféru vytvářeli bubeníci a diváci obou celků, kdy rožnovských fans bylo o něco víc.

Bystřice nastoupila do utkání stále ještě bez zraněného Šereka a Huba, který si plnil pracovní povinnosti, ale už s Kolaříkem a na jaře podruhé s Kyryljukem. Domácí se rozjížděli pomalu a tak byl začátek zápasu vyrovnaný až do 7. min. 4 : 4. Pak začali hosté získávat mírný náskok. V 13. min. 5 : 8. Ale to už se domácí tým začínal pomalu rozjíždět a do poločasu srovnal na 14 : 14.

Mohutným nástupem do II. části si získali domácí 4 brankový náskok. V 41. min. 20 : 16. Tento náskok už byl rozhodující pro celý další vývoj utkání. Domácí hráči měli otěže zápasu pevně v rukou a v bouřlivé atmosféře bezpečně zvítězili 31 : 25 a získali tak 1. místo v soutěži.

V bráně Bystřice opět exceloval zřejmě nejlepší brankář celé soutěže Tomáš Janků, který měl neuvěřitelných 47 % úspěšných zákroků. Obranu tvrdil uzdravený Kolařík, který dostal v 48. min. ČK po třech 2‘ min. trestech. I ostatní hráči jako Salvet, Janovský, Gajdoš a řada dalších bránili skvěle a nepouštěli hosty do velkých šancí. V útoku nepřítomného střelce Huba zastoupili dva mladí šutéři Navrátil F. a Kyryljuk. Dařilo se i dalším střelcům Měchurovi, Mozolovi, Válkovi, v tomto zápase 100% Janovskému i mladému Hrabalovi.

M I S T Ř I ,        M I S T Ř I ,        M I S T Ř I         II. ligy SM       soutěžní ročník  2023 – 2024.

Kromě toho, že Bystřice vyhrála tuto soutěž měla ještě nejlepší skóre a dala nejvíce branek.

Soutěž střelců ovládl Michal Hub, který se 182 brankami zvítězil nejen v naší II. lize, ale byl nejlepším střelcem napříč všemi II. ligami v ČR. Navíc v top 10 nejlepších střelců se umístil na 7. místě Radomír Válek se 102 góly.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák – Navrátil F. 8/2, Kyryljuk 7, Mozola 4, Měchura 4, Janovský 3, Válek 3, Hrabal 2, Gajdoš, Machala, Kolařík, Salvet.


St. žáci     HK Bystřice p. Host. – TJ Holešov        33 : 29       (16 : 12).

V místním derby Bystřice s Holešovem předvedli domácí mladíci parádní výkon. Šli do zápasu naplno, ujali se vedení a 4 až 5-ti brankový náskok si udržovali po celý první poločas (16 : 12).

Ve II. poločase se však Holešov nevzdával a několikrát se dotáhl na rozdíl -1 branky. Bystřici to však nevyvedlo z míry a svou výbornou hrou dotáhli zápas do vítězného konce.

Dobrý výkon předvedli oba brankáři Drobík a Kasala. Útočnou vozbu měli v rukou hlavně Matela J., Otradovec, Uhříček a Ondroušek. Celý tým však hrál skvěle a vítězství si plně zasloužil.

Sestava a branky BpH: Drobík, Kasala – Matela J. 8, Otradovec 8/2, Uhříček 7, Ondroušek 6, Proček 2, Měsíček 1, Režňák 1, Burdík, Šebesta, Hruška.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *