Přeskočit na obsah

Víkendová házená Bystřice p. Host. 4. a 5. 3. 2023.

Sobota 4. 3. 2023.

Ml. dorost          Házená Uničov – HK Bystřice p. Host.         21 : 41      (11 : 22).

Utkání s posledním celkem tabulky a s mužstvem, které nezískalo ještě ani bod, mělo nádech povinné výhry. Hosté tento fakt splnili do puntíku a od začátku zápasu dávali jasně najevo, kdo je pánem na hřišti. Soupeř v podstatě moc nevzdoroval a tak si Bystřice pěkně zatrénovala. Nejlepším střelcem utkání byl O. Navrátil, který si tak upevnil pozici nejlepšího střelce soutěže a na druhé místo se probojoval Hrabal. Dalšími významnými kanonýry byli ještě Hefka a Hofman V. Brankáři moc práce neměli a tak si vezou bystřičtí domů jasné vítězství a dva body.

Sestava a branky BpH : Hofman J., Král – Navrátil O. 12/1, Hefka 11, Hofman V. 6/1, Hrabal 5, Klesnil 2, Pecháček 2, Kocfelda 1, Murín 1, Valter 1, Dytrych, Matela J.

Muži         I. HK Dvůr Králové – HK Bystřice p. Host.        41 : 31        (15 : 17).

Totální výbuch a výprask zažila Bystřice p. Host. ve Dvoře Králové. I když Bystřice nastoupila bez hráčů na hostování Cibulce, Kyryljuka a Randýska a zraněné a nemocné Vlka, Kramoliše a Juránka, tak domácí Dvůr Králové měl v sestavě zase 4 dorostence.

Na začátku zápasu nahráli hosté šest přihrávek do rukou domácích a to jim dopomohlo k vedení 9 : 5. Ale to však nic neznamenalo, Bystřice srovnala skóre ve 24. min 14 : 14 a zlepšenou hrou obrany a přesnou střelbou šla do vedení. V 30. min 14 : 17, což ještě stačili domácí upravit na poločasových 15 : 17. V této fázi utkání byla Bystřice lepším týmem a měla hru pod kontrolou. To nikdo netušil, co se stane za katastrofu ve druhé půli.

Po přestávce nastoupila na palubovku úplně jiná dvě mužstva. Nadšeně hrající domácí prvoligový tým a zoufalý celek jako z nějaké pralesní ligy Bystřice p. Host. Ve 33.min. bylo srovnáno 18 : 18 a hned v následující šli domácí do vedení a hra hostí se rozpadla jako domeček z karet. Domácí hráči procházeli obranou hostí jak chtěli, na dvě, tři přihrávky se dostávali do šancí a skórovali. Za prvních patnáct minut druhé půle vstřelili domácí tolik gólů jako předtím za celý první poločas. K nim přidali ještě dalších 11, což bylo 26 branek za II. poločas. Totálně frustrovaná Bystřice vůbec nevěděla co má hrát. Jeden moment, který vystihuje situaci. V 53. min. šel bystřický Mozola házet 7m hod, které před tím suverénně proměňoval a po zahájení hry místo střely na branku si klepl míčem o zem. Ale to nebyl jen on, to byli všichni. Jen Salvet se snažil burcovat tým a Kolařík držel trochu prapor se sedmi góly za druhý poločas. Brankáři, chudáci museli čelit brankostroji domácích bez podpory obrany. Tak špatně jako ve II. poločase ve Dvoře nehrála Bystřice již X let.

Doufejme, že se Bystřice do dalšího utkání vzpamatuje a bude podávat zase bojovný výkon jako v posledních zápasech. V Bystřici zvítězili domácí na podzim 28 : 18 a tak mají zásluhou více nastřílených branek na hřišti soupeře lepší vzájemné utkání.

Sestava a branky BpH: Janků, Rybiář – Kolařík 9, Mozola 8/3, Měchura 4, Salvet 4, Válek 3, Matela 3, Šerek, Jurajda.

Neděle 5. 3. 2023.

Ml. žáci        TJ Holešov – HK Bystřice p. Host. A           28 : 17    (15 : 9).

Regionální derby bylo až do 19. min poměrně vyrovnané 10 : 9. Potom však začali domácí získávat převahu a došli si pro jasný náskok celé I. půle 15 : 9. Ve druhé části nápor a tlak domácích ještě zesílil a pokračoval až na konečných 28 : 17. I přes viditelnou snahu Bystřice byl tentokrát soupeř nad jejich síly. Střelecky opět nejlepší Proček, Humpolíček.

Sestava a branky BpH: Drobík – Humpolíček 5, Proček 5, Burdík 3, Ondroušek 2, Hruška 1, Šebesta 1, Režňák, Měsíček.