Přeskočit na obsah

Nedělní házená 26. 2. 2023: Další domácí vítězství mužů

Ml. dorost.     HK Bystřice p. Host. – SK Žeravice        27 : 32       (15 : 15).

Souboj dvou sousedů v tabulce byl dlouhou dobu vyrovnaný. V I. půli se vítězství přelévalo z jedné strany na druhou, aby nakonec půle skončila 15 : 15. Ve druhé časti byl stav zprvu vyrovnaný, ve 33. min. 17 : 17, ale potom hosté získali mírný náskok, který byl ale stále hratelný. V 53 min. 25 : 27. V závěrečných minutách však Žeravice šňůrou 3 branek odskočili až na konečných 27 : 32.

Domácí podali celkem slušný výkon, v útoku hlavně opět Hrabal a O. Navrátil. Brankáři také zachytali s přehledem, ale ten závěr se domácím nevyvedl, což je stálo dva body.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J. – Navrátil O. 11/1, Hrabal 6, Machala 3, Klesnil 2, Pecháček 2, Kocfelda 1, Hofman V. 1, Hefka 1, Dytrych, Murín, Matela J., Bárta.

Muži    HK Bystřice p. Host. – HBC Jičín B        31 : 30    (15 : 18).

Skvělé házenkářské představení dvou sousedů v tabulce jen pro silné a odolné psychické nátury. Lépe začali domácí a až do 12. min. si udržovali mírné vedení 8 : 7. Následně hosté vyrovnali a šli v 19. min. do vedení 10 : 11. V této fázi utkání nefungovala domácím obrana, přestalo se dařit Janků v bráně a hosté šli až na 5-ti brankové vedení 12 : 17. Jičín hrál v tomto období velmi chytře a trpělivě, dohrával míče do pivota a skóroval. Domácí to však nevzdali a do půle snížili na 15 : 18.

Ve druhé části začali domácí pomalu stahovat náskok hostí a ve 44. min. srovnali. Hned za minutu šli do vedení 24 : 23 a to prakticky už nepustili. I když vedení nebylo nijak výrazné a Jičín neustále dotahoval. Když v rozpětí 55. až 58. min. vsítil Matela 3 závěrečné góly a vlastně i vítězný gól, vypadalo to na klidný závěr. Jenže Jičín se ještě vzpamatoval a po technických chybách domácích vsítil v 60. min. ještě dvě branky, z toho tu poslední 13 vteřin před koncem zápasu ze 7m hodu.

Bystřice dokázala, že i když se ji herně nedaří, tak se nevzdává a jde si bojovně za svým cílem a za těžce vydřeným vítězstvím a dvěma body. Střelecky se nejvíce dařilo Cibulcovi, Kyryljukovi a Salvetovi. V bráně podal ve druhém poločase vynikající výkon Rybiář, který zneškodnil několik vyložených šancí soupeře. Musíme však pochválit všechny hráče, kteří i přes nepříznivý stav se nevzdali a bojovali jako jeden muž až do konce zápasu.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák, Rybiář – Cibulec 8/1, Kyryljuk 7, Salvet 7, Randýsek 4/3, Matela 3, Mozola 1, Měchura 1, Válek, Šerek, Kramoliš, Jurajda.

Ml. žáci            HK Bystřice p. Host. A – HK Bystřice p. Host. B          35 : 12    (18 : 4).

V souboji dvou bystřických týmů A a B, bylo dominantní družstvo A, které neponechalo nic náhodě a od začátku šlo jasně za vysokým vítězstvím. Jejich útočná vozba Humpolíček, Ondroušek, Proček nebyla k udržení. U B družstva byl suverénně nejlepší Burdík, který ovšem nastupuje i za A tým.

Sestava a branky BpH A: Drobík – Humpolíček 11, Proček 11, Ondroušek 7/1, Šebesta 3/1, Hruška 1/1, Režňák 1, Kocurek 1.

Sestava a branky BpH B: Kopecká – Burdík 8, Matelová 1, Hradilíková 1, Chlápková 1, Měsíček 1, Adamíková, Doleželová, Tomanová, Tellingerová,Stolařík.