Přeskočit na obsah

Víkendová házená Bystřice p. Host. 18. a 19. 11. 2023.

Sobota 18. 11. 2023.

St. žáci       HC Zubří A – HK Bystřice p. Host.           42 : 13   (20 : 7).

Favorit utkání vlétl do zápasu jako velká voda. V 8. min. bylo 7 : 0. Zubří v takových střeleckých vlnách získávalo obrovský náskok, vždy vsítili 4 a více branek po sobě. Hosté jen těžko kontrovali a půle byla 20 : 7. Prakticky bylo rozhodnuto. Ve druhé části tlak domácích pokračoval až na konečných a propastných 42 : 13. Hosté bohužel viditelně nestačili, i když se snažili, ale soupeř byl hodně silný.

Sestava a branky BpH: Kasala – Šenk 5, Pecháček 4, Ondroušek 3, Burdík 1, Proček, Humpolíček, Režňák, Šebesta, Hruška.

St. žáci     HK Bystřice p. Host. – Házená Velká Bystřice       22 : 38       (12 : 24).

V utkání s dalším favoritem a 3. celkem soutěže se Bystřice držela do 5. min. (4 : 5). Pak však hosté šňůrou sedmi gólů získali velký náskok, v 11. min. 4 : 12 a to bylo pro další vývoj zápasu rozhodující. Domácí jen těžce doháněli brankové manko a půle byla 12 : 24. Hosté i ve druhé části pokračovali v navyšování svého náskoku. Nepomohlo ani 9 branek nejlepšího střelce utkání domácího Pecháčka. Velká Bystřice vyhrála s velkým náskokem 22 : 38 a snaha domácích prostě nestačila.

Sestava a branky BpH: Kasala – Pecháček 9, Proček 6, Ondroušek 3, Šenk 3/1, Burdík 1/1,Humpolíček, Režňák, Šebesta, Hruška.

Ml. žačky        Handball club Zlín, z.s. A – HK Bystřice p. Host.      19 : 14      (13 : 4).

Děvčata Bystřice podala na půdě čtvrtého celku dobrý a obětavý výkon. Bohužel utekl jim začátek zápasu. V 10. min. 7 : 1, což mělo vliv na celý I. poločas. (13 : 4).

Ve druhé části se přece jen výkon Bystřice zvedl, jenže náskok domácích byl veliký a tak jen Bystřice zmenšila porážku na 19 : 14. Útěchou jim může být, že druhou půli vyhrála 6 : 10.

Sestava a branky BpH: Sitárová, Kopecká – Matelová 3, Adamíková 3, Chlápková 3, Koutná 2, Pročková 1, Doleželová 1, Hurtová 1, Pecháčková, Mičková, Kuželová, Kurfurstová, Johnová, Tellingerová, Hradilíková.

Neděle 19. 11. 2023.

Ml. dorostenci        HK Bystřice p. Host. – KH Kopřivnice      19 : 37   (11 : 19).

Proti vedoucímu celku soutěže se domácím, stále ještě bez zraněného O. Navrátila, nedařilo vůbec nic. Hosté prokazovali na každém kroku svou kvalitu a ukazovali domácím, že jsou herně úplně někde jinde. Bystřice se sice snažila, ale opět je sráželi jejich neřesti. Špatné přihrávky a někdy ukvapená a nepřesná střelba. Hosté kráčeli cílevědomě za svým vysokým vítězstvím a nejvíce problémů dělal bystřickým kopřivnický Štěpán Jiří, který sám nasázel 16 branek. Domácí nakonec od potupné čtyřicítky zachránil v závěru utkání brankář Hofman J., který svými zákroky ničil kopřivnické střelce.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J., Král – Klesnil 4, Hofman V. 4, Valter 4, Adámek 2, Bárta 2, Murín 2, Kocfelda 1, Dytrych, Studený.

Muži    HK Bystřice p. Host. – KH Kopřivnice B       30 : 25        (19 : 13).

Parádní házenkářské představení bylo k vidění na palubovce bystřické haly při zápase třetího celku s prvním. Zápas měl vynikající druholigovou úroveň s některými parametry I. ligy. Kopřivnice sice vedla 0 : 1, ale to bylo poslední vedení v tomto zápase. Domácí oslabeni o Kyryljuka a F. Navrátila se pustili s vervou do soupeře a začali si postupně získávat malý náskok. Hosté ještě v 10. min. srovnali na 6 : 6, ale více jim již domácí nedovolili. Kráčeli cílevědomě za svým vítězstvím. Poločas byl 19 : 13, což bylo vlastně základem bystřické výhry.

Ve druhé půle to zpočátku vypadalo na pokračování první, ale Kopřivnice se nevzdávala. V prostřední části II. poločasu se střelba Bystřice tak trochu zasekla, což využili hosté k snížení náskoku domácích na 25 : 23 a 26 : 24. Od této chvíle se však Bystřice znovu vzepjala a dalšími brankami rozhodla o svém bezpečném vítězství 30 : 25.

V bráně byl opět skvělý Janků, v obraně bezchybný Šerek podporovaný Kolaříkem a v útoku pak výborný Mozola, Hub, Válek a v první půli i Matela. Byl to však výborný výkon celého týmu, který pracoval jako dobře namazaný stroj. Výborná byla i atmosféra v po dlouhé době plné hale, kdy fanoušci po zápase ve stoje skandovali hoši děkujem. Byl to vynikající sportovní zážitek.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák – Hub 8/3, Mozola 7, Válek 7, Matela 5, Kolařík 2, Hrabal 1, Gajdoš, Janovský, Machala, Šerek, Měchura.