Přeskočit na obsah

Házená Bystřice o víkendu 11. 11. a 12. 11. 2023.

Sobota 11. 11. 2023.

Muži       Házená Velká Bystřice – HK Bystřice p. Host.      24 : 40    (7 : 20).

Bystřické derby se stalo v podstatě hrou kočky s myší. Hostující Bystřice p. Host, hrající bez Kyryljuka a od 12. min. přísně vyloučeného Kolaříka, dávala jasně najevo, kdo je pánem na hřišti. Už její vstup byl impozantní. V 11. min. 2 : 8. Pak dostal Kolařík ČK a domácí vsítili dva góly, ale hned na to hosté zareagovali dalšími brankami a ovládli zcela jasně první poločas 7 : 20. V této fázi byl impozantní brankář Janků, který svými bravůrními zákroky přiváděl domácí střelce do role statistů, kteří dali za první půli jen 7 branek.

Ve druhém poločase pokračovala kanonáda hostí a v 46. min. již to bylo 15 : 32. V poslední čtvrthodině přišel na hřiště druhý brankář Nezhyba a dostali hodně prostoru i hráči lavičky, kteří se tak často nezapojují do herní činnosti Bystřice p. Host. Střelecky dominovala osa Hub, Matela, Navrátil, přidali se ovšem i všichni ostatní hráči a kromě brankářů si všichni až na Machalu vstřelili gól, který ovšem v posledních vteřinách svou velkou příležitost promarnil.

Bystřice p. Host. tak dosáhla na nejvyšší vítězství v celém zatím probíhajícím ročníku. Je třeba však říci, že domácí Velká Bystřice byla velmi slabým soupeřem a nekladla moc velkým odpor. Hosté dokráčeli poměrně snadno ke dvoum bodům a usadili se na třetím místě tabulky.

Sestava a branky BpH: Janků, Nezhyba – Hub 11/2, Matela V. 7, Navrátil F. 5, Válek 4, Měchura 4, Hrabal 3, Mozola T. 2, Gajdoš 1, Janovský 1, Šerek 1, Kolařík 1, Machala.

Neděle 12. 11. 2023.

Ml. dorostenci    Handball club Zlín, z.s. – HK Bystřice p. Host.     28 : 22     (13 : 10).

Statečně se prali hráči Bystřice stále ještě bez zraněného O. Navrátila se třetím celkem tabulky. První půle byla vyrovnaná a domácí ji nakonec získali poměrem 11 : 8. Ve druhé části se hosté drželi až do 50. min., kdy domácí utekli až na 23 : 16 a bylo rozhodnuto. Nepomohli ani zásahy nejlepšího střelce zápasu bystřického Konečného. Opět výkon hostí srážely neproměněné vyložené šance a technické chyby. Mužstvo sice bojovalo, ale tentokrát to na lepší výsledek nestačilo.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J. Král – Konečný 9/2, Adámek 5/1, Klesnil 3, Murín 2, Kocfelda 1, Hofman V., 1, Valter 1/1, Dytrych, Bárta, Studený.

Ml. žáci     HK Bystřice p. Host. smíšené družstvo – Fatra-Slavia Napajedla    11 : 28     (6 : 15).

Utkání s nejlepším celkem soutěže a velkým favoritem také tak vypadalo. Hosté od začátku nenechávali nic náhodě a šli si bezpečně za vysokým vítězstvím. Rozhodnuto bylo již po prvním poločase. Ve duhé části se nic na hře a vedení hostů neměnilo. I přes bojovnost domácích si šli hosté pro jasné vítězství.

Sestava a branky BpH: Drobík, Vystavěl – Burdík 3, Mozola J. 3/1, Marconi 2, Měsíček 1, Svoboda 1, Kroupa 1, Kozák, Machač, Režňák, Vymětalík, Matela A.

Ml. žáci     Klub házené Vsetín – HK Bystřice p. Host. smíšené družstvo      18 : 17   (11 : 8).

Nejsmůlovatější prohra Bystřice v celém letošním ročníku. Do utkání lépe vstoupila a v 6. min to bylo 1 : 2. Pak se obě strany tahali o vedení, ale v posledních minutách si získal Vsetín menší náskok a vyhrál první poločas 11 : 8.

Ve druhém poločase Bystřice neustále dotahovala vedení Vsetína. Bohužel pro Bystřici, která v posledních dvou minutách za stavu 18 : 17 neproměnila dvě velké střelecké příležitosti. Jednu kryl vsetínský brankář a druhá pak v následující minutě šla do tyče a tak přišla Bystřice o vítězství, nebo nejméně o bod. Je to velká škoda, protože bystřičtí se velmi snažili a bojovali aby tak nešťastně přišli svojím přičiněním o body.

Sestava a branky BpH: Drobík, Vystavěl – Burdík 8, Kroupa 3/1, Měsíček 2, Mozola J. 2, Režňák 1, Svoboda 1, Kozák, Machač, Vymětalík, Matela A., Marconi.