Přeskočit na obsah

Bystřická házená o víkendu 4. a 5. 11. 2023.

Sobota 4. 11. 2023.

Ml. žákyně   DHK Zora Olomouc B – HK Bystřice p. Host.       8 : 16   (4 : 13).

Jasné vítězství hráček Bystřice nad záložním týmem Zory Olomouc. Zora měla lepší start, v 6. min. vedla 3 : 1, ale bystřická děvčata šňůrou 6-ti branek otočila skóre, získala tak náskok 4 tref, který ještě do konce poločasu navýšila na 4 : 13.

Ve druhé části pokračovala děvčata z Bystřice v nastaveném tempu a náskok navýšila dokonce v 5. min druhé půle až na 4 : 16. Hráčky Zory pak ještě stihly zkorigovat výsledné skóre na 8 : 16. Zasloužené vítězství Bystřice v čele s nejlepší střelkyní utkání Chlápkovou a zisk dvou bodů.

Sestava a branky BpH: Sitárová – Chlápková 6, Matelová 3, Kurfurstová 2, Adamíková 2, Koutná 2, Hurtová 1, Pecháčková, Kuželová, Vaculíková, Pročková, Johnová, Doleželová, Tellingerová, Hradilíková, Káčerková.

Ml. žačky         HK Bystřice p. Host. – TJ Sokol Osek n/B           16 : 16   (8 : 10).

Velmi zajímavé, napínavé a bojovné utkání, které přineslo dělbu bodů a další bod Bystřici v těchto pro ni úspěšných zápasech. Začátek měly lepší hráčky Oseku. Vedly prakticky celý první poločas a Bystřice jen dotahovala. Přesto I. poločas byl 8 : 10.

Druhý poločas pokračoval až do 7. min. vedením Oseku 10 : 14. Pak se však bystřická děvčata vzchopila, následovala šňůra 4 branek a srovnání na 14 : 14. V závěru utkání vedla vždy Bystřice. 15 : 14, a 16 : 15, ale Osek stačil vždy srovnat. Nakonec tedy asi spravedlivá dělba bodů. Bystřice získala cenné tři body a upevnila si tak pozici na 9. místě tabulky.

Sestava a branky BpH: Sitárová – Chlápková 6/3, Matelová 5, Koutná 3, Kuželová 1, Hurtová 1, Pecháčková, Vaculíková, Pročková, Kurfurstová, Johnová, Doleželová, Adamíková, Tellingerová, Hradilíková, Káčerková.

Neděle 5. 11. 2023.

Ml. žáci    Handball club Zlín, z.s. – HK Bystřice p. Host. smíšené družstvo       21 : 18    (11 : 8).

Velmi napínavé utkání. Do vedení šla Bystřice v 6. min. 1 : 3, ale domácí začali stahovat náskok hostí, v 10. min. to bylo 4 : 4, otočili výsledek a šli až na 11 : 6. Bystřice ještě do konce I. půle snížila na 11 : 8.

Ve druhé části pokračoval tuhý boj, ve kterém si Zlín udržoval stále mírný náskok až do 12. min. 15 : 13. Pak však odskočil až na 19 : 13 a to bylo pro výsledek rozhodující. Hosté ještě zmírnili na konci utkání konečný výsledek na 21 : 18. Střelecky táhli tým Šenk s Burdíkem, dařilo se i Drobíkovi v bráně, na vítězství to však tentokrát nestačilo.

Sestava a branky BpH: Drobík – Šenk 8/1, Burdík 5, Měsíček 3/1, Mozola J. 1, Kroupa 1, Kozák, Machač, Vymětalík, Vystavěl, Svoboda, Matela A., Marconi.