Přeskočit na obsah

Házenkářská neděle Bystřice p. Host. 29. 10. 2023.

Ml. dorostenci     HK Bystřice p. Host.  –  Fatra-Slavia Napajedla         26 : 26     (9 : 14).

Utkání dvou sousedů v tabulce v regionálním derby bylo zápasem dvou rozdílných poločasů. Začátek byl vyrovnaný, ale potom hosté šňůrou čtyř branek šli do vedení v 16 min. 4 : 9 a tento náskok si prakticky udrželi po celý první poločas, který ovládli 9 : 14. Domácí opět značně chybovali, špatné přihrávky, neúčinná střelba, což se objevilo i na ukazateli skóre.

Začátek druhé půle pokračoval ve stejném duchu, ale v poslední čtvthodině začali domácí mohutně stahovat náskok soupeře a ve 24. min. bylo srovnáno 23 : 23. Od této chvíle šli domácí vždy do jednobrankovéhom vedení, ale bohužel hosté stačily vždy vyrovnat. Naposled v čase 29:41 na konečných 26 : 26. Domácí již nestihli vsítit v následném útoku další gól. V posledních 15-ti minutách přece jen hráli domácí důrazněji a dobře chytal i Král v bráně, střelecky se dařilo nejvíce Konečnému a Adámkovi. Domácí tak bez bratrů Hofmanů a zraněného O. Navrátila vybojovali nakonec cenný bod.

Sestava a branky BpH: Skácel, Kasala, Král – Konečný 8/1, Adámek 6, Murín 4, Klesnil 3, Kocfelda 3, Valter 2, Pecháček, Dytrych, Proček, Ondroušek, Studený.

Muži          HK Bystřice p. Host.  –  Fatra-Slavia Napajedla         30 : 24    (14 : 15).

V regionálním derby měla Bystřice nejhorší vstup do utkání za celou letošní sezónu. Jakoby se nestačila probudit z delšího spánku po změně času. Hrála velmi slabě v obraně, mizerně střílela a hosté trestali. V 19. min. to bylo již 6 : 11. Pětibrankové manko bylo ještě ve 23. min. 8 : 13. Potom se přece jen Bystřice začala probírat z letargie, změnila styl obrany, začale lépe a důrazněji střílet a na výsledku to bylo hned znát. Srovnala na 14 : 14, ale hosté v posledních vteřinách ještě stihli dát do šatny 15. gól.

Ve II. poločase Bystřice opět otočila výsledek a začala navyšovat své skóre. V 47. min. už to bylo o pět branek 23 : 18 a už teď bylo prakticky rozhodnuto. Hosté se už nezmohli na větší odpor a domácí po zásluze zvítězili 30 : 24. Opět výborný byl Janků v bráně, střelecky úřadoval nejlepší šutér zápasu Kyryljuk, zdárně mu sekundoval Hub a přidali se i ostatní hráči. Na hřiště se dostali všichni hráči a i druhý brankář Horák, který v posledních minutách předvedl výborný výkon. Takže po špatném začátku zápas dopadl přesvědčivou výhrou a ziskem dalších dvou bodů. Sestava a branky BpH: Janků, Horák – Kyryljuk 10, Hub 6/1, Hrabal 3, Matela J. 3, Mozola 2, Navrátil F. 2, Kolařík 2, Gajdoš 1, Válek 1, Janovský, Šerek, Měc