Přeskočit na obsah

Bystřická házená o víkendu 21. a 22. 10. 2023.

Sobota 21. 10. 2023.

Ml. dorostenci     HCB Karviná – HK Bystřice p. Host.       27 : 21      (13 : 9).

Bystřice hrála opět bez svého zraněného lídra O. Navrátila a bylo to na její hře znát. Se svým sousedem v tabulce prohrávala již od začátku utkání. Domácí hráči si vytvořili malý náskok, který do konce zápasu ještě mírně navýšili. V celku hostí se střelecky dařilo nejvíce V. Hofmanovi a Konečnému. Slabinou byly opět technické chyby a neproměňování šancí.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J. 1  – Hofman V. 6, Konečný 5/1, Kocfelda 3, Murín 2, Valter O. 2, Adámek 1, Klesnil 1, Dytrych, Bárta, Studený.

Muži     Házená Paskov – HK Bystřice p. Host.     27 : 37      (14 : 17).

Průběh utkání byl až do 22. min. vyrovnaný 12 : 12. Jakoby se hosté pomalu probouzeli a dovolili domácím udržovat pro ně tento nadějný stav. Od této chvíle získala Bystřice mírný náskok a získala první poločas 14 : 17.

Drtivým nástupem ve II. části, kdy hosté během čtyř minut šňůrou 4 branek získali 7-mi gólový náskok 15 : 22 a v podstatě tím rozhodli o vývoji a výsledku zápasu. Pak už to bylo jen otázkou o kolik gólů Bystřice vyhraje. Tlak hostí se však neustále zvyšoval a výsledkem byl 10-ti gólový rozdíl ve prospěch Bystřice.

V bráně byl opět excelentní Janků, nejlépe střílel střelecký lídr soutěže Hub a všichni hráči podali výborný výkon. V posledních minutách opět dostali nejvíce příležitostí hráči, kteří nedostávají ve hře tolik příležitostí včetně druhého brankáře. Zasloužená výhra Bystřice a další dva body do tabuly.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák – Hub 11/5, Hrabal 6, Válek 6, Matela V. 4, Navrátil F. 3, Kyryljuk 3, Měchura 2, Gajdoš 1, Kolařík 1, Janovský, Šerek.

Neděle 22. 10. 2023.

St. žáci       HK Bystřice p. Host. – SK Žeravice       29 : 21      (16 : 10).

Utkání dvou sousedů v tabulce získala Bystřice. Zápas prakticky rozhodl již začátek utkání, kdy si Bystřice vypracovala čtyř gólový náskok. V 6. min. 4 : 0 a ten si fakticky udržovala celý I. poločas a ještě jej trochu navýšila 16 : 10. II. poločas pokračoval ve stejném duchu a Bystřice kráčela za jistým vítězstvím. V jejich řadách táhl tým střelecky Otradovec s 11-ti zásahy. Bystřice hrála velmi dobře, obětavě a bojovně a po zásluze zvítězila.

Sestava a branky BpH: Drobík, Kasala – Otradovec 11, Ondroušek 5, Proček 3, Burdík 3/1, Šebesta 3, Režňák 2, Pecháček 1, Hruška 1, Humpolíček, Šenk.

St. žáci        TJ Sokol Centrum Haná – HK Bystřice p. Host.      40 : 29    (24 : 14).

Těžký úkol měli bystřické naděje proti vedoucímu celku soutěže, který neztratil ještě ani bod. Centrum Haná prokazovala svou roli velkého favorita a od začátku zápasu nenechala nikoho na pochybách o své výhře. O výsledku se rozhodlo již v I. půli. I když se Bystřice snažila a bojovala, na favorita to bylo tentokrát málo.

Sestava a branky BpH: Kasala – Otradovec 7/3, Ondroušek 6, Humpolíček 5, Šenk 4/1, Proček 3, Burdík 3, Režňák 1, Pecháček, Šebesta, Hruška.

Ml. žákyně      HK Bystřice p. Host. – TJ Jiskra Otrokovice      11 : 21     (6 : 7).

Bystřice proti druhému celku soutěže nastoupila velmi srdnatě a ještě ve 14. min. vedla 6 : 2. Pak se však favorizovaná děvčata z Otrokovic rozehrála a ještě do poločasu otočila výsledek 6 : 7. Ve druhé části již favorit zcela kontroloval hru a jasně zvítězil 11 : 21. V týmu Bystřice se střelecky dařilo nejvíce Chlápkové, ve hře pak ještě Matelové a chvílemi Pročkové, v bráně Sitárové, ale bohužel ostatní děvčata se k nim nepřidala a utkání tak skončilo jasnou prohrou.

Sestava a branky BpH: Sitárová – Chlápková 7/2, Matelová 2, Pročková 1, Adamíková 1, Pecháčková, Kuželová,  Vaculíková, Kurfurstová, Hurtová, Doleželová, Tellingerová, Hradilíková, Káčerková, Koutná.

Ml. žákyně   SK Žeravice/Velká Bystřice – HK Bystřice p. Host.      31 : 14        (17 : 10).

Utkání s nejlepším a dosud neporaženým celkem soutěže mělo jednostranný průběh. Děvčata Žeravic ovládla bezpečně dění na hřišti a hráčky Bystřice jim nebyly schopné konkurovat. Žeravice si šli jasně za vysokým vítězstvím. Z celku Bystřice se dařilo nejvíce Adamíkové, pak Chlápkové s Matelovou a v bráně i přes vysokou prohru Sitárové.

Sestava a branky BpH: Sitárová – Adamíková 8, Matelová 3, Chlápková 3, Pecháčková, Kuželová, Vaculíková, Pročková, Kurfurstová, Hurtová, Doleželová, Tellingerová, Hradilíková, Káčerková, Koutná.