Přeskočit na obsah

Víkendová házená 7. a 8. 10. 2023.

Sobota 7. 10. 2023.

Ml. žačky     HK Bystřice p. Host. – SHK Veselí n. M.       14 : 14     (10 : 4)

Utkání dvou úplně rozdílných poločasů. V první půli dominovali hráčky Bystřice, kterou vyhrály po jasném průběhu 10 : 4. Ve druhé části se karta obrátila a po jasném vedení ještě v 9. min. druhé půle 14 : 6, přišel totální útlum a střelecký výpadek bystřičanek a děvčata z Veselí srovnala na konečných 14 : 14. Bystřická děvčata táhla střelecky Matelová, nejlepší střelkyně zápasu, která však sama na všechno nestačila.

Sestava a branky BpH: Sitárová, Kopecká – Matelová 8, Chlápková 3, Pecháčková 1, Adamíková 1, Koutná 1, Kuželová, Pročková, Kurfurstová, Vaculíková, Hurtová, Doleželová, Tellingerová, Hradilíková, Káčerková.

Ml. žačky    TJ Holešov – Bystřice p. Host.    20 : 8     (10 : 3).

V místním derby dominovala děvčata z Holešova. Vytvořila si dostatečný náskok již během I. poločasu, který vyhrála jasně 10 : 3. Ve druhé části se převaha Holešova ještě vystupňovala, což vedlo k jasnému vítězství 20 : 8. Bystřice tentokrát na svého soupeře nestačila a i přes snahu prohrála.

Sestava a branky BpH: Sitárová, Kopecká – Chlápková 4/2, Kurfurstová 1, Matelová 1, Adamíková 1, Koutná 1, Pecháčková, Kuželová, Pročková, Vaculíková, Hurtová, Doleželová, Tellingerová, Hradilíková, Káčerková.

Neděle 8. 10. 2023.

St. žáci    HC Zubří B – HK Bystřice p. Host.     23 : 30   (10 : 16).

Do utkání vstoupili lépe hráči Bystřice, kteří si již na začátku zápasu vytvořili dostatečný náskok a udávali tak tón celému utkání. Již první půle vyzněla jasně pro Bystřici (10 : 16) a ve druhé části si hosté prakticky udržovali své vedení až do konce, které ještě mírně navýšili 23 : 30. Bystřici střelecky táhli osvědčení hráči Ondroušek, Proček, Humpolíček a Šenk. Pěkné vítězství a první dva body do tabulky.

Sestava a branky BpH: Kasala – Ondroušek 8, Proček 6, Humpolíček 5, Šenk 5/1, Burdík 2, Matela J. 2, Šebesta 1, Hruška 1, Režňák.

St. žáci    HK Bystřice p. Host. – TJ Slovácká Slavia Uh. Hradiště        19 : 27    (7 : 13).

Toto utkání se bystřickým hodně nepovedlo, udělali spoustu chyb, neproměňovali své šance a Uh. Hradiště toho dokonale využívalo. Po celkem vyrovnaném začátku v 8. min. 4 : 4, pořevzali iniciativu hosté, získali si 6-ti brankový náskok 6 : 12 a vedení pak už nepustili. Po prohrané I. půli svůj náskok ještě navýšili a bezpečně zvítězili.

Sestava a branky BpH: Kasala – Ondroušek 6/1, Šenk 6/2, Humpolíček 4, Proček 3/1, Burdík, Matela J., Režňák, Šebesta, Hruška.

Ml. dorostenci     Pepino SKP Frýdek-Místek – HK Bystřice p. Host.    27 : 24    (14 : 11).

Vstup do utkání měli lepší hosté, kteří si na začátku I. poločasu získali náskok v 13. min. 3 : 8, ale v dalším průběhu zápasu domácí mohutně stahovali a v 25. min. otočili skóre 10 : 9 a nakonec poločas vyhráli 14 : 11. Ve druhé půli pokračovala bitva o každou branku, ale domácí byli úspěšnější a ovládli zápas v poměru 27 : 24. Škoda, že po úvodním vedení nedokázala Bystřice déle vzdorovat a nakonec svému soupeři podlehla.

Sestava a branky BpH: Skácel, Král – Navrátil O. 6/2, Kocfelda 4, Konečný 4/1, Adámek 3, Hofman V. 3, Valter 3, Klesnil 1, Dytrych, Murín, Studený.

Muži   Pepino SKP Frýdek-Místek juniorka – HK Bystřice p. Host.      37 : 36   (19 : 18).

Toto utkání bylo hráno tvrdě a rychle, což dělalo problémy i rozhodčím, ale dramatický průběh se musel divákům líbit. Bystřice oslabená o Kolaříka, který z nepochopitelných důvodů hrál za Zlín, vstoupila do utkání lépe. V 8. min. 4 : 6, ale domácí dokázali otočit skóre ve 12. min. 9 : 6. Pak se rozpoutal lítý boj, ve kterém domácí nakonec uhájili těsné poločasové vedení 19 : 18.

Ve druhé části pokračovali urputné boje. Domácím se podařilo několikrát odskočit na dvou až tří brankový rozdíl, ale hosté pokaždé srovnali. V 57. min. byl stav 36 : 36 a v 30. min. vsítili domácí 37. gól a šli do vedení 37 : 36. Bystřice v posledních vteřinách vybojovala 7m hod, který ovšem bohužel 5 vteřin před koncem neproměnila a Frýdek se tak mohl radovat z vítězství 37 : 36.

V tomto zápase převažovala hra útoku nad obranou, padalo hodně branek a bystřičtí chybovali v obraně, kdy se nestačili vracet po vstřeleném gólu a opět při hře do pivota. V bráně podal opět skvělý výkon Janků, ale za chybnou obranou to měl hodně těžké. V útoku dominovali Hub s Kyryljukem. Těsná prohra o jediný gól ovšem hodně mrzí, protože zápas byl vyrovnaný a dal se i vyhrát.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák – Hub 13/4, Kyryljuk 11, Mozola 4, Hrabal 2, Janovský 2, Měchura 2, Válek 1, Navrátil F. 1, Gajdoš, Šerek, Matela V.