Přeskočit na obsah

Nedělní zápasy v házené Bystřice p. Host. 26. 11. 2023.

Ml. dorostenci         HK Bystřice p. Host. – SK Žeravice       26 : 33     (13 : 16).

Proti favoritovi utkání a druhému celku soutěže se domácí hráči drželi v kontaktu skoro celý první poločas, který byl vyrovnaný a až v posledních minutách získali hosté mírný náskok.

Ve druhé části narůstal tlak Žeravic a i přes bojovnost Bystřice se jejich náskok neustále zvětšoval. Škoda opět typických chyb domácích, chybné přihrávky a nepřesná střelba. Brankáři odvedli svůj dobrý standard a v útoku se nejvíce dařilo V. Hofmanovi s Konečným a zdárně jim sekundoval Adámek. Bystřice hrála stále ještě bez O. Navrátila a na svého soupeře nakonec nestačila.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J., Král – Hofman V. 9, Konečný 8, Adámek 5, Klesnil 2, Dytrych 1, Bárta 1, Kocfelda, Murín, Ondroušek, Valter, Studený.

Muži      HK Bystřice p. Host. – SK Žeravice        26 : 21     (11 : 7).

Bystřice nastoupila bez F. Navrátila a Janovského a nehrál i Kyryljuk, který sice byl na soupisce, ale kvůli zranění zad do hry vůbec nezasáhl. Bystřice oproti minulému parádnímu výkonu proti Kopřivnici B podala svůj nejhorší výkon v celé dosavadní soutěži. Totálně propadla ve střelbě. Za deset minut dala pouhé dvě branky. Naštěstí výborný Janků v bráně, Šerek a Kolařík v obraně nedovolili hostům si vybudovat náskok. Bystřičtí hráli jakoby se jim nechtělo a čekali, že jim vítězství spadne samo do klína. Bojovného ducha předváděli jen ti výše jmenovaní tři hráči.

Až v 15. min. domácí otočili skóre 4 : 3 a pomaloučku si začali budovat malý náskok. I. poločas pak byl 11 : 7. I ve druhé části hosté neustále kousali a dvakrát se přiblížili na dosah dvou branek. Naštěstí v posledních minutách si Bystřice zásluhou Hrabala a Kolaříka vybudovala slušný náskok a zvítězila 26 : 21.

Suverénně nejlepším mužem utkání byl bystřický Kolařík, dobře bránil a úplně senzačně střílel. Nakonec nasázel Žeravicím 14 gólů, což je více než půlka branek celého bystřického týmu. Domácí nakonec přes katastrofální začátek a špatný výkon zvítězili a usadili se na 3. místě tabulky.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák – Kolařík 14, Hrabal 4, Válek 4, Mozola T. 2, Měchura 1, Matela V. 1,Gajdoš, Machala, Šerek, Hub, Kyryljuk.

Ml. žáci   Fatra-Slavia Napajedla B – HK Bystřice p. Host. smíšené družstvo     6 : 24   (1 : 13).

Bystřice s posledním celkem soutěže neměla moc práce. Drtivým nástupem si získala velký náskok. Domácí si dali první gól až ve 20. min. I. poločasu. Ve druhém poločase pokračoval nápor hostí i když o vítězství bylo již dávno rozhodnuto. V útoku řádil nejlepší střelec zápasu 10-ti gólový Burdík a celý tým suverénně ovládl toto utkání.

Sestava a branky BpH: Drobík – Burdík 10, Kroupa 4, Měsíček 3, Režňák 2, Mozola J. 2, Šebesta 2/1, Marconi 1, Vymětalík, Machač, Matela A., Svoboda.

Ml. žáci    HK Bystřice p. Host. smíšené družstvo – TJ Holešov      10 : 20    (3 : 10).

V regionálním derby tahala Bystřice za kratší konec. Holešov vstoupil do zápasu velmi aktivně a začal pracovat na budování náskoku. Vše se mu dařilo a půle byla 3 : 10. Ve druhé části sice domácí přidali na výkonu i na vstřelených brankách, ale Holešov si své vysoké vítězství již nenechal sebrat a v bojovném utkání bezpečně zvítězil 10 : 20. V útoku byl v bystřickém týmu opět nejlepší Burdík, který vsítil polovinu gólů svého mužstva.

Sestava abranky BpH: Drobík – Burdík 5, Mozola J. 2/1, Marconi 2, Šebesta 1, Vymětalík, Machač, Matela A., Režňák, Měsíček, Svoboda, Kroupa.

Ml. žačky    HK Bystřice p. Host. – SHK Kunovice       22 : 8      (14 : 2).

S posledním celkem soutěže potvrdily hráčky Bystřice roli favorita. Vlétly do utkání jako velká voda a šli si neochvějně za vysokým vítězstvím. Poločas 14 : 2. Ve druhé části pokračoval koncert domácích děvčat a jejich bezpečné vítězství. Obě brankářky podaly solidní výkon a v poli byla vynikající Kurfurstová, která hrála s obrovským přehledem a výborně střílející Chlápková, nejlepší střelkyně utkání. Musíme však pochválit celé družstvo za předvedený bojovný výkon a zisk dvou bodů.

Sestava a branky BpH. Sitárová, Kopecká – Chlápková 8, Kurfurstová 7, Pecháčková 3, Adamíková 2, Matelová 1, Hurtová 1, Kuželová, Vaculíková, Pročková, Johnová, Doleželová, Tellingerová, Káčerková, Koutná.

Ml. žačky    DHK Zora Olomouc A – HK Bystřice p. Host.       24 : 5      (15 : 3).

Úplně jiný byl obraz hry Bystřice proti velkému favoritu a druhému celku soutěže Olomouci. Hráčky Zory nenechaly nikoho na pochybách o tom, kdo je pánem situace. Hned na začátku si vytvořily obrovský náskok a ten už jenom navyšovaly. Byly herně i fyzicky vyspělejší než domácí děvčata a na hře to bylo znát. Brankářky Bystřice se však nenechaly zahanbit a štírek Kurfurstová podala zase výborný výkon, ale na Olomouc to nestačilo. Na hře bystřických děvčat, ale bylo znát velké nadšení a celá lavička žila zápasem, povzbuzovala své kolegyně na hřišti i přes nepříznivý výsledek.

Sestava a branky BpH: Sitárová, Kopecká – Kurfurstová 2, Matelová 1, Adamíková 1, Koutná 1, Pecháčková, Mičková, Kuželová, Vaculíková, Pročková, Doleželová, Tellingerová, Chlápková, Hradilíková, Hurtová.