Přeskočit na obsah

Nedělní házená Bystřice p. Host. 3. 12. 2023.

Ml. dorostenci          TJ Rožnov p. R. – HK Bystřice p. Host.      33 : 24   (19 : 12).

Vstup do utkání měli lepší domácí hráči, aktuální 4. tým tabulky a v 9. min. již vedli 6 : 1. Hosté se snažili korigovat, v 17. min. to bylo 11 : 7, ale domácí poté přidali na aktivitě a začali znovu zvyšovat své vedení až na poločasových 19 : 12.

Ve druhé části se Bystřice snažila o lepší výsledek a v 44. min. snížila na 23 : 19. Více jim však domácí již nedovolili a kráčeli bezpečně za svým vysokým vítězstvím. U Bystřice se střelecky dařilo nejlépe Konečnému a zdárně mu sekundovali Adámek, Hofman V. a Bárta. Bystřice se tak umístila po podzimní části na 9. místě soutěže.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J., Král – Konečný 7, Adámek 5/2, Hofman V. 4, Bárta 4/1, Klesnil 1, Dytrych 1, Valter 1, Studený 1, Kocfelda, Murín, Ondroušek.

Muži      TJ Rožnov p. R. – HK Bystřice p. Host.        25 : 25    (8 : 15).

Utkání 1. a 3. celku tabulky byl zápas dvou rozdílných poločasů. Bystřice nastoupila bez Janovského, Kolaříka a zraněného Šereka, ale do tohoto utkání navrátilce Salveta. Vstup do zápasu měla lepší Bystřice, vytvořila si mírný náskok a až do 16. min. se domácí Rožnov držel na dostřel (7 : 10). Pak se však hosté tří brankovou šňůrou utrhli a nakonec vyhráli 1. poločas bezpečně 8 : 15.

Ve druhé části to ze začátku vypadalo na pokračování I. půle a když v 36. min. byl stav 10 : 18, nikdo už nepředpokládal, že dojde ke ztrhujícímu dramatu a velkému zvratu. Domácí hráči hnáni bouřlivým publikem začali pomalu stahovat náskok hostí, ale stále měla Bystřice navrch. V 50. min. to bylo 18 : 22 a pak to přišlo. Hosté nedali 6 min. gól a domácí 5-ti brankovou šňůrou otočili za obrovského jásotu publika skóre na 23 : 22. Když Rožnov v 58. min. zvýšil na 25 : 23, vypadalo to, že tragédie bystřického týmu je dokonána. Naštěstí se hosté vzchopili a vyrovnali na 25 : 25. Poslední útok Bystřice už ke gólu nevedl a ani volný 9 m hod po zaznění sirény již Bystřice neproměnila a utkání tak skončilo smírně 25 : 25.

Poslední čtvrtinu se Bystřici totálně nevedlo, z mnoha střeleckých příležitostí proměnila pouze tři, zato Rožnovu tam padlo vše co na branku vyslali. V této části Bystřice navíc špatně bránila a tak z jasného vítězství byla nakonec jen remíza. Bystřice na hřišti bojovala, dřela, ale srážela ji v poslední části špatná střelba, která nakonec vrátila Rožnov do hry. Ani rozhodčím se zápas moc nevyvedl. Konečná remíza a zisk 1 bodu nakonec posunul Bystřici na 2. místo po podzimní části soutěže. Špice tabulky je velmi vyrovnaná a od 1. celku až po 4. tým je rozdíl pouhý jeden bod.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák – Kyryljuk 8, Navrátil F. 5, Válek 4, Hub 4/1, Matela V. 3, Měchura 1, Gajdoš, Hrabal, Mozola, Machala, Salvet.