Přeskočit na obsah

Házená v sobotu 3.2.: Vysoká výhra mužů nad Lesanou

Muži       Lesana Zubří – HK Bystřice p. Host.          24 : 36    (10 : 17).

Házenkáři Bystřice zajížděli k prvnímu zápasu jarní části II. ligy v předhrávaném termínu do Lesany Zubří bez Mately, který  z nepochopitelných důvodů ukončil závodní činnost, Horáka, F. Navrátila a Kyryljuka, tedy pouze s jedním brankářem a s 10-ti hráči do pole.

V utkání průměrné úrovně však měli bystřičtí hráči navrch. Jen na začátku zápasu domácí epizodně vedli 2 : 1, ale hosté brzy otočili skóre a pak si šli cílevědomě za vítězstvím a dvěma body. Bystřice neustále zvětšovala svůj náskok, zásluhou skvělé obrany, kde hrál prim Šerek a vynikajícího Janků v bráně. Bohužel se ve 20. min. zranil pilíř obrany Šerek a zápas nedohrál, ale ostatní hráči jakoby se stmelili a dokázali svým výkonem tuto ztrátu minimalizovat.

Hosté si vytvořili již v I. půli dostatečný náskok 10 : 17, který ve druhé části ještě dokázali navýšit až na konečných 24 : 36 a zvítězili tak o 12 branek, jako tomu bylo na podzim kdy Bystřice zvítězila 38 : 26.

Střelecký koncert předváděli Válek s Kolaříkem oba s 9-ti zásahy nejlepší střelci zápasu. Ovšem i druzí hráči nezůstávali o moc pozadu. Zejména pivot Hrabal a dále pak Hub a Měchura. V obraně se ještě blýskl mladý Gajdoš. Bystřice nepřipustila žádné komplikace a nepustila Lesanu k vážnějším problémům. Vítězství bylo zcela zasloužené a patří tak dík všem hráčům sestavy, protože se dostali všichni hráči do hry. Zvláštností utkání bylo, že Bystřice nezahrávala žádný 7m hod.

Sestava a branky BpH: Janků – Válek 9, Kolařík 9, Hrabal 6, Hub 4, Měchura 4, Mozola 2, Gajdoš 1, Janovský 1, Machala, Šerek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *