Přeskočit na obsah

Víkendová házená 22. a 23. dubna 2023

Sobota 22. 4. 2023.

Ml. žáci          TJ Holešov – HK Bystřice p. Host. B    40 : 5     (18 : 4).

V místním derby na půdě favorita utrpěli bystřické naděje krutou porážku. Domácí byli od začátku jasně lepší a hosté se prakticky nezmohli na žádný odpor. Největší problémy dělal Bystřici 15-ti gólový nejlepší střelec zápasu holešovský Machálek.

Sestava a branky BpH: Sitárová, Kopecká – Režňák 2, Chlápková 1, Matelová 1, Šebesta 1, Tomanová, Hradilíková, Doleželová, Kocurek.

Ml. žáci       TJ Rožnov p. R. – HK Bystřice p. Host. A         13 : 39      (9 : 23).

S posledním celkem soutěže Rožnovem byla Bystřice jasným favoritem, což potvrdila i na hřišti. Utkání měla pod svou taktovkou od začátku do konce a útočná formace Humpolíček, Burdík, Proček a Šenk řádila na hřišti ve velkém stylu a byla prakticky k nezastavení. Super výkon a bezpečné vítězství.

Sestava a branky BpH: Drobík – Proček 10/1, Burdík 9, Šenk 8/1, Humpolíček 7, Ondroušek 3, Hruška 1, Měsíček 1, Stolařík.

Neděle  23. 4. 2023.

Muži        HK Bystřice p. Host. – Sokol Šťáhlavy           32 : 34     (14 : 18).

V existenčním utkání v boji o I. ligu se ocitla Bystřice po porážce doma se Šťáhlavy na samém okraji sestupu do II. ligy. Zachránit by ji již mohl jen úspěch v posledním zápase v pražském Chodově.

Na začátku utkání vedla Bystřice a Šťáhlavy až do stavu 4 : 4 jen dotahovali. Pak však šňůrou tří branek domácím odskočili a začali Bystřici výsledkově unikat. Domácím nefungovala obrana a chyběl větší náboj do hry a tak hosté dokráčeli pohodlně na poločasových 14 : 18.

Na začátku II. půle to vypadalo, že se Bystřice nadechuje k velkému náporu, stáhla na 18 : 20. Potom však svou laxní hrou, neproměňováním šancí dovolila hostům utéct až na 22 : 28 v 44. min. Od této chvíle se hra domácích výrazně zlepšila, byla bojovnější což ji vyneslo snížení náskoku hostů v 56. min. na 31 : 32. Bohužel opět došlo k neproměnění vyložených šancí, hosté šli na 31 : 33. V poslední min. domácí opět snížili na 32 : 33, poslední slovo měly Šťáhlavy, když 21 vteřin před konce dali na konečných 32 : 34.

Bystřice bohužel nevydržela hrát bojovnou házenou v plném tempu celý zápas. Jen chvílemi připomínala, že bojuje prakticky o záchranu. Hosté byli rychlejší a nápaditější a měli účinnější střelbu a to rozhodlo.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák, Rybiář – Kyryljuk 9, Randýsek 6/1, Salvet 6, Cibulec 5, Kolařík 3, Vlk 2, Měchura 1, Juránek, Mozola, Válek, Šerek, Kramoliš, Matela.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *