Přeskočit na obsah

Bystřická házená o víkendu 29. a 30. 4. 2023.

Sobota 29. 4. 2023.

St. žáci       TJ Slovácká Slavia Uh. Hradiště – HK Bystřice p. Host.       23 : 30   (12 : 17).

Lepší vstup do utkání mělo Hradiště a až do 5. min. si udržovalo mírné vedení (4 : 2).

Pak však Bystřice zabrala, srovnala skóre a šla do vedení, které již neopustila. Skóre naskakovalo v její prospěch až na poločasových 12 : 17.

Ve druhé části pokračovala hra stejným tempem a celkové skóre narostlo na 23 : 30. Vítězství a dva body. Nejvíce problémů dělala Hradišti čtveřice Pecháček, Kocfelda, Dytrych a Proček.

Sestava a branky BpH: Kasala – Kocfelda 7, Dytrych 7, Pecháček 6, Proček 6, Valter 3/1, Matela J. 1, Humpolíček, Šebesta.

St. žáci    Fatra Slavia Napajedla – HK Bystřice p. Host.    24 : 13     (10 : 8).

S favorizovaným celkem Napajedel drželi bystřičtí dlouho krok. I když domácí vedli hned od začátku zápasu, drželi se hosté stále na dostřel. Poločas 10 : 8.

Ještě v 6. min. druhé půle byl stav jen 14 : 11, ale potom domácí šňůrou pěti branek šli do velkého náskoku. V 33. min. 19 : 11 a bylo rozhodnuto. Konečný výsledek jasně v jejich prospěch 24 : 13.

Sestava a branky BpH: Kasala – Pecháček 5, Dytrych 3, Valter 2, Kocfelda 1, Proček 1, Matela J. 1, Humpolíček, Šebesta.

Neděle 30. 4. 2023.

Ml. žáci       HC Zubří B – HK Bystřice p. Host. A     32 : 22        (13 : 11).

Oslabená Bystřice, která hrála na půdě favorita soutěže jen v základním počtu hráčů si vedla dlouhou dobu velmi dobře. Měla lepší vstup do zápasu a dlouho vedla. Až do 20 min., kdy domácí vyrovnali na 10 : 10. Následně šli do vedení a poločas byl 13 : 11.

Ve druhém poločase se již projevila početní i hráčská převaha domácích. Ti zvyšovali své vedení až na konečných 32 : 22. U hostí podali brilantní výkon Humpolíček s Pročkem, ale to na celek domácích nestačilo.

Sestava a branky BpH: Drobík – Humpolíček 11/2, Proček 8/1, Šebesta 2, Hruška 1, Ondroušek, Kocurek.

Muži      TJ JM Chodov – HK Bystřice p. Host.      28 : 28    (14 : 14).

V posledním utkání I. ligy na palubovce Chodova podala Bystřice excelentní výkon, vůbec nejlepší jaký na jaře předvedla. Byl to úplně jiný tým, než jak se představoval v předešlých zápasech. Hráči se za vydatné podpory obou trenérů a vlastně celého realizačního týmu navzájem podporovali a hecovali a bojovali o každý míč a každý metr hřiště.

Začátek zápasu patřil Bystřici, šla do vedení, v 7. min. 2 : 4. Domácí v 9. min. srovnali na 4 : 4. Od té doby se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, aby nakonec I. půle skončila 14 : 14.

Velké drama však pokračovalo i ve druhém poločase. Vedení se opět přelévalo z jedné strany na druhou, ale přece jen šli domácí v polovině druhé části do trháku. V 47. min. to bylo 26 : 22, ale hosté opět neskutečně zabojovali a v 56. min. srovnali na 27 : 27.

V téže min. obdržel bystřický Vlk přímou ČK a za dvacet vteřin dostal Kyryljuk další dvou minutový trest a Bystřice šla do čtyř hráčů v poli. V té době to nevypadalo s hosty příliš dobře, ale neuvěřitelnou hrou obrany a skvělými zákroky brankáře Janků, hosté přesilovku ubránili a v 58. min. šli dokonce do vedení 27 : 28. Ke vší smůle, do té doby bezchybný exekutor 7m hodů Randýsek neproměnil v 59. min. 7m hod. V tom nervy drásajícím závěru utkání se podařilo domácím 36 vteřin před koncem srovnat na 28 : 28 a v následujících vteřinách již žádný gól nepadl.

Utkání skončilo nerozhodně a bystřičtí tak bodově dostihli svého soupeře ze Dvora Králové a lepším skóre a lepším vzájemným utkáním se dostali v tabulce před něj na 10. místo. Bohužel poslední zápasy I. ligy se hrají až 6. a 7. 5. 2023, takže se neví jak vlastně bude vypadat konečné pořadí tabulky.

V tomto zápase podali všichni hráči neskutečně dobrý výkon. Brankář Janků svými zákroky vždy v důležitých okamžicích deptal domácí střelce, zlikvidoval i dva 7m hody. Střelecky se nejvíce dařilo Randýskovi, Kyryljukovi a Cibulcovi. Ovšem všichni hráči táhli jako jeden muž za jeden provaz a vybojovali tak velmi cenný a potřebný bod.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák, Rybiář – Randýsek 10/5, Kyryljuk 7, Cibulec 6, Salvet 2, Kolařík 2, Matela V. 1, Mozola, Vlk, Válek, Šerek, Kramoliš, Měchura.