Přeskočit na obsah

Nedělní házená Bystřice p. Host. 7. 5. 2023.

Ml. dorost    TJ Sokol Centrum Haná – HK Bystřice p. Host.       28 : 22       (13 : 8).

Zajímavý zápas svedla Bystřice s druhým celkem soutěže. Ještě v 13. min. byl stav 5 : 5, ale potom domácí odskočili na 10 : 5 a to rozhodlo o výsledku I. poločasu 13 : 8. Ve druhém poločase napřed domácí šňůrou branek se dostali až na 21 : 10 ve 40. min. Pak zase následovala šňůra Bystřice, kdy se dostala v 50. min. až na 23 : 19. Bohužel závěr vyšel lépe domácím a tak nakonec zvítězili 28 : 22.

V celku Bystřice se v útoku dařilo nejlépe Hrabalovi, který těžil z přihrávek do pivota hlavně od O. Navrátila. A slušně si vedl i V. Hofman. Bystřice po tomto posledním mistrovském zápase skončila na celkovém 7. místě tabulky. Velkého úspěchu však dosáhl O. Navrátil, který se stal nejlepším střelcem soutěže a zatížil konta svých soupeřů 141 brankou.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J. – Hrabal 8, Hofman V. 5, Navrátil O. 4/1, Matela J. 2, Machala 2, Kocfelda 1, Klesnil, Pecháček, Dytrych, Bárta, Murín, Valter.

Ml. žáci      Klub házené Vsetín – HK Bystřice p. Host. B       31 : 23     (15 : 10).

Do utkání s favoritem zápasu vstoupil B celek Bystřice srdnatě, ale domácí šli přesto do vedení 3 : 0. V 17. min. snížili hosté na 6 : 5, ale domácí pak šňůrou 4 branek odskočili na 10 : 5 a ovládli I. poločas 15 : 10. Ve druhé části navyšovali domácí své vedení, ve 35. min. 22 : 12 a bylo prakticky rozhodnuto. V týmu Bystřice byl opět skvělý Proček s 9 góly nejlepší střelec utkání.

Bystřice odehraje závěrečné utkání soutěže příští neděli ve Zlíně.

Sestava a branky BpH: Sitárová, Kopecká – Proček 9/1, Chlápková 5, Režňák 2, Ondroušek 2, Adamíková 2, Hradilíková 2, Matelová 1, Šebesta, Měsíček, Doleželová.