Přeskočit na obsah

Víkendová házená Bystřice pod Hostýnem 15. a 16. 4. 2023

Sobota 15. 4. 2023.

Ml. dorost.        TJ Sokol Klimkovice – HK Bystřice p. Host.       28 : 34      (10 : 17).

V roli favorita nastoupila hostující Bystřice na půdě předposledního celku soutěže a tento předpoklad nakonec do puntíku naplnila. Domácí sice na začátku vedli a do 10. min. drželi vyrovnaný stav, ale potom hosté tří brankovou šňůrou odskočili a už se svého vedení nevzdali. Do konce I. půle si získali rozhodující náskok a ten poté drželi až do konce. V týmu hostí opět excelovala útočná vozba hostí Navrátil O., Valter, Hrabal, na kterou nenašli domácí účinnou protizbraň. Zasloužené vítězství a dva body.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J. – Navrátil O. 12/5, Hrabal 7, Valter 6, Machala 4, Hofman V. 3, Pecháček 1, Matela J. 1, Klesnil, Kocfelda, Dytrych.

Muži          TJ Náchod – HK Bystřice p. Host.        28 : 27    (13 : 18).

V utkání s posledním Náchodem na jeho půdě předvedla Bystřice praktickou ukázku jak prohrát vyhraný zápas. Vstup do zápasu měla lepší Bystřice. Dostala se do vedení, které neustále navyšovala až na 13 : 18 v I. poločase. V této fázi zápasu byla Bystřice jasně lepší. Vynikající byl Janků v bráně, obrana hrála bezvadně a v útoku tvrdili muziku hlavně Kyryljuk a Cibulec.

Ještě 11 minut druhé půle se pokračovalo ve stejném duchu a když byl stav v 41 min. 17 : 24 a hosté měli hru pod kontrolou, nikoho nenapadlo, že přijde totální výbuch a nakonec krutá prohra. Bystřice se totálně sesypala, za posledních 19 minut vstřelila pouhé 3 branky. Přestala ji fungovat obrana, domácí se zmátořili, počali ukrajovat z náskoku hostí v 57. min. poprvé vyrovnali na 26 : 26, pak ještě v další minutě dali hosté na 26 :27, jenže v té samé min. domácí srovnali a v 59. min. šli poprvé do vedení 28 : 27, které však znamenalo konečný výsledek a vítězství Náchodu.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák, Rybiář – Cibulec 9/3, Kyryljuk 5, Válek 3, Kramoliš 3, Měchura 3, Mozola 1, Kolařík 1, Salvet 1, Matela V. 1, Juránek, Vlk, Šerek.

Neděle 16. 4. 2023.

Ml. žáci            HK Bystřice p. Host. B – TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště    23 : 23   (14 : 11).

Vstup do zápasu vyšel lépe domácím. Hosté pak srovnali skóre a celky se přetahovali o vedení aby nakonec domácí uhájili výhru v I. poločase 14 : 11. Hosté však ve II. půli přidali, srovnali a opět se celky tahali o vedení aby v dramatické koncovce nakonec domácí srovnali v poslední minutě na konečných 23 : 23. Byl to povedený dramatický zápas s dělbou bodů.

Sestava a branky BpH: Sitárová, Kopecká – Humpolíček 7, Chlápková 6, Ondroušek 3, Matelová 3, Burdík 2, Hruška 1, Šebesta 1, Hradilíková, Tomanová, Doleželová.

St. žáci         HK Bystřice p. Host. – Handball club Zlín, z.s.       13 : 26     (7 : 11).

Těžký úkol čekal na domácí v zápase s vedoucím celkem soutěže a favoritem zápasu. Hosté šli hned od začátku do velkého vedení. V 8. min. 1 : 8. Domácí však bojovným přístupem snížili poločasové manko na 7 : 11. Ve druhé části však hosté ukázali jasně svou převahu a zvítězili vysoko 13 : 26.

Sestava a branky BpH: Král, Kasala – Dytrych 5, Matela J., 4, Studený 2, Pecháček 1, Valter 1, Burdík, Humpolíček, Šebesta, Šenk.

St. žáci   HK Bystřice p. Host. – TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště   20 : 17  (9 : 9).

Začátek vyšel lépe domácím, kteří v 8. min. vedli 4 : 1. Hosté však přidali, srovnali a pak se vedení přelévalo z jedné strany na druhou aby nakonec I. půle skončila smírně 9 : 9. Ve druhé části šla do vedení domácí Bystřice a dvou až čtyř brankový náskok si udržela prakticky až do konce utkání. Zasloužené vítězství 20 : 17 a dva body.

Sestava a branky BpH: Kasala, Král – Valter 8/2, Pecháček 7, Matela J. 2, Humpolíček 2, Burdík 1, Studený, Šebesta, Šenk, Dytrych.