Přeskočit na obsah

Nedělní házená Bystřice p. Host. 26. 3. 2023 – dvě zlínské porážky

Ml. dorost.  Handball club Zlín – HK Bystřice p. Host.        30 : 23     (15 : 9).

Domácí tým si získal rozhodující náskok již v I. poločase. Hosté drželi skóre jen do 4. min. 3 : 3, ale pak se Zlín začal výsledkově Bystřici vzdalovat. Ve II. části získali domácí v 38. min. náskok již 11 branek. Tento náskok se už hostům nepodařilo zlikvidovat. Bystřičtí bohužel neproměnili spoustu vyložených šancí a udělali hodně technických chyb, což rozhodlo o osudu celého utkání. I když v řadách Bystřice byli dva nejlepší střelci zápasu Hofman V. a Hrabal se 6-ti zásahy, střelecká vyrovnanost domácích a lepší koncovka nakonec rozhodla.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J. – Hofman V. 6, Hrabal 6, Navrátil O. 5, Kocfelda 3, Hefka 2, Valter 1, Klesnil, Pecháček, Dytrych, Matela J., Machala.

Muži           Handball club Zlín – HK Bystřice p. Host.         30 : 26        (15 : 14).

Začátek tohoto místního derby patřil Bystřici p. Host. když  v 8. min. vedla 2 : 5. Domácí začali snižovat a celý poločas se celky tahali o vedení a půle byla 15 : 14 pro domácí. Ve druhé části získal Zlín náskok 4 branek a ten si udržel prakticky až do konce. V 54. min. to bylo sice již 28 : 21, ale hosté ještě stihli upravit na konečných 30 : 26.

U hostů podali výborné výkony oba brankáři jak Rybiář, tak Janků, který měl největší zásluhu na vyrovnaném skóre I. poločasu. V útoku nejvíce bojoval Cibulec s 8 góly nejlepší střelec zápasu, dále hlavně v I. půli Kyryljuk, který byl ve druhé části bráněn osobně a už se pak střelecky neprosadil a světlejší okamžiky bojovnosti měli ještě Salvet, Randýsek a Kolařík.

Špatná střelba, neproměňování vyložených šancí, mimo jiné dvou 7m hodů, Zlín proměnil všechny 3 své 7m hody a technické chyby a nevýrazný a mdlý projev týmu bez náznaku větší bojovnosti byl rozhodujícím faktorem zápasu oproti živému projevu domácího Zlína, kde celý tým projevoval chuť a vůli po vítězství. Bohužel bojovnost týmu Bystřice se vytratila a to nakonec rozhodlo. S takovýmto přístupem se nedá vyhrát žádné utkání, natož derby.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák, Rybiář – Cibulec 8/2, Kyryljuk 5, Randýsek 4, Vlk 2, Válek 2, Salvet 2, Kramoliš 1, Kolařík 1, Měchura 1, Juránek, Mozola, Šerek, Jurajda.

Ml. žáci      Klub házené Vsetín – HK Bystřice p. Host.       35 : 34        (19 : 15).

Velmi napínavé a bojovné valašské derby přineslo urputný boj o vítězství. Po vyrovnaném začátku se domácím podařilo získat 5-ti brankový náskok a přineslo jim to vítězství 19 : 15 v I. poločase. Ve druhé části si domácí většinu času udržovali svůj náskok, ale závěr zápasu patřil Bystřici, která v poslední min. snížila na 35 : 34, ale skóre již nestihla otočit.

Největší problém dělal Bystřici 12-ti gólový nejlepší střelec utkání domácí Hořelka. Ani útočná jízda Bystřice Humpolíček, Burdík, Proček, Ondroušek tomu nedokázala zabránit.

Sestava a branky BpH: Drobík – Humpolíček 8, Burdík 7, Proček 7, Ondroušek 6, Šebesta 3, Měsíček 2, Stolařík 1, Kocurek, Hruška, Režňák.