Přeskočit na obsah

Házená v Bystřici v neděli 2. 4. 2023: Prohra s lídrem první ligy

Ml. žáci       HK Bystřice p. Host. B –  TJ Rožnov         24 : 22     (11 : 8).

Utkání dvou sousedů v tabulce bylo velmi vyrovnané a přineslo hodně zvratů ve vývoji skóre. Začali lépe hosté, vedli 0 : 2, ale potom domácí srovnali na 5 : 5 a šňůrou 4 branek se dostali do vedení a uhájili I. poločas 11 : 8.

Ve druhé části hosté srovnali krok na 11 : 11 a od té doby se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, aby v posledních min. získali domácí rozhodující náskok 24 : 22, což hosté stihli už jen korigovat na konečných 24 : 22. Nejvíce starostí dělal bystřickým nejlepší střelec zápasu rožnovský Kazík s 10 trefami. U domácích byl nejlepší střelec Burdík se 6 zásahy. Byla to pěkná bojovná házená s vítězným koncem pro Bystřici.

Sestava a branky BpH: Kopecká – Burdík 6, Matelová 4, Chlápková 4, Humpolíček 3, Proček 3, Měsíček 2, Šebesta 1, Režňák 1, Hradilíková, Doleželová.

Muži      HK Bystřice p. Host. – KH BEECH Vsetín         24 : 40     (14 : 18).

Domácí tým v značně okleštěné sestavě, kdy chyběli Juránek, Jurajda, Šerek, Cibulec, Kyryljuk a Randýsek, nastoupil proti prvnímu celku soutěže s úmyslem uhrát co nejlepší výsledek. Tuto snahu se dařilo plnit pouze jen v I. poločase, kdy byl stav dlouho vyrovnaný. Ve 24. min. 12 :14, ale nakonec hosté utekli na poločasových 14 : 18. Velkou zásluhu na tom měl vynikající výkon domácího brankáře Janků.

Ve druhé části ovšem Bystřici s 8 hráči do pole začali ubývat pomalu síly a skóre se začalo rychle navyšovat na stranu Vsetína. Ani domácím brankářům Rybiářovi a Horákovi se už tak nedařilo, jako Janků v I. půli. Na tom však měla zásluhu i zhoršená činnost celé obrany. Vítězství Vsetína nemuselo být tak kruté, kdyby domácí drželi déle balón, zbrkle, ukvapeně a nepřesně nestříleli a svými technickými chybami neumožňovali Vsetínu přechod do rychlých brejků a z nich skórovat.

Hosté tak dosáhli na velmi vysoké a kruté vítězství a pro domácí nejhorší výsledek na domácí půdě v letošním ročníku I. ligy házené mužů.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák, Rybiář – Mozola 7, Válek 5/4, Kolařík 4, Salvet 3, Měchura 2, Matela 2, Kramoliš 1, Vlk.

Ml. žáci        HK Bystřice p. Host. A – Fatra-Slavia Napajedla       22 : 35        (11 : 21).

Zápas domácí Bystřice s druhým celkem soutěže a velkým favoritem byl pro domácí velkou házenkářskou školou. Hosté vletěli do zápasu jako vítr, v 5. min. 0 : 4  a dále pokračovali ve svém vítězném tažení a navyšování skóre. Již v prvním poločase bylo prakticky rozhodnuto 11 : 21 a druhý poločas v tomto trendu pokračoval.

Domácí i přes snahu na favorita nestačili. Největší potíže jim dělal suverén a nejlepší střelec utkaní napajedelský Pala s 15-ti trefami. Bohužel to byla již nedělní druhá bystřická vysoká porážka na domácí palubovce.

Sestava a branky BpH: Stolařík – Ondroušek 5, Proček  5/1, Humpolíček 4, Burdík 3, Šebesta 2, Měsíček 2, Režňák 1, Hruška, Kocurek.