Přeskočit na obsah

Nedělní házená Bystřice p. Host. 19. 3. 2023 – bod z Bohunic

Ml dorost       HK Bystřice p. Host. – TJ Rožnov p. R.          24 : 33       (10 : 16).

Bohužel v tomto utkání tahali domácí za kratší konec již od začátku zápasu. Vždy, když se domácí chtěli přiblížit ve skóre svému soupeři, hosté šňůrou 4, nebo 5 branek vždy utekli a nakonec bezpečně zvítězili. I když brankáři podali slušný výkon a nejlepší střelec zápasu byl O. Navrátil s 10 zásahy, nic to nebylo platné. Domácí se snažili, ale na hosty tentokrát nestačili.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J. – Navrátil O. 10/3, Hofman V. 6/1, Valter 4, Pecháček 2, Dytrych 1, Hefka 1, Klesnil, Kocfelda, Murín, Matela J., Machala.

Muži        HK Bystřice p. Host. – Tatran Bohunice           27 : 27     (13 : 16).

Velmi dramatické, napínavé a někdy až vyhrocené utkání I. ligy mezi domácí Bystřicí p. Host. a hostujícím Tatranem Bohunice. Začátek zápasu byl vyrovnaný a družstva se střídala ve vedení. Až ke konci I. poločasu se hostům podařilo získat 3 brankový náskok.

Na začátku II. půle šli Bohunice až do 5-ti brankového vedení 13 : 18. Domácí tým to však nezlomilo a zvýšeným úsilím a nezměrnou obětavostí dokázali v 56. min. srovnat na 24 : 24. Hosté však šli znovu do vedení a to 2 brankového, ale domácí větší vůlí po vítězství, i když hráli jen ve čtyřech dokázali urvat bod za remízu 27 : 27.

Tentokrát se nevyznamenali muži v černém, respektive zeleném, kteří svými špatnými výroky vytvářeli bouřlivou atmosféru jak na hřišti, tak v hledišti. Konec zápasu vůbec nezvládli na což doplatil i trenér domácích, který v 58. min. dostal 2 min. trest a hned na to ČK a oslabil tak domácí tým, který šel do čtyř hráčů v poli. Domácí to však naštěstí ustáli. Vynikající výkon podal Janků v bráně, zvláště pak v posledních 10 min., kdy zneškodnil několik vyložených šancí soupeře. V útoku byl největším tahounem Kyryljuk s 10 góly nejlepší střelec utkání. Nebyli to však jen tito dva hráči, ale celý tým neúnavně bojoval a i přes nepřízeň osudu nakonec bodoval.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák, Rybiář – Kyryljuk 10, Randýsek 7/2, Cibulec 5, Kolařík 3, Měchura 1, Salvet 1, Juránek, Mozola, Válek, Šerek, Jurajda.

Ml. žáci       HC Zubří C – HK Bystřice p. Host B        21 : 16     (9 : 7).

Toto utkání bylo od začátku v režii domácího týmu, který si udržoval neustále mírný náskok a nakonec bezpečně zvítězil. V týmu hostí byl tahounem Humpolíček, nejlepší střelec utkání, kterému zdatně sekundoval Burdík. Celek Bystřice přes viditelnou snahu nakonec na půdě Zubří podlehl, ale nedal svou kůži zadarmo.

Sestava a branky BpH: Sitárová – Humpolíček 7/1, Burdík 5, Chlápková 2, Ondoušek 1, Režňák 1, Adamíková, Hradilíková, Doleželová, Tellingerová, Šebesta.

Ml. žáci         HK Bystřice p. Host. A – Handball club Zlín, z.s. A             18 : 39         (8 : 13).

Proti velkému favoritovi a prvnímu celku soutěže drželi domácí krok jen do 14. min., kdy byl stav 5 :5. Pak získávali hosté herní převahu a také náskok. Takže poločas byl 8: 13. Na začátku II. půle uhráli zlínští šňůru 6-ti branek, šli do vedení 8 : 19 a bylo rozhodnuto. Domácí se již nezvedli a prohráli propastným rozdílem 18 : 39. Bystřice nenašla v tomto zápase recept na soupeře a chyběli i síly a vůle po vítězství.

Sestava a branky BpH: Drobík – Proček 7/1, Šenk 4, Humpolíček 3, Režňák 2, Burdík 2, Hruška, Ondroušek, Šebesta.