Přeskočit na obsah

Závěrečná umístění házenkářských celků Bystřice p. Host. v soutěžním ročníku 2022 – 2023

Muži

Závěr I. ligy mužů nebyl zcela regulérní, protože se poslední kolo, kde se rozhodovalo o konečném umístění, hrálo ve dvou termínech. Polovina celků hrála 30. 4. 2023, kdy hrála i Bystřice p. Host. a polovina celků hrála 7. 5. 2023, kdy hrál i Dvůr Králové. Něco takového v žádné jiné soutěži a v žádném jiném sportu v ČR není možné.

Tak se také stalo, že Bystřice p. Host. vybojovala remízu v Chodově a předstihla Dvůr Králové, ale za týden na to Dvůr Králové zvítězil nečekaně na palubovce Sokola Šťáhlavy a dostal se na 10. místo v tabulce. Bystřice pak klesla na 11. místo, které je sestupové.

Bystřice p. Host. tak po dlouhých 25-ti letech, kdy hrála extraligu a I. ligu, sestupuje do II. ligy. Přejme celku mužů, ať se zkonsoliduje a začne budovat nový tým založený převážně na vlastních odchovancích, aby se nemusel spoléhat na hostující hráče, jako tomu bylo několik posledních let a letos to byl jeden z hlavních důvodů sestupu.

Ml. dorost

Ml. dorost se umístil ve II. lize východ na 7. místě z 9. soutěžních týmů. Vzhledem k tomu, že je v týmu několik hráčů, kteří hrají ještě za st. žáky, lze považovat umístění mezi staršími hráči druhých celků za celkem uspokojivé.

Navíc hlavní tahoun týmu O. Navrátil zvítězil se 141 gólem v soutěži střelců a další opora týmu Hrabal byl se 111 góly na 5. místě. To je obrovský úspěch jak samotných hráčů, tak celé bystřické dorostenecké házené.

St. žáci

Celek starších žáků skončil v soutěži na 5. místě v sedmičlenné tabulce. Vezmeme-li v potaz, že jejich nejlepší hráč a tahoun týmu O. Navrátil hrál jen v podzimní části a na jaře už hrál jen za mladší dorost a za celek nastupovali hráči z mužstva mladších žáků, je jejich umístění velmi slušné.

I když hrál O. Navrátil jen v podzimní části, tak se umístil na 8. místě střelecké tabulky se 100 brankami a za ním pak se ještě na 9. místě umístil Valter s 99 góly. A to je velmi pěkný úspěch, dva hráči ve střelecké tabulce v top 10.

Ml. žáci A

Ml. žáci A Bystřice p. Host. se umístili na krásném 5. místě tabulky mezi 10 týmy Zlínského kraje ml. žáků.

Navíc hráč Bystřice p. Host. D. Proček ovládl tabulku střelců s famózním nástřelem 185 gólů. Tak jako u dorostu i zde na 5. místě tabulky střelců se umístil další hráč Bystřice p. Host. B. Humpolíček se 115 brankami a do nejlepší desítky šutérů se ještě vešel na 9. místě A. Burdík se 100 zásahy. Gratulujeme k výbornému výkonu jim i bystřické žákovské házené.

Ml. žáci B

Na předposledním 9. místě se umístilo družstvo Bystřice p. Host. B.  Tento celek byl složen z těch nejmladších hráček a hráčů. Někteří z nich teprve na podzim s házenou začínali. Slouží jim ke cti, že nakonec získali 5 bodů a nebyli poslední.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *