Přeskočit na obsah

Třetí místo našich mužů na turnaji v Hranicích

Na Memorialu bratří králíků, který o víkendu hostily sousední Hranice, obsadili naši muži třetí místo. Turnaj ovládl tým Vsetína, druhé skončily extraligové Hranice.

Memoriál bratří Králíků, Hranice, 28. 1. a 29. 1. 2023.

Zúčastněné týmy:

Cement Hranice, extraliga ČR

Strojárne Martin, extraliga SR

KH BEECH Vsetín, I. liga ČR

HK Bystřice p. Host., I. liga ČR

Pátek 28. 1. 2023

HK Bystřice p. Host. – Strojárne Martin        32 : 28

V utkání s extraligovým týmem Slovenska podala Bystřice velmi dobrý výkon. Na to že je to začátek sezóny hrála rychle a bojovně a dařilo se jí ve všech herních činnostech. Měla po celou dobu převahu a držela taktovku utkání po celý zápas ve svých rukou a bezpečně zvítězila.

Sestava: Janků, Rybiář – Juránek, Mozola, Válek, Šerek, Kramoliš, Kolařík, Cibulec, Kyryljuk, Randýsek, Měchura, Jurajda, Matela.

Cement Hranice – KH BEECH Vsetín         27 : 27

Sobota 29. 1. 2023

Cement Hranice – Strojárne Martin          30 : 29

HK Bystřice p. Host. – KH BEECH Vsetín        35 : 40     (17 : 22).

V tomto zápase začali lépe hosté, získali si na začátku mírný náskok a ten potom udrželi až do konce I. půle. Ve druhé části Bystřice zpřesnila hru, zvýšila důraz v obraně a mohutně se dotahovala, což se ji nakonec podařilo a dokonce šla 12 min. před koncem do vedení 30 : 29. Vsetín však mohutným závěrečným náporem vývoj otočil a oslabený tým domácích pak ke konci již nestačil kontrovat. Bystřice však podala velmi dobrý výkon a i v 10-ti lidech v poli dokázala čelit vedoucímu celku I. ligy.

Sestava a branky BpH: Janků, Rybiář – Cibulec 12/5, Kyryljuk 7, Jurajda 5, Matela 4, Kramoliš 3, Randýsek 3, Mozola 1, Šerek, Měchura, Juránek.

KH BEECH Vsetín – Strojárne Martin        38 : 29

Cement Hranice – HK Bystřice p. Host.     26 : 23      (11 : 12)

Bystřice podala výborný taktický výkon a byla domácímu extraligovému celku víc jak rovnocenným soupeřem. Hrála výborně v obraně podpořené skvělým výkonem obou brankářů a vedla až do 54. min. zápasu. Pak se na ni už projevila únava z celého turnaje, protože zde hrála s daleko nejmenším počtem hráčů a v tomto utkání měla jen 7 hráčů v poli. I přesto měla na vítězství, ale oslabovala ji občasná ukvapená střelba.

Sestava a branky BpH: Janků, Rybiář 1 – Kramoliš 6, Měchura 6, Mozola 4/1, Juránek 3, Matela 3, Šerek, Jurajda.

Bystřice na tomto turnaji v konkurenci papírově silnějších týmů obstála, ukončila své účinkování na 3. místě a pokud by hrála v kompletní sestavě, tak mohla pomýšlet ještě na lepší výsledek, protože všechny ostatní týmy hrály s plným počtem hráčů.

Celkové pořadí turnaje:

  1. KH BEECH Vsetín
  2. Cement Hranice
  3. HK Bystřice p.Host.
  4. Cementárne Martin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *