Přeskočit na obsah

Nedělní házená 5. 2. 2023: Muži i dorostenci podlehli vedoucí Litovli

Ml. dorost          HK Bystřice p. Host. – Tatran Litovel        24 : 25       (9 : 12).

Zápas domácích s velkým favoritem a vedoucím celkem soutěže neprobíhal ze začátku vůbec špatně. Až ve 12. min. se hosté utrhli na 4-brankové vedení 2 : 6, ale domácí se nevzdávali v 17. min. 5 : 6 a v tomto duchu se vedl celý I. poločas, který nakonec opanovali hosté 9: 12. Hlavním důvodem byla spousta technických chyb na straně domácích, které dokázali hosté využít.

Ve druhé části pak navyšovali hosté své vedení až na 14 : 20 ve 41. min. a vypadalo to na debakl. Domácí se však nevzdali, začali náskok hostí dotahovat a v 58. min. byl stav 23 : 23. V infarktovém závěru stálo štěstí více na straně hostů a ti nakonec zvítězili 24 : 25.

Domácí hráči bojovali, nevzdávali se, ale nepodařilo se jim závěrečný nápor přetavit ve výhru. Ústředními postavami domácích byli Navrátil O. a Hrabal, jimž zdárně sekundoval Hofman V.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J. – Navrátil O. 9, Hrabal 9, Hofman V. 4/1, Klesnil 1, Kocfelda 1, Dytrych, Hefka, Bárta, Murín, Matela J., Machala, Valter.

Muži    HK Bystřice p. Host. – Tatran Litovel        29 : 33          (17 : 20).

Bez zraněných hráčů Kolaříka, Vlka, Válka a Salveta, který na soupisce sice byl, ale do hry nezasáhl, nastoupila Bystřice proti favoritovi a druhému celku soutěže bez bázně a hany. Vyrovnaný stav držela až do 21. min. a až potom hosté získali menší náskok a poločas 17 : 20. Zásluhu na tom mají neproměněné šance a lepší výkon hostujícího brankáře.

Ve druhé části pokračovala přetahovaná o každý míč, ale vždy, když se domácí dostali na dostřel, tak vyrobili nějakou technickou chybu, nebo neproměnili vyloženou šanci a hosté zase unikli. Mezi nevyužitými šancemi byli i dva neproměněné 7m hody. Bohužel i domácím brankářům se tentokrát moc nedařilo, a až v posledních 10 min. předvedl domácí Janků několik skvělých zákroků. Druhá půle již neměla takový náboj a tempo jako první a i rozhodčí svými některými rozhodnutími přispěli k vypjaté atmosféře utkání.

Domácí podali celkem slušný výkon, který ale nakonec na výhru a dva body nestačil. Tým táhli Kyryljuk, Randýsek a Cibulec. Škoda zraněných opor týmu, utkání mohlo vypadat úplně jinak.

Sestava a branky BpH: Janků, Rybiář – Randýsek 10/2, Kyryljuk 9, Cibulec 4, Mozola 2, Jurajda 2, Kramoliš 1, Měchura 1, Juránek, Šerek, Salvet, Matela.

St. žáci        KH BEECH Vsetín – HK Bystřice p. Host.        34 : 20    (17 : 12).

Vyrovnaný stav držela Bystřice v tomto utkání jen do 8. min. 6: 5, ale pak vsetínští získali 6-ti brankový náskok a od té doby byli vládci zápasu. Poločas 17: 12 a vedení ve druhé části navyšovali až na propastných 34 : 20 na konci utkání. Bystřici se v tomto zápase vůbec nic nedařilo a zaslouženě prohrála. Oporami týmu byli Valter a Matela J.

Sestava a branky BpH: Král – Valter 8/1, Matela J. 6, Humpolíček 3, Dytrych 1, Proček 1, Studený 1, Pecháček, Kocfelda, Burdík, Kasala, Šebesta, Šenk.

St. žáci    TJ Holešov – HK Bystřice p. Host.      18 : 13   (9 : 7).

V regionálním derby si Holešov udržoval převahu a mírné vedení od začátku až do vítězného konce zápasu. Bohužel se Bystřici i v tomto utkání nedařilo a svému soupeři i když po boji podlehla.

Sestava a branky BpH: Král – Dytrych 5/1, Matela J. 3, Kocfelda 2, Valter 2, Proček 1, Pecháček, Burdík, Kasala, Humpolíček, Studený, Šebesta, Šenk.