Přeskočit na obsah

Sobotní „bystřická“ dvouderby 11. 2. 2023.

Ml. dorost     Házená Velká Bystřice – HK Bystřice p. Host.          26 : 31     (9 : 14).

Senzační vítězství dorostu Bystřice p. Host. na půdě soupeře Velké Bystřice. Hostům se tak podařilo oplatit porážku z podzimního zápasu na vlastním hřišti, kdy ovšem podlehli 34 : 43.

Po vyrovnaném začátku, v 11. min. 6 : 6, začala Bystřice p. Host. získávat náskok, který vyústil ve výhru v prvním poločase 9 : 14. Ve druhém poločase začali domácí dotahovat skóre a mezi 46. a 53. min. se dotáhli vždy na rozdíl jedné branky. Bystřice p. Host. však mohutným závěrečným náporem získala zpět 5-ti brankový náskok a zaslouženě zvítězila.

Výborný výkon předvedl zejména neudržitelný pivot Hrabal, který těžil z přihrávek hlavně dalšího skvělého hráče O. Navrátila a v dobrém světle se ukázal i Hofman V. na křídle. Celý tým zaslouží pochvalu za obětavý výkon, parádní vítězství a dva body.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J. – Hrabal 11, Navrátil O. 9/1, Hofman V. 6, Klesnil 1, Pecháček 1, Kocfelda 1, Hefka 1, Machala 1, Dytrych, Bárta, Murín, Matela J., Valter.

Muži    Házená Velká Bystřice A – HK Bystřice p. Host.      32 : 27     (17 : 11).

To se ještě nestalo, aby měla Bystřice p. Host. takové problémy se sestavou jako na začátku letošní jarní sezóny. Ještě den před zápasem se rozhodovalo jestli vůbec k utkání do Velké Bystřice odjede nebo pro nedostatek hráčů nepojede.

Nakonec Bystřice p. Host. nastoupila bez zraněných Kolaříka, Vlka, nemocného Jurajdy a hráčů na hostování Cibulce, Kyryljuka a Randýska. Navíc hráli se sebezapřením ne zcela zdravotně v pořádku Válek a Mozola. Zápas začal lépe pro domácí Velkou Bystřici, ale hosté se udržovali na dostřel dvou až tří branek. Bohužel ve 12. min. se zranil Kramoliš, který již do hry nezasáhl. Toho domácí využili a utekli až na rozdíl osmi branek. 23. min 16 : 8. Přesto ještě stihli hosté snížit na poločasových 17 : 11.

Torzo sestavy Bystřice p. Host. se však nevzdávalo a snažilo se ze  všech sil o úpravu skóre. Několikrát se přiblížilo na rozdíl mínus tří branek, 49. min. 26 : 23, ale konec byl pro hosty hodně vysilující a tak podlehli 32 : 27. Ono se prostě s pěti zdravými hráči do pole takový výsledek těžko otáčí. Přesto v tomto těžkém zápase jeden dílčí úspěch zaznamenali a to, že zvítězili ve druhém poločase.

Musíme vyzvednout všechny hráče, kteří hráli na hranici svých sil a možností. Z brankářů se tentokrát vedlo více Rybiařovi, který zvláště ve druhé půli podal famózní výkon. Ovšem celkovým vítězem bystřických derby v letošní sezóně je Bystřice p. Host., protože na podzim doma zvítězila 40 : 32.

Sestava a branky BpH: Janků, Rybiář -Válek 7/1, Matela 7, Salvet 6, Mozola 4/2, Měchura 3, Juránek, Šerek, Kramoliš.