Přeskočit na obsah

Bystřická házená o víkendu 12. a 13. 11. 2022

Sobota 12. 11. 2022.

St. žáci     HK Bystřice p. Host. – Fatra Slavia Napajedla         15 : 21   (10 : 9).

Napínavé a dramatické utkání, které bylo velmi vyrovnané až do 17. min. druhého poločasu. Obě mužstva se střídala ve vedení a půle byla 10 : 9. Bohužel v poslední čtvrtině udělali bystřičtí několik technických chyb, neproměnili některé své vyložené šance, Napajedla odskočila na 14 : 18 a dotáhla zápas do vítězného konce. Nepomohlo ani 9 branek nejlepšího střelce utkání Navrátila.

Sestava a branky BpH: Král – Navrátil O. 9/1, Pecháček 1, Kocfelda 1, Proček 1, Humpolíček 1, Šenk 1, Valter 1, Dytrych, Studený, Burdík, Kasala, Matela J.

St. žáci        Slovácká Slavia Uherské Hradiště – HK Bystřice p. Host.     20 : 25     (10 : 8).

Utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním poločase měli navrch domácí, vedli už 5 : 1 a nakonec ho získali poměrem 10 : 8. Ve druhé časti hosté mohutně dotahovali a v 8. min. II. půle srovnali na 15 : 15. Rozhodující náskok získala Bystřice v 17. min. II. půle 19 : 23 a vítězství si již nenechala vzít. Na straně Bystřice opět vynikal Navrátil, její nejlepší střelec. Celý tým však zaslouží pochvalu za bojovnost a touhu po vítězství a nakonec za zisk dvou bodů.

Sestava a branky BpH: Král – Navrátil O. 10/2, Valter 5, Pecháček 3, Humpolíček 3, Kocfelda 1, Proček 1, Studený 1, Šenk 1, Dytrych, Burdík, Kasala, Matela J.

Neděle 13. 11. 2022.

Ml. žáci         HC  Zubří C ch – HK Bystřice p. Host. A ch          14 : 26     (8 : 15).

V tomto zápase podali hosté velice obětavý a bojovný výkon a i když hráli jen s brankářem a v šesti lidech v poli zaslouženě a vysoko vyhráli. Domácí sice na začátku utkání vedli 3 : 1, ale hosté brzy otočili výsledek a šli neotřesitelně za vítězstvím. Hře dominovali na bystřické straně Proček a Ondroušek, ale ostatní jim zdatně sekundovali a vybojovali cenné vítězství a dva body.

Sestava a branky BpH: Drobík – Proček 8, Ondroušek 7, Šenk 4, Měsíček 3, Burdík 3, Šebesta 1.

Muži       KH BEECH Vsetín – HK Bystřice p. Host.         34 : 24      (17 : 13).

Na půdu velkého favorita a vedoucí celek I. ligy KH BEECH Vsetín se jeli hosté z Bystřice poprat o výsledek. Utkání bylo vyrovnané až do 23. min. 12 : 12. Pak však domácí odskočili Bystřici šňůrou pěti branek  a získali poločas 17 : 13. Bystřice neproměnila několik šancí a Vsetín toho dokonale využil.

Ve II. půli ještě hosté ve snaze vylepšit skóre snížili na 18 : 15, ale opět série neproměněných šancí pomohla domácím k další pětibrankové šňůře 24 : 16 a bylo prakticky rozhodnuto. Domácí však neustále navyšovali skóre až na propastných 34 : 22. Hosté jen ke konci opticky zkorigovali výsledek na konečných 34 : 24 pro domácí.

Bystřice bojovala, měla snahu uhrát co nejlepší výsledek, ale na vyspělejšího a herně vyzrálejšího soupeře nestačila. Dělala chyby v obraně a střílela z nepřipravených pozic, což byla voda na vsetínský mlýn. Z brankářů se tentokrát nejvíce dařilo Horákovi. Plusem bylo, že si zahráli všichni hráči bystřické soupisky. Vsetín ukázal proč je nejlepším celkem soutěže.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák, Rybiář – Randýsek 8/4, Kyryljuk 5, Kolařík 4, Válek 3, Měchura 2, Kramoliš 1, Salvet 1, Mozola, Vlk, Šerek, Cibulec, Jurajda.