Přeskočit na obsah

Víkendová házená Bystřice p. Host. 25. a 26. 5. 2024.

Sobota 25. 5. 2024.

St. žáci      HC Zubří A – HK Bystřice p. Host.       42 : 25      (21 : 13).

Proti velkému favoritovi nastoupila těžce oslabená Bystřice jen se 7-mi hráči do pole. Přesto držela krok do 5. min. kdy byl stav 4 : 3. Pak se však začala projevovat herní kvalita domácího favorita a zápas byl jednoznačnou záležitostí celku Zubří A. V podstatě bylo rozhodnuto již v I. půli. Ve druhé části domácí ještě své vedení navýšili a bezpečně zvítězili. I přes viditelnou snahu Bystřice to na vítězství nestačilo. V útoku se nejvíce dařilo Otradovcovi a mu dobře sekundoval Matela J. Brankáři neměli proti vyspělému a rozjetému soupeři moc šancí.

Sestava a branky BpH: Drobík, Kasala – Otradovec 10/1, Matela J. 6, Ondroušek 4, Proček 3/1, Hruška 2, Měsíček, Šebesta.

 

St. žáci      HK Bystřice p. Host.  –  HC Zubří B          30 : 39    (12 : 11).

Se svým sousedem v tabulce odehrál celek Bystřice velmi dobře I. poločas, kdy se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, aby ho nakonec získal poměrem 12 : 11. Na začátku II. půle se Zubří B šňůrou 6-ti branek dostalo do trháku, získalo si slibné vedení, které ještě do konce utkání navýšilo na konečných 30 : 39. Oslabený celek Bystřice již neměl dost sil, aby svému soupeři účinně vzdoroval a ani přes své nejlepší střelce, Otradovce a Mately J. už nedokázal odvrátit porážku.

Toto byl poslední zápas soutěžního ročníku 2023 – 2024 a tým st. žáků Bystřice i přes tuto porážku skončil před svým soupeřem na slušném 9. místě tabulky.

Sestava a branky BpH: Drobík, Kasala – Otradovec 11, Matela J. 7/1, Ondroušek 5, Proček 4, Šebesta 2, Měsíček 1, Hruška.

 

Neděle 26. 5. 2024.

Ml. žákyně        HK Bystřice p. Host. – SHK Kunovice       25 : 12      (14 : 4).

Domácí děvčata potvrdila v tomto utkání roli favorita. Do zápasu vlétla jako blesk a v 7. min. to bylo již 5 : 1. Ve svém úsilí však nepolevila a pokračovala ve střeleckém brankostroji až na poločasových 14 : 4. I ve druhé části Bystřice nepolevovala a výbornou kombinační hrou a perfektní střelbou své vedení navyšovala až na konečných 25 : 12. Střelecky se nejvíce dařilo Chlápkové a jí dobře sekundovaly Pecháčková s Matelovou. Ale o branky se podělilo více hráček sestavy. Brankářky také nezahálely a bezpečné vítězství bylo na světě.

Sestava a branky BpH: Sitárová, Kopecká – Chlápková 7, Pecháčková 5, Matelová 4/1, Kuželová 2, Kurfurstová 2, Adamíková 2/1,Vaculíková 1, Koutná 1, Hurtová 1, Johnová, Doleželová, Tellingerová, Pořízková, Hradilíková.

 

Ml. žákyně        Lesana Zubří – HK Bystřice p. Host.      15 : 30      (6 : 17).

I v tomto zápase potvrdila děvčata Bystřice favorita utkání. V raketovém začátku získala hned bezpečné vedení, v 10. min. 2 : 9. I pak pěknou kombinační hrou neponechávala nic náhodě a šla si za svým cílem. Poločas byl 6 : 17. I ve druhé půli byl zřetelně vidět kdo je pánem na hřišti. Děvčata Bystřice ještě zvýšila své úsilí a tím i skóre. Konec utkání byl 15 : 30. Střelecky se nejvíce dařilo Kurfurstové a Pecháčkové, jim sekundovaly Chlápková s Matelovou a i druhé hráčky přihodily nějaké ty branky, zachytaly si brankářky a bezpečné vítězství bylo na světě.

I toto bylo poslední utkání děvčat v sezóně 2023 – 2024. Děvčata skončila na pěkném 8. místě a zanechala za sebou obě dvě dnešní soupeřky, ale i svého rivala z Holešova. Blahopřejeme.

Sestava a branky BpH: Sitárová, Kopecká – Pecháčková 7, Kurfurstová 7, Chlápková 5/1, Matelová 4, Hurtová 3, Kuželová 2, Adamíková 1, Koutná 1, Vaculíková, Pročková, Johnová, Doleželová, Tellingerová, Hradilíková.

 

Ml. žáci     HK Bystřice p. Host. smíš. družstvo – TJ Sokol Centrum Haná        26 : 24   (14 : 12).

V tomto zápase se domácí celek vytáhl i když na oslabeného, ale přece jen favorita a 3. tým soutěže. Začátek zápasu tomu však nenasvědčoval. Hosté se ujali vedení a v 9. min. to bylo 4 : 7. Domácí otočili výsledek ve 12. min. 8 : 7. Do konce I. půle si udržovali mírný náskok a vyhráli ji 14 : 12.

Hosté se však nevzdávali, i když domácí v 8. min. II. půle vedli již 20 : 16, tak dokázali otočit skóre v 14. min. II. půle na 21 : 22. Závěr byl velmi napínavý a bojovný, ale domácí celek si nakonec vítězství nenechal sebrat a zvítězil 26 : 24. V útoku exceloval nejlepší střelec zápasu Šenk a mu zdárně sekundoval Burdík. Vítězství však bylo dílem celého týmu, který příkladně bojoval a šel si neohroženě za vítězstvím.

Sestava a branky BpH: Vystavěl, Drobík – Šenk 12/1, Burdík 7, Měsíček 4, Mozola J. 2, Šebesta 1, Kozák, Machač, Valter, Vymětalík, Marconi.

 

Ml. žáci     Fatra-Slavia Napajedla A – HK Bystřice p. Host. smíš. družstvo    32 : 25  (16 : 15).

Proti suverénovi a vedoucímu celku soutěže podali hráči Bystřice v oslabené sestavě heroický výkon, hlavně v I. poločase, kdy byli svému soupeři vyrovnaným soupeřem a prohráli ho jen 16 : 15. Ještě na začátku II. půle se Bystřice držela na -1 gól, ale potom již favorit skvělou kombinační a rychlou házenou začal získávat půdu pod nohama. V 8. min II. půle 23 : 18 a bystřičtí hráči již značně unavení nedokázali držet krok. I když prohráli zaslouží si uznání za svou odvážnou hru a vzdorování svému soupeři. Úplně famózní výkon předvedl 14-ti brankový nejlepší střelec zápasu Burdík, ale i to bohužel nestačilo.

I tento zápas byl pro mladší žáky poslední v soutěžním ročníku 2023 – 2024. Celek nakonec skončil na pěkném 9. místě jen s menší ztrátou na své sousedy v tabulce.

Sestava a branky BpH: Vystavěl, Drobík – Burdík 14/1, Šenk 4/1, Měsíček 3, Vymětalík 2, Šebesta 1, Marconi 1, Kozák, Machač.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *