Přeskočit na obsah

Nedělní házená v Bystřici p. Host. 4. 12. 2022

Ml. dorost.      HK Bystřice p. Host. – TJ Sokol Centrum Haná            30 : 37    (13 : 23).

Utkání domácí Bystřice s druhým celkem soutěže a velkým favoritem mělo dva rozdílné poločasy. V první půli si hosté vytvořili obrovský náskok. Zásluhu na tom měla špatná hra obrany domácích, technické chyby a mizerná střelba. V druhé půli se domácí hodně zlepšili, přidali na důrazu a lépe stříleli, hlavně Hofman V., Navrátil O. a Hrabal. Druhý poločas tak vyhráli 17 : 14, ale na hosty to nestačilo, kteří i pod vlivem velkého náskoku už nehráli s takovým nábojem a s přehledem zvítězili. Bystřice tak skončila po podzimní části  s celkovým ziskem 4 bodů na 7. místě tabulky.

Sestava a branky BpH: Skácel, Hofman J. – Navrátil O. 8/3, Hofman V.7, Hrabal 6, Machala 3, Klesnil 2, Valter 2, Dytrych 1, Hefka 1, Bell, Kocfelda, Bárta, Matela J.

Muži         HK Bystřice p. Host. – TJ JM Chodov A            31 : 30      (13 : 16).

Poslední zápas podzimní části soutěže přinesl doslova shakespearovské drama. Hosté vletěli do utkání jako velká voda a vybudovali si 6-ti brankový náskok, v 11. min. 4 : 10, a ten drželi až do 22. min. 9 : 15. Do té doby se domácím i přes veškerou snahu nedařilo, ale potom přece jen začali náskok hostí stahovat až na poločasových 13 : 16 a to ještě 10 vteřin před koncem neproměnili vyloženou šanci.

Ve druhé části si hosté do 37. min. udržovali tří brankový náskok, ale to již domácí hnaní výborným publikem začali z náskoku Chodova pomalu ukrajovat. Ve 42. min. si trenér domácích vzal oddechový čas a domácí poté poprvé vyrovnali na 20 : 20. Hosty to však nezlomilo a šli opět do vedení o jednu až dvě branky. V 52. min domácí srovnali na 26 : 26 a v zápětí se ujali vedení. Vždy o gól a hosté vždy vyrovnali. Až v 57. min. šli na 31 : 29 a v 60. min. ještě špatnou příhrou přímo do rukou soupeře dovolili hostům snížit na konečných 31 : 30. Ve vypjatém a nervózním konci zápasu však výhru ubránili.

Bystřice si výhru i přes nedostatky přímo vydřela a nakonec zvítězila. Těžila z výborné střelby Cibulce, Kyryljuka a Salveta. Z brankářů se dařilo více Rybiářovi, hlavně ve druhé půli předvedl několik skvělých zákroků. Ačkoliv byli domácí oslabeni o zraněné Kramoliše, Kolaříka a Randýska, který sice byl na střídačce, ale nehrál, jen střílel jeden 7m hod, který neproměnil, tak bojovali až do konce, což jim přineslo zasloužené 2 body a vítězství. Bystřice tak skončila po podzimní části s pěti výhrami a 10 body na 7. místě.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák, Rybiář – Cibulec 10/2, Kyryljuk 8, Salvet 6, Válek 3, Mozola 2, Vlk 1, Matela V. 1, Juránek, Šerek, Randýsek, Měchura, Jurajda.

Ml. žáci     HK Bystřice p. Host. B – Klub házené Vsetín         13 : 26   (5 : 13).

Mladé bystřické naděje na svého herně vyspělejšího soupeře vůbec nestačili i přes snahu a 9 gólů nejlepšího střelce utkání Pročka. V týmu je dost děvčat, které teprve na podzim s házenou začínali, nelze jim upřít bojovnost a snahu uhrát co nejlepší výsledek. Po podzimní části soutěže skončili s pouhými dvěma body na devátém  předposledním místě tabulky.

Sestava a branky BpH: Drobík, Kopecká – Proček 9/2, Měsíček 2, Ondroušek 1, Chlápková 1, Kocurek, Adamíková, Doleželová, Matelová, Škarpichová, Burdík, Drozdová, Šebesta.

Celek ml. žáků Bystřice p. Host. A skončil po podzimní části soutěže se ziskem 10 bodů na pěkném 5. místě.

St. žáci       HK Bystřice p. Host. – Klub házené Vsetín       22 : 24      (10 : 12).

Krásné a vyrovnané utkání, kdy od začátku do konce nebylo jasné, kdo zvítězí. Nakonec to byli hosté v jejichž středu exceloval Šmíd se 17-ti zásahy suverénně nejlepší šutér zápasu. V domácím týmu se mu svým střeleckým výkonem přiblížil Navrátil O. se 12-ti zásahy. Bystřice podlehla až po boji a nemusí se za svůj výkon vůbec stydět.

Sestava a branky BpH: Král – Navrátil O. 12, Valter 4, Dytrych 3, Kocfelda 2, Studený 1, Proček, Burdík, Kasala, Matela J., Šenk, Šebesta.

St. žáci        HK Bystřice p. Host. – Fatra Slavia Napajedla         14 : 26       (5 : 11).

Souboj domácích se suverénem soutěže a celkem, který za celý podzim neztratil ani bod dopadl podle očekávání. Domácí drželi celkem přijatelný výsledek do 10. min. (3 : 4), ale pak se začala projevovat kvalita vedoucího celku soutěže, který začal navyšovat své vedení a zcela ovládl utkání. Domácí i přes nějaké technické chyby bojovali, ale Napajedla byly nad jejich síly. Bystřice však skončila s 11-ti body na velmi pěkném 4. místě tabulky.

Sestava a branky BpH: Král – Navrátil O. 6/2, Kocfelda 4, Studený 3, Šenk 1, Dytrych, Kasala, Matela J., Valter, Šebesta.