Přeskočit na obsah

Házená v sobotu 26. 11. 2022: Muži prohráli ve Šťáhlavách

Muži        Sokol Šťáhlavy – HK Bystřice p. Host.        33 : 26    (16 : 14).

Výsledek tohoto utkání vůbec neodpovídá hře a průběhu zápasu. I když hrála Bystřice bez svého nejlepšího střelce a rozehrávače Randýska, na její hře to nebylo znát. Skvěle ho nahradil Mozola, který výborně hrál i střílel. Vůbec celé mužstvo podalo výborný výkon a domácím se přinejmenším vyrovnalo. V bráně se dařilo nejvíce bystřickému Janků, který hlavně v druhé půli předváděl skvělé zákroky. Bohužel tým dojel jako už letos po několikáté na špatnou střelbu a neproměňování vyložených šancí.

Začátek vyšel lépe domácím, kteří vedli 2 : 0. Hosté však brzy srovnali a začala tahanice o vedení. Tato situace trvala až do 28. min., kdy byl stav 14 : 14. Pak hosté nedali nějaké vyložené šance, v průběhu I. půle navíc neproměnili tři 7m hody a dovolili tak domácím odskočit na poločasových 16 : 14. Místo toho, aby Bystřice I. poločas o 3 branky vyhrála, tak ho o dvě prohrála a navíc končila poločas s jedním vyloučeným hráčem.

Ve druhé půli domácí využili přesilovku a následně odskočili až na 20 : 14. Bystřice se však nevzdala a dotáhla se na 20 : 17 v 36. min. Pak se ještě několikrát dotáhla na mínus tříbrankový rozdíl, ale v těchto chvílích vždy neproměnila své vyložené šance, do kterých se dokázala dostat. A to byl hlavní kámen úrazu. V posledních čtyřech minutách to již psychicky nezvládla, přestala bránit, a domácí pětibrankovou šňůrou rozhodli o svém poměrně vysokém vítězství. Je to škoda, protože měla Bystřice na vítězství a jen svou špatnou a někdy příliš ukvapenou střelbou na ně nedosáhla. Bohužel i arbitři dali domácím více jak obligátních 10 procent.

Sestava a branky BpH: Janků, Horák, Rybiář – Cibulec 6, Mozola 5/2, Kyryljuk 5, Kolařík 4, Vlk 2, Salvet 2, Válek 1, Měchura 1, Šerek, Kramoliš, Jurajda, Matela.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *